Results 1 to 8 of 8

Knight online anlık takılma sorunu. Acil yardım

yukarıda linkini paylaştığım video da paneli yukarı doğru kaldırıp indirince ve mobları veya düşmanı Z ye basarak alınca anlık olarak 0.5 sn felan donukluyor sebebini bulamıyorum, oyuna girince ilk 1-2 dk olmuyor sonra panelle oynayınca veya pk sırasında Z ye basınca donukluyor, pc özellikleri oyun için zaten çok üst seviyede, windows defender kapattım yine aynı, bu donma olayı farkedilmesi video anlaşılmayabilir ancak panelle oynayınca bariz belli, lütfen yardım

ADM Ryzen5 2600 Six Core-3.40Ghz
    Amd Rx570 Sappire8 gb ekran kartı 128bit
    8gb Ram 3.000 Mhz
    Last edited by GamesDepot; 07-22-2020 at 06:29 PM.

Moderator DonJose's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Altar
    Race
    El-Morad
    Merhaba, bahsettiğiniz durumun bir çok nedeni olabilir.

Güvenlik duvarındaki anlık korumayı kapatmak yerine, Windows 10 kullanıyorsanız knightonline.exe dışlama adı altındaki istisnalara ekleme işlemini gerçekleştirin.

Başlat > Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Windows Güvenliği > Virüs ve tehdit koruması'na gidin.
    Virüs ve tehdit koruması ayarları altında Ayarları yönet'i ve ardından Dışlamalar altında İstisna ekle veya kaldır'ı seçerek yapabilirsiniz.

Ayrıca, skill barda eski etkinlikten kalan "domates, patates" gibi eşyalar var ise skill barınızdan çıkartmanız gerekiyor. Skill barda durması FPS düşüklüğüne neden olmaktadır.

Ek olarak bundan sonra açtığınız forum konularında Forum Kurallarını göz önünde bulundurunuz. (Yazı karakteri, rengi ... vs.)

Senior Member conquerror's Avatar
    Nickname
    Mecanic
    Class
    Rogue
    Server
    Orion
    Race
    El-Morad
    Benzeri bende de oluyor. Sol alt mesaj panelini yukarı çektiğimde veya damage göstergesi olan sağ alt paneli yukarı çektiğimde saliselik bir takılma oluyor. Moradonda pazar kuran karakterlerin yarısı gözükmüyor bir müddet sonra ancak tamamı gözüküyor.
    Benimde bilgisayar güncel bütün oyunları kaldıracak düzeyde. Hatta işlemciyi dönemin en iyisi olarak aldım ama ne yazıkkı Knight Online eski bir oyun motoru kullandığı için bunlar normal sayılıyor.
    Ryzen 7 2700x
    Gtx 1660ti game x
    16GB ram

teşekkür ederim ancak dışlamalar zaten yaptığım bir şeydi, bunun dışında başkaca bir öneri var mıdır ?

Senior Member conquerror's Avatar
    Nickname
    Mecanic
    Class
    Rogue
    Server
    Orion
    Race
    El-Morad
    Bilgisayarı yüksek performansa almayı dene.

O olayın farkındayım zaten ancak KO nun dışında daha çok grafik isteyen güzel oyunlar var, ben her şeyi oynamak için aldım kurdum masaüstü sistemim ancak KO bir vazgeçilememezlik olduğu için arada giriyorum işlemcinin tek çekirdeğe yönelik ve ekran kartının nvidia(play shadow) olma zorunluluğunu göz ardı ettim, başka çözüm varsa önerilere açığım,

Senior Member Death_Stroke's Avatar
    Kendi bilgisayarımda aynı şekilde Ryzen 5 2600 işlemci, gtx 1060 6gb ve 16gb 3000mhz ram mevcut ancak takılma sorunu hiç yaşamadım ancak performans sorunu var maalesef amd işlemcilerin genel bir sorunu tekli çekirdekte sorun yaşanıyor.

skill barda bulunan herşeyi kaldırıp en bastan tekrar dizmeyi denermisin bir defada ben öyle çözmüştüm