Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 14
    Senior Member

knight bilgisayar parçalarımı bozdu

knight online açıkken pc çok fazla ısınıyor ve aşırı ses çıkarıyor. gta 5 oynarken bu kadar zorlanmıyor pc . haliyle şarz aleti mouse kulaklık ve soğutucu perte çıktı aşırı ısınmadan. pc gta 5 i kasmadan oynatan pc ama knight açılınca kafayı yiyor. aynı durumla karşılaşan oldu mu?

Moderator DizzyMask's Avatar
    Nickname
    DizzyMask
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Ben kaç senedir oynarım ama mouse ve kulaklığın pc'nin aşırı ısınmasından dolayı bozulduğunu ilk defa duyuyorum o nasıl oluyor anlamadım. Onun haricinde kendiniz tüm önlemleri almanıza rağmen çok fazla ısınmadan dolayı sorun yaşıyorsanız şu rehber konuya göz atabilirsiniz; Isınma Sorunu İçin Tavsiyeler

Senior Member
    Infractions
    0/1 (13)
    Oyun kaynaklı olduğunu söylüyor. Optimasyon sorunu olduğu için ve bunun çözümü için yatırım yapılmadığından arkadaş sorun yaşıyor. İş pus fiyatına gelince dünyalar isteniyor yatırım gelince yok küçücük sorunların güncellemeleri bile yıllar sürüyor.

Senior Member enezx's Avatar
    bilgisayar ısınmasıyla mouse bozuldu diye google yazsanız ne çıkar merak ediyorum şaka gibi konu
    Dalga geçmek istemiyorum ama gerçekten dalga geçilecek konu açmışsınız
    what we know is a drop, what we don't know is an ocean.

Senior Member
    Quote Originally Posted by enezx View Post
    bilgisayar ısınmasıyla mouse bozuldu diye google yazsanız ne çıkar merak ediyorum şaka gibi konu
    Dalga geçmek istemiyorum ama gerçekten dalga geçilecek konu açmışsınız

Member
    Class
    Priest
    Race
    El-Morad
    400 cashe 40 tl isteyenler oyuna 1 gram yatırım yapmayanlarla aynı. Oynamamak gibi bir seçenek var. Gta 5 oyna en azından kaliteli.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    bende mac'imi bootcamp ile win e çevirdim öyle oynuyorum geçen aylarda batarya aşırı ısınmadan şişti pc ikiye bölündü resmen

Last edited by am2pm; 07-19-2020 at 08:28 PM.

Bu oyunu 8mb onboard ekran kartlı yan kasayla bile oynadım, böyle bir şey hiç olmadı. Anakartın sıkıntılı, usb portun fazla ısınmış, oyunla hiç bir alakası yok.

Senior Member
    Oyunda optimizasyon sorunu falan yok. Sizde sorun olabilir. Çok farklı PC de oynadım hiç sürekli kasma sorunu veya ısınma sorunu yaşamadım. Orta halli bir laptopunuz varsa işlemci gücünü yüzde 99 a çekin. Saatlerce açık kalsa bile fan dahi çalışmıyor. Ama yüzde 100 olursa bir süre sonra ısınıyor. 15 yıllık laptop ilede kasmadan Moradonda 30 FPS alıyorum. Yeni aldığımda da kasmadan ve ısınmadan oynuyorum. Ayrıca GTA 5 ile knight online kıyaslanamaz birisi sadece işlemci ile çalışıyor diğeri çoğunlukla ekran kartı ile. Uskoda ekran kartını nerdeyse hiç kullanmıyor. O yüzden iyi bir işlemci ve iyi bir ssd ile en ufak sıkıntı yaşamadan oynanır oyun.

Quote Originally Posted by ReLaaX_ View Post
    Oyunda optimizasyon sorunu falan yok. Sizde sorun olabilir. Çok farklı PC de oynadım hiç sürekli kasma sorunu veya ısınma sorunu yaşamadım. Orta halli bir laptopunuz varsa işlemci gücünü yüzde 99 a çekin. Saatlerce açık kalsa bile fan dahi çalışmıyor. Ama yüzde 100 olursa bir süre sonra ısınıyor. 15 yıllık laptop ilede kasmadan Moradonda 30 FPS alıyorum. Yeni aldığımda da kasmadan ve ısınmadan oynuyorum. Ayrıca GTA 5 ile knight online kıyaslanamaz birisi sadece işlemci ile çalışıyor diğeri çoğunlukla ekran kartı ile. Uskoda ekran kartını nerdeyse hiç kullanmıyor. O yüzden iyi bir işlemci ve iyi bir ssd ile en ufak sıkıntı yaşamadan oynanır oyun.
    Nasıl optimizasyon sorun yok?
    Yaklaşık 13bin tl civarındaki pc moradonda rezalet ötesi fps almamı sağlıyor diğer mmoprg oyunlarında yüksek grafik ayarlarında oynamama rağmen kasma ısınma sorunu yokken fosil knight’ta en düşük ayarlarda bile 10 kisi yanyana gelsin fps yerlere düşüyor