Results 1 to 5 of 5
    Junior Member

Etkinliklere takım-party ile girmek ve exp etkinlikleri

Merhaba iyi forumlar,
    Bildiğimiz gibi oyunda az sayıda etkinliğimiz var, jr, ft ,bdw gibi. Bir çok oyuncu günlük bu etkinliklere girip çıkıyor sadece. Ancak bu etkinlikler insanların aç gözlülüğü yüzünden git gide zulüm olmaya başladı. Oynayamaz olduk. Girip afk kalanlar, çıplak karakterle gelenler...
    Artık ben bu etkinliklere girmeyi de bıraktım diyebilirim. Günlük myhtril quest yapıp çıkar oldum. Pk nın da tek düze olmasından dolayı artık bronz premium bile almıyorum, veya karakterimi geliştirmem için beni teşvik eden bir sebep kalmadı. Bir çok oyuncu hemfikirdir..
    Çözüm olarak bence bu etkinliklere artık takımla girme seçeneği getirilmeli.
    Bu sayede insanlar karakterlerini sağlamlaştırmak ve oyunculuklarını düzeltmek isteyecektir, takımlara girebilmek için.
    Etkinliğe önem veren düzgün oynayan kazanıp gelecekte kanser riskini azaltır...

Aynı zamanda oyunda aylarca genie ile veya görevler ile sıkıcı exp kasmak yerine, experience points etkinlikleri getirilmesi mükemmel olur.
    Etkinlik sonucunda kazananlara gem, kutu, item yerine ,kayda değer miktarda exp verilse, takımlar exp için yarışsa çok eğlenceli olur ve oyuncuları çeker. Bir çok oyuncu saatlerce monoton amaçsız yaratık kesmekten haz alamıyor artık.

Bir çok farklı mmorpg de çok daha fazla eğlenceli, oyuncuları düşünen etkinlikler varken, knight online etkinliklerinin yıllardır strateji gerektirmeden tek düze,basit, anlamsız olması artık çoğu oyuncuyu çekmiyor maalesef.
    Bu konularda fikirleriniz var ise tartışıp güzel sonuçlar çıkartabiliriz bence.
    Last edited by RobynRihanna; 07-05-2020 at 09:10 PM.

Senior Member enezx's Avatar
    Alternatif exp etkinlikleri güzel olabilir.
    Ama jr etkinliğinin istenilen partilerle girilmesi ciddi bir fark yaratır bunun olmasını istemezdim.
    what we know is a drop, what we don't know is an ocean.

Junior Member
    Quote Originally Posted by enezx View Post
    Ama jr etkinliğinin istenilen partilerle girilmesi ciddi bir fark yaratır bunun olmasını istemezdim.
    Aksine jr etkinliklerine istenilen partilerle girmek çok daha fazla adalet, eşitlik sağlar.
    Partisi ile girenleri yine aynı şekilde party ile girenlerle eşleştirilir hatta partyeki joblarına göre, tek girenleri şuan olduğu gibi rastgele birleştirip eşleştirirsin.
    Bir oyun için çok basit sistemler. Çok daha detaylı sistemleri var başka oyunlarda.

Böyle bir seçenek olsa, insanlar item yapmaya çalışır yamuk bowla girmek yerine. En azından lwline göre armor silah alır, zaten etkinliği kazanma şansım artar, ilerde amorti ederim diye. Takım içi uyuma özen gesterir. Ayrıca serverların en büyük-aktif 3-4 clanı yerine daha az güçlü ama birbirini tanıyan aktif clanları oluşur. Şuan eski serverlarda aktif az clan var. Kalan oyuncular rastgele clanlarda takılıyor. Insanlar diğer oyuncularla tanışır iletişim kurar kalıcı takım oluşturmak için..

Junior Member
    Maalesef yenilikleri geçtik dediğiniz gibi etkinliklerdeki hileyi hurdayı bugu her şeyi oyunculardan report etmesini bekleyen bir firma var karşımızda.
    Oyunun en aktif clanları birbirlerini tanıyor, ağlama videoları çekiyor yok oyunu bırakırız bilmem ne diye. 2 ay cash çekmeden pus itemsiz oynasalar, her şey olur ama işte bu kadarda düşünemeyen bir oyuncu topluluğumuz var. Sonuç ortada, hak ettiğimiz gibi yönetiliyoruz
    Last edited by ScORp_LiON; 07-06-2020 at 08:53 AM.

Senior Member aoBoztepe's Avatar
    Quote Originally Posted by enezx View Post
    Kesinlikle haklısın
    xD