Page 9 of 15 FirstFirst ... 7891011 ... LastLast
Results 81 to 90 of 144
    Senior Member
    Quote Originally Posted by karamela059 View Post
    Dolar 1.30 tl iken ülke yararına hiç bir üretimin yapılmaması daha kötü ya
    Büyük bir çelişki içindesin knk ama farkın da bile değilsin, hem ekonomimiz çok kötü diyorsun, hem de bizi dünya devleri ile kıyaslıyorsun
    Tl nin dolar karşısın da değer kazanabilmesi için bir çok ülke de ortak para birimi olarak kullanılması gerekiyor.Zaten şuan bu sebeple dış politika da her ülke ile anlaşma yoluna gidiliyor.Bilmem haberin var mı ama şuan Suriye nin kuzeyin de artık TL kullanılmaya başlandı!
    Bak knk bu arada ilk yorumumda da belirttiğim gibi ülke ekonomisi kötü, dolar yüksek gibi bahanelerin arkasına saklanmaktansa, yönetimin firmayı Power Up Store ürünlerinin sabit bir şekil de yarı yarıya düşürülmesi konusun da ikna etmesi gerekiyor!

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Dolar 1.30 tl iken ülke yararına hiç bir üretimin yapılmaması daha kötü ya
    Büyük bir çelişki içindesin knk ama farkın da bile değilsin, hem ekonomimiz çok kötü diyorsun, hem de bizi dünya devleri ile kıyaslıyorsun
    Tl nin dolar karşısın da değer kazanabilmesi için bir çok ülke de ortak para birimi olarak kullanılması gerekiyor.Zaten şuan bu sebeple dış politika da her ülke ile anlaşma yoluna gidiliyor.Bilmem haberin var mı ama şuan Suriye nin kuzeyin de artık TL kullanılmaya başlandı!
    Biraz daha sabredersek Dolar ın bir değeri kalmayacak, Çin yuanı hızla değer kazanıyor, her devrin bir sonu vardır, doların mı sonu gelmeyecek
    Dövizin 1.30 olduğu dönemlerde devlete ait olan kurumların hiçbiri özelleştirilmemişti ve hepsinde üretim yapılıyordu. En son yanılmıyorsam kağıt fabrikası satılmıştı ve yumurta konulan kağıt kaplar bile yurt dışından geliyor. Şeker fabrikalarını saymıyorum bile.

İzlediğin kanalı az çok tahmin ediyorum ama çok yanlış bilgilerle donatmışlar seni Ekonominin düzelmesi için sadece ve sadece üretim yapman gerekiyor ve savurganlığı durdurman gerekiyor. Ülkede yapılan her şey yap işlet devret sistemiyle yapılıyor, yani verginden kesilmiyor ancak inanılmaz garanti sayıları verdikleri için yap işlet devret gibi bir sistemde bile vergimizden buralara inanılmaz paralar gidiyor.

Suriye, Afganistan, Somali, Sudan gibi ülkelerde TL kullanılmasının sana 1 gram faydası olmaz.

İnternet bankasına gidip biraz Çin Yuan'ı alayım. Yorumlarını beğeniyle takip edeceğim
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Dövizin 1.30 olduğu dönemlerde devlete ait olan kurumların hiçbiri özelleştirilmemişti ve hepsinde üretim yapılıyordu. En son yanılmıyorsam kağıt fabrikası satılmıştı ve yumurta konulan kağıt kaplar bile yurt dışından geliyor. Şeker fabrikalarını saymıyorum bile.

İzlediğin kanalı az çok tahmin ediyorum ama çok yanlış bilgilerle donatmışlar seni Ekonominin düzelmesi için sadece ve sadece üretim yapman gerekiyor ve savurganlığı durdurman gerekiyor. Ülkede yapılan her şey yap işlet devret sistemiyle yapılıyor, yani verginden kesilmiyor ancak inanılmaz garanti sayıları verdikleri için yap işlet devret gibi bir sistemde bile vergimizden buralara inanılmaz paralar gidiyor.

Suriye, Afganistan, Somali, Sudan gibi ülkelerde TL kullanılmasının sana 1 gram faydası olmaz.

İnternet bankasına gidip biraz Çin Yuan'ı alayım. Yorumlarını beğeniyle takip edeceğim
    Ben haber kanalların da ayrım yapmam, daha doğrusu oy bile kullanmıyorum, bugüne kadar bir tek oy bile kullanmadım!
    Senin mod leader olarak birleştirici olman gerekirken forum da bile siyaset yapıp ayrıştırma yoluna gitmen çok saçma!
    Gündelik hayat da zaten siyasetten bunaldık, ama sen ısrarla forum da siyaset konularını ele alıyorsun.A partisi, b partisi, c partisi umrum da bile değil, hükümete karşı olan isyanını topluma yansıtman çok yanlış.İçin de nasıl bir isyan oluşmuşsa ülkesini savunmak görevini üstlenenlere yandaş yaftası takmaktan kendini alıkoyamıyorsun, yani kısacası ebjektif düşünemiyorsun!
    Bu arada Çin yuanı konusun da ciddiyim, bir düşün istersen

Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Ben haber kanalların da ayrım yapmam, daha doğrusu oy bile kullanmıyorum, bugüne kadar bir tek oy bile kullanmadım!
    Senin mod leader olarak birleştirici olman gerekirken forum da bile siyaset yapıp ayrıştırma yoluna gitmen çok saçma!
    Gündelik hayat da zaten siyasetten bunaldık, ama sen ısrarla forum da siyaset konularını ele alıyorsun.A partisi, b partisi, c partisi umrum da bile değil, hükümete karşı olan isyanını topluma yansıtman çok yanlış.İçin de nasıl bir isyan oluşmuşsa ülkesini savunmak görevini üstlenenlere yandaş yaftası takmaktan kendini alıkoyamıyorsun, yani kısacası ebjektif düşünemiyorsun!
    Bu arada Çin yuanı konusun da ciddiyim, bir düşün istersen
    Yok yok siyaset, ayrıştırıcılık yok, dediğim gibi takipteyim hehe
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member
    Yok yok siyaset, ayrıştırıcılık yok, dediğim gibi takipteyim hehe
    Takipte kal, ülke geleceği ile ilgili çok güzel teorilerim var, zamanım olursa dile getireceğim

Senior Member
    Burada sabahtan akşama kadar benim de memnun olmadığım dünyada eşi benzeri olmayan hükümet-baskanlik sistemini ve ekonomiyi beraber elestirebiliriz scorplion ama az önceki hesabı yanlış yaptım, ortalama oyun bilgisine sahip bir yabancıyıya sen ayda 70-100 dolar ver bahçede farm yaparsın, belki PK atarsın, mmorpg ye benzeyen bir şey arıyorsan da bulamazsın diyorsunuz. Oyun sadece bize pahalı gelmiyor .

Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by YsnSbL08 View Post
    Burada sabahtan akşama kadar benim de memnun olmadığım dünyada eşi benzeri olmayan hükümet-baskanlik sistemini ve ekonomiyi beraber elestirebiliriz scorplion ama az önceki hesabı yanlış yaptım, ortalama oyun bilgisine sahip bir yabancıyıya sen ayda 70-100 dolar ver bahçede farm yaparsın, belki PK atarsın, mmorpg ye benzeyen bir şey arıyorsan da bulamazsın diyorsunuz. Oyun sadece bize pahalı gelmiyor .
    ABD'de asgari ücret eyaletlere göre farklılık gösterir. Ortalama 1500 dolar dersek bu adam maaşından her ay 100 dolar verse bunun hesabını bile yapmaz. TR'de asgari ücret 2324 lirayken 700 lira veren bir oyuncu elbette şikayet eder. Mühendis maaşı ile bile çok gelir.

Bakın arkadaşlar şu konuda orta noktayı bulalım. Ben fiyatlar çok makul, kabul edilebilir demiyorum. Bir oyun için elbette inanılmaz pahalı ancak bunun sebebi Mgame ve NTTGame değildir. 2011 yılında fiyatlar neyse 2004 yılında da aynıydı şimdi de aynı. Sadece doların bu hale gelmesi fiyatların aşırı artmasına neden oldu. Biz fazla para veriyoruz diye bu adamlar çok fazla kazanmıyor. 5 dolar 5 lira da olsa 100 lira da olsa yine 5 dolar kazanıyorlar. Sadece bizim cebimizden fazla para çıkıyor.

Senior Member NocturnalCreature's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Arkadaşların demek istediği, doların şu anki fiyatı değil bence. Parmak basılacak yer, 2011-2020 yıllarındaki dolar kuru farkı değil de, 2011-2020 yılları arasında diğer oyunlar ve Knight Online arasındaki farklar. 400np hala 5 dolar ama KO hala bildiğimiz KO. Var mı gözle görülebilen bir değişiklik? İşlemcinin canına okuması ve milyarlarca para eden karakterler dışında tabi Yani 2011'de 5 dolara aldığın hizmetle, 2020'de 5 dolara aldığın hizmet arasında, olumlu 5 farkı bulabilirseniz, helal olsun. Tersine, eksilerle dolu. Asıl tartışılması gereken konular şunlar:

1. Yapımcının ilgisiz ve inatçı tutumu (nitelikler arttırabilir ilk aklıma gelenleri yazdım).
    2. Yayımcının tutumu ki bu yukarıdaki ile doğrudan bağlantılı.
    3. Hizmet anlayışının olmaması, yönetimdeki zayıflıklar.
    4. Oyuncu kitlesinin tamamen kafayı yemiş olması durumu (kredi çekip ev parasına karakter dizen kesim gibi) ve yönetimin bunun önüne geçmemesi.
    5. Bunların hepsinin kısır bir döngüye girmiş olması ve artık hiç bir şekilde eski haline dönmeyeceği.

Eğlencenin pek de söz konusu olmadığı, oyun değil de bir sektörden ve onun oluşturduğu bir piyasadan bahsediyoruz. KO şuan resmen, dünyanın küçük bir RP'si gibi. Yani düşünülmesi gereken mesele, oyunun, TL veya dolar bazında hiç fark etmez, -üstüne basa basa söylüyorum ki anlaşılsın- "oynanabilir" olup olmadığı.
    Yaşasın bir post daha kastım!!!

Yaş otuz beş! yolun yarısı eder. Dante gibi ortasındayız ömrün. Delikanlı çağımızdaki cevher, Yalvarmak, yakarmak nafile bugün, gözünün yaşına bakmadan gider.

Senior Member
    ABD'de asgari ücret eyaletlere göre farklılık gösterir. Ortalama 1500 dolar dersek bu adam maaşından her ay 100 dolar verse bunun hesabını bile yapmaz. TR'de asgari ücret 2324 lirayken 700 lira veren bir oyuncu elbette şikayet eder. Mühendis maaşı ile bile çok gelir.

Bakın arkadaşlar şu konuda orta noktayı bulalım. Ben fiyatlar çok makul, kabul edilebilir demiyorum. Bir oyun için elbette inanılmaz pahalı ancak bunun sebebi Mgame ve NTTGame değildir. 2011 yılında fiyatlar neyse 2004 yılında da aynıydı şimdi de aynı. Sadece doların bu hale gelmesi fiyatların aşırı artmasına neden oldu. Biz fazla para veriyoruz diye bu adamlar çok fazla kazanmıyor. 5 dolar 5 lira da olsa 100 lira da olsa yine 5 dolar kazanıyorlar. Sadece bizim cebimizden fazla para çıkıyor.
    İyi de çözüm çok basit diyoruz biz de, dile getirmekten gına geldi artık ama yine yazıyorum bak, 3. ye yazıyorum
    Power Up Store ürünlerini sabit bir şekil de yarı yarıya indirebilirler!

Senior Member
    Arkadaşlar burada dolar kurunun da Mgame'nin de etkisi var. Tamam anladık mod. kardeş ABD'desin tok açın halinden ne anlar onu anladık da bu Mgame bu kadar mı katı bir şirket olabilir kardeşim ya? 2011de 400 cash 5 dolarmış, 2020de de 400 cash 5 dolarmış. E babacım dünyada bu oyun çıktı çıkalı hiç mi bir şey değişmedi yav? Bu sabit kafalılık nereden geliyor? Biz demiyoruz ki her açıdan ülkece iyi durumdayız. Ama mod kardeş bulunduğun pozisyondan dolayı belki bazı şeyleri telafuz edemiyorsun veya zaten hiç telafuz edecek bi tipe de benzemiyorsun o ayrı bir dava da. Ama gözünü seveyim dolar kuru ve mgame yöneticiliği... al birini vur ötekine.