Results 1 to 6 of 6

Question Çalıntı item ve çalıntı kredi kartlarından yapılan pus alışverişleri hakkında.

Merhabalar öncelikle,

Bilindiği üzere günümüzde kaçak cc ile oyunlar üzerinden para aklamaya çalışanlar var.

Kaçak cc ile pus alışverişi yapıp piyasanın 3-5m aşağısından satış yapan kişilerden alışveriş yapmamız durumunda başımız ağrır mı? Herhangi bir banlanma riskimiz var mıdır?
    Aynı sorum çalıntı item için de geçerlidir. Oyun içinde itemlerin illegal ya da legal olduğunu bilemiyoruz bundan ötürü alıcı kişinin sorumluluk yükümlülüğü nedir?

Mesela bugün bir user magic bagin fiyati 16m iken 12mden 10x satıyordu fakat almaya korktum.

Vakit ayırdığınız için teşekkür eder, kolaylıklar dilerim.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Oyun parasıyla aldığınız sürece hiçbir şey olmaz. Eğer çalıntı bir eşyayı oyun içi takas ya da gb ile aldıysanız müşteri hizmetleri eşyayı silerek karşılık olarak verdiğiniz eşya veya gb'yi size geri verir. Gerçek para kullanarak aldıysanız başınız ağrıyabilir.

Pus eşyaları alındıktan 72 saat sonra satılabilmektedir, 3-5m düşük fiyat normaldir herkes bu kadar fiyat kırabilir diye düşünüyorum ancak yarı yarıya ya da daha ucuza olduğunda dikkatli olmanızı ve çok anormal, şüpheli durumları bizlere bildirmenizi tavsiye ederim.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Oyun parasıyla aldığınız sürece hiçbir şey olmaz. Eğer çalıntı bir eşyayı oyun içi takas ya da gb ile aldıysanız müşteri hizmetleri eşyayı silerek karşılık olarak verdiğiniz eşya veya gb'yi size geri verir. Gerçek para kullanarak aldıysanız başınız ağrıyabilir.

Pus eşyaları alındıktan 72 saat sonra satılabilmektedir, 3-5m düşük fiyat normaldir herkes bu kadar fiyat kırabilir diye düşünüyorum ancak yarı yarıya ya da daha ucuza olduğunda dikkatli olmanızı ve çok anormal, şüpheli durumları bizlere bildirmenizi tavsiye ederim.
    Bu yazdıklarınız itemi satan istediği fiyatı belirler ilkesine ters duruyor.
    Piyasaya direk müdahaledir.
    Ayrıca oyundaki her itemin coinsin hiç bir maddi karşılığı yoktur ilkeniz nerede ?
    Adam Magic Bag ister 100m den satar ister 10m den satar.
    Alan almayan olur. Onu da itemi satan kendi düşünsün.
    Başkalarının düşünmesine gerek yok bence.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by esteban7855 View Post
    Ayrıca oyundaki her itemin coinsin hiç bir maddi karşılığı yoktur ilkeniz nerede ?
    Yazdıklarımdan buna nasıl ulaştınız? Oyun parası dediğim oyun içinde kullandığımız coins ya da gb'dir. Gerçek parayla aldığında başının ağrıyacağını zaten yazmıştım.

Serbest piyasaya gelirsek, elbette dilediğiniz eşyayı dilediğiniz fiyata satabilirsiniz. Çok anormal ve şüpheli yazısı çok çok ekstrem durumlar içindir. Pazarda her ucuza gördüğünüz eşyayı bize bildirin demek değildir bu.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member
    Yazdıklarımdan buna nasıl ulaştınız? Oyun parası dediğim oyun içinde kullandığımız coins ya da gb'dir. Gerçek parayla aldığında başının ağrıyacağını zaten yazmıştım.

Serbest piyasaya gelirsek, elbette dilediğiniz eşyayı dilediğiniz fiyata satabilirsiniz. Çok anormal ve şüpheli yazısı çok çok ekstrem durumlar içindir. Pazarda her ucuza gördüğünüz eşyayı bize bildirin demek değildir bu.
    Bende Coins olarak konuşuyorum. GB/TL ile işim olmaz.
    1 Magic Bag ın değerini 16m dir diyerek nasıl baz alıyorsunuz ve hedef koyuyorsunuz ?
    16m olduğunu nereden tespit ediyorsunuz ?
    Demekki kabul etmeseniz bile her itemin bir maddi değeri vardır.

Teşekkürler cevabınız için. Birkaç pazarcı bu tarz kişilerden item alışverişi yapma ban yersin diyordu, sanırsam sebebi kendileri alıp satabilmek içinmiş anlamış oldum

İyi forumlar dilerim