Results 1 to 2 of 2

Hesabımın soyulması / Vega

Merhaba. Bu sabah erken saatlerde kısa süreliğine oyunu açık bırakıp bilgisayardan uzaklaşmıştım. Döndüğümde bilgisayarımı bir başkasının uzaktan kontrol ettiğini farkettim ve hemen müdahale ettim. Fakat karakterimdeki değerli eşyalar çoktan trade yoluyla başka karaktere aktarılmıştı. Netten araştırdığımda teamwiewer ve macro tarzı uygulamalardan kaynaklanabileceğini öğrendim. Fakat ben bu tarz hiç bir uygulamayı kullanmıyorum. Hesabımın güvenliği için önerilen her yöntemi uygularken (örn. OTP, ayrıca telefonumda yüklü) bunun başıma gelmesi oldukça üzücü. Çalınan eşyalarımı geri alabilmem için yardımcı olurmusunuz? Ya da geri alabilmem için izlemem gereken adımlar neler?

Moderator GamesDepot's Avatar
    Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Merhabalar,

Bir bilgisayara uzaktan bağlanılması için teamviewer'ın yüklü olması şart değildir. Sisteme bulaşan bir virüs ile hacker uzaktan bağlanabilir. Ayrıca bir çok yöntem vardır. Hangisi ile erişiminizi elde ettiklerini bilemeyiz.

Size önerim HDD'nizi alarak yaşadığınız bölgeye en yakın olan bilişim suçlarına gidip suç duyurusunda bulunmanız olacaktır. Detaylı inceleme resmi mecralarda gerçekleşecektir.

Ne yazık ki çalınan eşyaların geri alınması mümkün değildir. Item restorasyonu yapılmamaktadır.