Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12

Haksiz yere hapise gönderildim lütfen yardim edin !!!

Merhaba değerli ntt game ekibi bu mesajımı okurmusunuz biliyorum 7 senenidir oyununuzu oynamıyordum tekrar başlama kararı aldım. 2 gün önce altar serverında bir çar açtım yeni accountla gece geç saatleriydi 38 lvl anca olabildim premium yok görevleri yaptım ve yattım ertesi gün hesabıma girdiğimde hapiste olduğunu gördüm ne bir kops kullandım nede bir marco ve hapisten cıkmam için bir item koymuşsunuz 999 npoints böyle saçmalık görmedim derhal bu haksız yere hapse girdiğim hesabımın düzeltilmesini istiyorum. Para kazanmak için kim bilir kaç kişi durduk yere hapse giriyordur.

SERVER: altar
    PM: PBJPookie
    Last edited by ozk_LrwVMW1E; 07-01-2020 at 09:14 AM.

Community Liaison Patheoz's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    El-Morad
    Hesabınız XCode'a alınan kayıtlarınız sebebiyle, XCode'da tanımlı illegal programlardan birini oyun açıkken kullanmaya çalıştığınız için hapse gönderilmiş.

Siz bir hata olduğunu düşünüyorsanız destek bölümüne bilet gönderebilirsiniz, buradan yaptığınız talebi işleme alma şansımız yok.

Hesap desteği için bilet göndermelisiniz.

Junior Member
    Quote Originally Posted by Patheoz View Post
    Hesabınız XCode'a alınan kayıtlarınız sebebiyle, XCode'da tanımlı illegal programlardan birini oyun açıkken kullanmaya çalıştığınız için hapse gönderilmiş.

Siz bir hata olduğunu düşünüyorsanız destek bölümüne bilet gönderebilirsiniz, buradan yaptığınız talebi işleme alma şansımız yok.

Hesap desteği için bilet göndermelisiniz.
    Server: Altar
    Nick: Kreglic
    Job: Priest

Sayın Game Master,

Kendi hesabım için de benzer bir durum oluştuğundan müşteri destek ekibinize destek bilet gönderdim. Gelen hızlı cevapta ilgili hapis durumunun illegal program kaydı nedeniyle oluştuğuna dairdi. Kendi görüşüm cevabın çok hızlı iletilmesi nedeniyle birkaç açıdan kontrol edilmediği yönündedir. XCode sonuçta program ve hatalı algılama yapabilir. Eğer program kullanımı söz konusu ise emin olmak adına en azından tekrar eden deneme kayıtları veya uzun süreli kullanım raporlamasının/kaydının olması gerektiği düşüncesindeyim. Özellikle son güncellemeden sonra sadece oyun için kullandığım masa üstü ve notebook bilgisayarımda birkaç kez Xcode hatası ile farklı zaman dilimlerinde karşılaştığımı belirtmek isterim. Ayrıca aynı bilgisayardan ceza alan hesap ile yakın zaman diliminde giriş yaptığım diğer hesaplarda bu tarz bir durum oluşmadı. İkinci destek biletinde bu hesap bilgilerini de kontrol açısından ilettim.

İkinci bileti gönderirken özellikle cezai işlem alan karakterin mevcut durumunun da gm tarafından kontrol edilmesini talep ettim. Zira bahsi geçen karakter 53 level int priest niteliğinde olup üzerindeki tüm itemlar görev itemıdır. Atak ve defans yönünden çok zayıf özellikli bir karakter olduğundan illegal program ile bile pk ve exp alanlarında avantaj sağlayamayacak düzeydedir. Chaos vb. event girişi bulunmayıp üzerinde veya bankada kasılmış hiçbir değerli eşya yoktur. Hesabın gm tarafından giriş ile kontrolü bu durumu teyit edecektir.

Bazı arkadaşlar 5 para etmeyen hesap için neden uğraştığımı merak edeceklerdir, sadece tek kelime ADALET.

Destek veren veya eleştiren tüm yapıcı yorumlar için teşekkür ederim.

Moderator DonJose's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Altar
    Race
    El-Morad
    Destek ekibine yaptığınız itirazlarda, hesabınız detaylı incelenir ve nihai karar verilir.

Junior Member
    Quote Originally Posted by DonJose View Post
    Destek ekibine yaptığınız itirazlarda, hesabınız detaylı incelenir ve nihai karar verilir.
    Son dönemde gerek resmi forumda gerekse de diğer platformlarda sıkça benzer konular gündeme geliyor. İnceleme yapılıyor, ancak detaylı olduğunu gönderilen standart kalıplı cevaplardan dolayı katılmıyorum. Bu görüşüme ek olarak ikinci biletle daha detay bilgi müşteri olarak talep ettiğimizde, bunun gizli veya paylaşılamayacağı söyleniyor. Dolayısı ile kullanıcıyı sözleşmeye aykırı davrandığını iddia ettiğiniz bir durumu veri ile destekleme yolunu seçmiyorsunuz.

Size şöyle tersi bir örnek vereyim, cheat reports bölümünde gayet açık olmasına rağmen yetersiz kanıt diye ceza uygulamadığınız bir sürü kapanan raporlama var. Resmi forumda bile insanlar el insaf diyerek size gönderdiği kanıtları konu açarak paylaşıyor ve altına gelen oyuncu yorumları olayın net olduğu şeklinde(özellike son dönem chaos konuları, bugün açılan mage TP edip exp yatırma konusu vb.). Ancak daha çok veya farklı kanıt talep ediyorsunuz ve oyun düzenini bozan oyuncu bu şekilde devam edebiliyor.Elbette nihai karar merci sizsiniz, ancak müşteri ve hizmet sağlayıcısı satıcının olduğu ticari bir ilişkide uyguladığınız cezalara yönelik kanıt sağlamadan talebi kapatıyorsunuz. Bu durumu doğru bulmuyorum, varsa sözleşmeye aykırı bir durum zaten kimse kanıt sağlandığında aksini beyan edemez.

Community Liaison Patheoz's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    El-Morad
    Sözleşmeye aykırı bir durum söz konusu değil, oluşturduğunuz hesabın NTTGame'e ait olduğunu ve istediği zaman kapatabileceği gibi bildirimler sözleşmede mevcut.

İyi niyetli olduğunuzu düşünmek isterdim ama bizler bir hata yapmamak adına geliştirdiğimiz sistemlerin %100 sonuç verdiği zamana kadar işlem yapmıyoruz ve bu durumda da sizin burada doğruları söylemediğiniz kanısına varıyoruz.

Genelde rastladığımız bir durum iki arkadaş, iki kardeş aynı hesapla oynuyor hesabın gerçek sahibi diğer kişinin hile kullandığından haberi yok.

Belki siz hiçbir illegaliteye bulaşmadınız ama hesapla hile kullanılmadığı konusunda emin de olamazsınız.

Son olarak şöyle söyleyebilirim, bahsettiğiniz hesabın suçu sabittir ve cezanın kaldırılması da söz konusu değildir.

Junior Member
    Sözleşmeye aykırı bir durum söz konusu değil, oluşturduğunuz hesabın NTTGame'e ait olduğunu ve istediği zaman kapatabileceği gibi bildirimler sözleşmede mevcut.

İyi niyetli olduğunuzu düşünmek isterdim ama bizler bir hata yapmamak adına geliştirdiğimiz sistemlerin %100 sonuç verdiği zamana kadar işlem yapmıyoruz ve bu durumda da sizin burada doğruları söylemediğiniz kanısına varıyoruz.

Genelde rastladığımız bir durum iki arkadaş, iki kardeş aynı hesapla oynuyor hesabın gerçek sahibi diğer kişinin hile kullandığından haberi yok.

Belki siz hiçbir illegaliteye bulaşmadınız ama hesapla hile kullanılmadığı konusunda emin de olamazsınız.

Son olarak şöyle söyleyebilirim, bahsettiğiniz hesabın suçu sabittir ve cezanın kaldırılması da söz konusu değildir.
    Tekrar Merhaba,

Sizlerden bu şekilde geri dönüş alabilmek uzun zamandır talep ettiğimiz bir durum, kendi adıma teşekkür ederim.

Hesabıma ait başka kullanıcı kişi olmayıp, OTP ile korunan ve aynı bilgisayarda giriş yapılan bir hesaptır. Bilgisayardaki windows ve tüm yüklü programlar orjinaldir. Yükleme tarihleri ise 1 yılı geçmiş durumdadır. Zaten anlaşmazlık durumunda yönlenirse bilirkişi incelemesinde bu tarz tespitler kolayca yapılacaktır.

Bugünkü destek bileti hakkım dolduğu için konuyla ilgili yarın tekrar destek bileti göndereceğim. Tek talebim illegal diye tabir edilen programın adı, kullanım tarihi ve kullanıcı sözleşmesinde bu tarz programlar detaylanmadığı/listelenmediği için ek bilgi olacaktır ve ne şekilde sözleşmeyi bozduğu açıklamasıdır. Cezai işleme neden olan kanıtı sizden talep etme hakkım bulunduğu inancındayım.

Hapisten çıkış için satıcı ile müşteri arasında alım yapılması durumunda 83,75 TL, 1000 npoint karşılığı anlaşmazlık oluşacaktır. Kullanıcı sözleşmeleriniz tek taraflı olduğundan, bankaların benzer sözleşmeleri gibi hakim durumunuz bulunmaktadır. Tüketici hakem heyetleri itirazı karara bağlarken hakim durumu özel olarak değerlendirmektedir. Ayrıca kullanıcıyı hapise göndererek tek yolunun konuyu açan arkadaşın sitem ettiği gibi para ödeyerek çıkarmanızın etik bir yönetim olmadığı ve her uygulamada soru işaretleri oluşturacağı görüşündeyim. Disiplin zindanından çıkmanın bezdiren görevleri tamamlayarak veya 15-30 gün gibi bekleme süreli ücretsiz şekilde olması amacına uygun ve daha samimi caydırıcı olacağı görüşündeyim.

İlk cümlemde belirttiğim şekilde, ilgilenerek cevap verdiğiniz ve açıklama yaptığınız için tekrar teşekkür ediyorum.

Sayın Patheoz,

%100 hatasız işlem yapıldığını düşünmüyorum.
    Yaşadığım durumdan ötürü son 3-4 haftadır forumda zaman geçiriyorum. Eleştirilmek yada birşeyleri yanlış yaptığınızı söylemek sizleri çok kızdırıyor.

Burada gerçekten yalan söyleyip sizi aldatmaya çalışan kişiler yüzünden kimseyi ciddiye almıyorsunuz ne yazık ki. Bir diğer deyişle kurunun yanında yaşta yanıyor.

Zindana atıldıktan sonra illegal aktiviteyi sonlandıran oyuncuları aynı suçtan tekrar tekrar cezalandırmaya devam ediyorsunuz. Ben bu şekilde arka arkaya ceza alarak 3 defa aynı suçta bulunmaktan hesabım kapatıldı. Xcode'un yakaladığını bile bile zindana tekrar tekrar düşmeyi göze almak saçmalık olurdu zaten.

Destek sistemi dahil kimseye derdimi anlatamadım.

Junior Member
    13 yıllık oyuncuyum, 13 yıldır ilk kez hapse atıldım, xcode da sıkıntı var. çıkarmıyorum hapisten, oynamıyorum da.bu kadar kazandığı paraya nankör ekip olamaz, boş çardı iyi ki de.iki kez bilet attım ilkinde hile dedi ikinci de makro dedi, üçüncü bilet atsam başka bir şey diyecek. şu oyunda hile kullanmayan yüzde 10 'ün içindeyim ve muameleye bak. ama çok yakın bizi mumla aricaksınız.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by Knight2255 View Post
    13 yıllık oyuncuyum, 13 yıldır ilk kez hapse atıldım, xcode da sıkıntı var. çıkarmıyorum hapisten, oynamıyorum da.bu kadar kazandığı paraya nankör ekip olamaz, boş çardı iyi ki de.iki kez bilet attım ilkinde hile dedi ikinci de makro dedi, üçüncü bilet atsam başka bir şey diyecek. şu oyunda hile kullanmayan yüzde 10 'ün içindeyim ve muameleye bak. ama çok yakın bizi mumla aricaksınız.
    Bro pandemi sonrası %90 oyuncu kaybı oldu, farmcıların %90 ı bıraktı. gb yerlerde sürünüyor, şu an afk farm kurtarmıyor. Napsın adamlar, en ufak bir raporu bile değerlendirip 1k cash kazanmanın peşinde

Tags for this Thread