Results 1 to 5 of 5
    Senior Member

Jr Etkinliği İçin Öneri (Level'e göre parti)

Merhaba herkese. 1+1 Etkinlikleri sonrası oyuna yeni başlayan ya da karakterini henüz dizememiş arkadaşlarımız var. Bu arkadaşlarımız da Jr giriyorlar doğal olarak. Herkesin olduğu gibi onların da hakkı bu etkinlikten faydalanmak yalnız benim bu konuda bir önerim olacak. Şimdi misal ben Destan'da 8 senedir oynuyorum karakterimi reb yapmışım itemlerimi dizmişim oyun ve etkinlik hakkında yeterince tecrübem var ve günde en az 1 kere bu etkinliğe giriyorum. Yalnız partime her gün oyuna yeni başlamış ya da karakterini 1+1 den faydalanıp 79 level yapıp bırakmış insanlar geliyor. Bunun adil olmadığını düşünüyorum. İtem olur olmaz yalnız karakterine en azından emek verip level kasmış oyunu öğrenmiş insanların aynı partide eşleştirilmesi gerektiğini düşünüyorum keza oyuna yeni başlayanların da. Her gün Jr'de en az bir tane okçu karakteri klasikleşti artık genelde bu oyuncular etkinliği fazla bilmezler. Lich Kinge uzaktan vurup mana sildirirler pot ve zaman kaybettirirler, Lirimu vb gibi zehir atan moblara uzaktan vurarak zehir spamlattırırlar, wolf sw zamanında atmazlar, pk da sürekli ölüp skor verirler. Partiler levele göre ayarlanırsa bunun kısmen önüne geçilmiş olacağını düşünüyorum. En azından büyük bir kafa rahatlığı olur. İnsanlar da Jr'ye geç tıklamak zorunda da kalmazlar. Şahsen benim düşüncem bu. Oyunu oynayan herkese saygım var ama bu durumun adaletsiz olduğunu düşündüğüm için bu konuyu açma gereği duydum umarım bu konuda bir güncelleme gelir.

oyuna gelecek bir Item Level-Character Score güncellemesi ile bu iş kolayca halledilebilir diye düşünüyorum. Eşyalarınız ve Karakterinizin statları göz önünde bulundurularak size bir stat veriyor ve bu stat görünür oluyor. Örneğin full iteme yakın olan birisi 2870 karakter-item puanına sahipken bahsettiğiniz karakterini güçlendirmeye çalışan kişiler 1000-900 karakter skora sahip oluyor. Bu şekilde oyun partileri her partye bir priest getirmeye çalışacak ve birbirine mümkün olduğunca en yakın puanlı oyuncuları eşleştirerek sizi etkinliğe sokuyor. Bu şekilde iki tarafta oyundan keyif almış oluyor.

Edit: iki tarafın da mağdur edilmemesi için etkinlik içerisinde silah zırh vb. değişimi yapılmamalı, envanter chaos usulü kitlenmeli, etkinliğe girebilmek için RPR yapılmış olmalı.
    Last edited by damnpudge; 06-30-2020 at 05:43 AM.

Senior Member
    Quote Originally Posted by damnpudge View Post
    oyuna gelecek bir Item Level-Character Score güncellemesi ile bu iş kolayca halledilebilir diye düşünüyorum. Eşyalarınız ve Karakterinizin statları göz önünde bulundurularak size bir stat veriyor ve bu stat görünür oluyor. Örneğin full iteme yakın olan birisi 2870 karakter-item puanına sahipken bahsettiğiniz karakterini güçlendirmeye çalışan kişiler 1000-900 karakter skora sahip oluyor. Bu şekilde oyun partileri her partye bir priest getirmeye çalışacak ve birbirine mümkün olduğunca en yakın puanlı oyuncuları eşleştirerek sizi etkinliğe sokuyor. Bu şekilde iki tarafta oyundan keyif almış oluyor.

Edit: iki tarafın da mağdur edilmemesi için etkinlik içerisinde silah zırh vb. değişimi yapılmamalı, envanter chaos usulü kitlenmeli, etkinliğe girebilmek için RPR yapılmış olmalı.
    kardeşim senın gm olman gerek acıkcası. belki gmlerde bunu düşünmüştürde bu çekik gözlülere kabul ettiremiyorlar.

Quote Originally Posted by kiral53 View Post
    kardeşim senın gm olman gerek acıkcası. belki gmlerde bunu düşünmüştürde bu çekik gözlülere kabul ettiremiyorlar.
    Teşekkür ederim