Results 1 to 8 of 8

Sürekli dc sorunu

Merhaba iyi günler. 2 gündür sürekli dc problemi ile karşılaşmaktayım. İnternet sağlayıcım ile görüştüğümde hızımda ve bağlantımda herhangi bir sıkıntının olmadığı belirtildi. Oyunu kaldırıp tekrar yükledim. DNS ayarlarını 4 2 2 4 - 4 2 2 2 olarak da denedim yine aynı sorun ile karşılaştım genel bir problem mi var? Yoksa bu problemim nereden kaynaklı olabilir ft ve Jr de dc olunca sinirim bozuluyor =/ teşekkürler.

Senior Member QWE123CC's Avatar
    Nickname
    KhyRenia
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    Karus
    iss hep ayni yalani soyler ,
    Egerki Dc olmak istemiyorsan En bastan sona kadar okuman gerekiyor .
    1 . Ankstreli Hat Kullaniyorsan ( Adsl Wdsl ) Cat 6 ile ek olmadan degistirmen gerekiyor . Fiberde Zaten Ek yok Kablolari iss koydugunu icin Sikinti olmaz.
    2. Modemin Arkasina Takilan JAK oksitlenmiş olabilir Yeni ile degistirmen gerekiyor.
    3. Alt yapin Saha Dolabi ve Ftp Dolaplarina yakin ise yapacagin iş
    Modemi Yenile cunku isslerin vaat ettigi hizlari eski modemler kaldirmiyor. Bunun icin issden modem alirsan daha iyi olur.
    4. Bilgisayardan Ag baglantilari Güc modunu Devredisi birak.
    5. Bilgisayarini yazilimsal ve donanimsal guncelle ve temizle.
    6.bilgisayarin cpu fan temizligi yap.
    7.iss sorunu cozemiyorsa 15 dk modemi kapat ve ariza kaydi birak
    Elit musteri isen aninda port degisimi yapiyorlar.
    Elit musteri ornegin ttnet prime ttnet fiber baska issde bilmiyorum
    Bilgisayarda sadece 1 baglanti kullan ve digerlerini devre disi birak.

Senior Member
    Quote Originally Posted by Dra_4TQsxVHC View Post
    Merhaba iyi günler. 2 gündür sürekli dc problemi ile karşılaşmaktayım. İnternet sağlayıcım ile görüştüğümde hızımda ve bağlantımda herhangi bir sıkıntının olmadığı belirtildi. Oyunu kaldırıp tekrar yükledim. DNS ayarlarını 4 2 2 4 - 4 2 2 2 olarak da denedim yine aynı sorun ile karşılaştım genel bir problem mi var? Yoksa bu problemim nereden kaynaklı olabilir ft ve Jr de dc olunca sinirim bozuluyor =/ teşekkürler.
    Turknet mi

Senior Member SkCLucky's Avatar
    Merhaba,

Genel bir bağlantı problemi bulunmuyor, iss müşteri hizmetleri ile görüşerek durumu ileterek inceleme talep edebilirsin.

Türk telekom. Modemim yeni bina hattı da yeni 2 gündür yaşadığım bir sorun daha önce hiç sıkıntı yaşamamıştım. Portlar ile çok oynandı belki onunla ilgili bir sıkıntı olabilir. Ama kopma olsa onu söylüyorlardı sanırım.

Senior Member QWE123CC's Avatar
    Nickname
    KhyRenia
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    Karus
    ttneti ara modemi kapat internetim kopuyor de konusma yaparken 3 5 kere ac kapat sansin varsa portunu degistirirler.
    Ama Fiberse Alt yapin direk personel geliyor Ben Ariza Kaydi birakiyorum 10 dk sonra ekip geliyor Fiber dolabima bakiyorlar test yapip santrali arayip port degistiler.
    Bulundugun bolge nasil isliyor bilmiyorum.
    Birde tracert kayitlarini kontrol edermisin ?
    Pinglerin ne durumda Veya sorun nerede

Peki Bi bakayım söylenenleri uygulamaya çalışacağım. Teşekkürler

Tracerr kayıtlarına nereden ulaşabilirim?

Tags for this Thread