Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 23
    Senior Member

Mage için öneri

Arkadaşlar herkese iyi günler. Altarda mage bir karakterim var. Oyun içi etkinliklerden ve pazar yaparak charımı geliştiriyorum yavaş yavaş. Bir noktada takıldım fikrinizi almak istiyorum. Şu an karakterim flame. Şu anki planım ile en fazla +2 flame ring yapabilirim ama o da bayağı bir zaman alacak gibi duruyor o yüzden şu an +1 dual fr yapabilirim. Onun yerine karakterimi ice’a çevirirsem çok rahat dual +2 shio yapabiliyorum. Hem de flame ringlerin hemen hemen yarı fiyatına. Asıl öğrenmek istediğim bu durum hasarımı çok düşürür mü? Yani flame olup ilk aşamada dual +1 flame ring mi yapmak daha mantıklı yoksa glacier çevirip dual +2 shio mu yapmak daha mantıklı. Dediğim gibi şu an pk yapacak güçte değilim önemli olan jrlerde devaya hızlı gelmek veya pk kazanmak. Şu an 160 int mageyim 112 paper’a da dönebilirim. Görüşleriniz benim için önemli cevap verecek olanlara şimdiden teşekkürler

Moderator DonJose's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Altar
    Race
    El-Morad
    Sadece ice hakkında bir öneri; Draki bölgesindeki bosslara ice daha fazla hasar çıkarıyor.

Senior Member
    Hocam şu an old flame ring ile de seri dönüyorum drakide sorun yok. Benim için esas önemli olan jrdeki yaratıklar ve pkyı kazanmak. Hem fr ice bakımından hem de 112-160 int bakımından değerlendirecek olursak yukarıda yazdığım seçenekler doğrultusunda hangisi mantıklı olur?

Junior Member
    JR'de kazanmanın yolu maalesef sadece orta düzey üstü item'larının olması değil.
    1- Buglu olmayan bir JR'ye girmiş olman gerekiyor ki AC, SW alabilesin
    2- Oynamayı bilen ve buff/heal verebilen 2 Priest partine gelmiş olması lazım
    3- Senin dışında en az 3 kişinin DPS iyi olması lazım ki bir taraftan zamanla olan yarışta öne geçebilesin
    4- JR deki trickleri bilmeyen birinin partine denk gelmemiş olması lazım, (Lich'e uzaktan vurup sürekli mana sıfırlatan varsa, direk aşşağı inip ölen varsa her şey boş)
    5- ...

Tüm bunlara rağmen herşey senin katkı sağlayacağın bir buçuk kat DPS ile çözülebilecek olsa eğer 112 int verip MP fullersen ve OLD bile olsa Flame DMG veren takıların olursa muhtemelen partinin en yüksek DPS'ine zaten sahip olacaksın. Senden iyiler varsa partide zaten ICE yada FLAME olman bir şey değiştirmeyecek.
    Benim tavsiyem kendine çok yüklenme ve JR de üzerine düşeni elindeki set ve takılarla yapmaya çalış. Bazen +3 Felankor Ringlerin de olsa kaybedebileceğini kabullen.

Özet: Flame bonus veren takıların Ice bonus veren takılardan pahalı olmasının kesinlikle bir sebebi var. Flame özel bazı yaratıklar hariç her zaman En Yüksek DPS'i verir. Ölünce sinirlenmiyor ve sorun etmiyorsan tecrübe edilmiş en iyi stat 112 INT dizilimidir.

Senior Member EraJacque16's Avatar
    eşdeğer koşullarda flame, ice ve lightninge oranla %25 fazla vurur. Jr için yapıcaksan flame kalmasın, 80 70 ve 18 gibi skillerin daha hızlı flamede. ice olmak belki pk kalırsa işine yarar. +5 +6 +7 ron's yap bütcene göre, dual old sse, old ep, +0 lbol, dual old fr başlangıçta işini görür, flame ringleri +1 leyince staffı 8lemeye çalış, tavsiyem 8 scorc.
    Last edited by EraJacque16; 06-10-2020 at 02:29 PM.
    consume & adapt

Senior Member
    Jr de fire olmak önemli, drakide ise ice. Tavsiyem 70 ice 70 fire olarak oynaman. +7 quest staff varken gereksiz stafflara para harcama. +7 fire elixir +7 ice elixir bile oynayabilirsin scorch'a falan para vermek yerine. Biraz sabret 10 günde +7 quest staff yaparsın.

Senior Member LastDitchStand's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by DarkMist View Post
    JR'de kazanmanın yolu maalesef sadece orta düzey üstü item'larının olması değil.
    1- Buglu olmayan bir JR'ye girmiş olman gerekiyor ki AC, SW alabilesin
    2- Oynamayı bilen ve buff/heal verebilen 2 Priest partine gelmiş olması lazım
    3- Senin dışında en az 3 kişinin DPS iyi olması lazım ki bir taraftan zamanla olan yarışta öne geçebilesin
    4- JR deki trickleri bilmeyen birinin partine denk gelmemiş olması lazım, (Lich'e uzaktan vurup sürekli mana sıfırlatan varsa, direk aşşağı inip ölen varsa her şey boş)
    5- ...

Tüm bunlara rağmen herşey senin katkı sağlayacağın bir buçuk kat DPS ile çözülebilecek olsa eğer 112 int verip MP fullersen ve OLD bile olsa Flame DMG veren takıların olursa muhtemelen partinin en yüksek DPS'ine zaten sahip olacaksın. Senden iyiler varsa partide zaten ICE yada FLAME olman bir şey değiştirmeyecek.
    Benim tavsiyem kendine çok yüklenme ve JR de üzerine düşeni elindeki set ve takılarla yapmaya çalış. Bazen +3 Felankor Ringlerin de olsa kaybedebileceğini kabullen.

Özet: Flame bonus veren takıların Ice bonus veren takılardan pahalı olmasının kesinlikle bir sebebi var. Flame özel bazı yaratıklar hariç her zaman En Yüksek DPS'i verir. Ölünce sinirlenmiyor ve sorun etmiyorsan tecrübe edilmiş en iyi stat 112 INT dizilimidir.

Ömrümü yedin ömrümüüüüü
    Karamsar mı, Kötümser mi desem bilemedim. İçimi kararttın. Git Youtube ye ImKira falan izle neşen yerine gelsin.
    GamesDepot da izlesen olur, Gebs Edimıt diyip duruyor.
    O videoyu değil de, Draki Pendantı yaktığı videoyu tavsiye ederim. Konusu Kitlenenler için derin bir Ohhh videosu
    Söz konusu Vatansa, Artık Ayrıntılara girmeniz gerekiyor.

Senior Member
    Arkadaş MP basılı quest shell de giysen 255 MP oluyor paper de olsan 255 MP oluyor. Sanki 81 lv olmak DC preli bile olsa bir hafta surmuyormus gibi 112 int mantığını ben anlayamadim.

Senior Member
    Arkadaşlar değerli cevaplarınız için teşekkür ederim. +6 ron set defans ve hplerine baktım yanlış değerlendirmiyorsam hem defans hem hp troll setlerden düşük. +7 ron set hem defans hem HP olarak daha iyi troll setten. O zaman ilk aşamada +6 ron set yerine takıları geliştirmem daha mantıklı değil mi sizce?

Senior Member EraJacque16's Avatar
    parça parça bakarsan ron's parçalarının shellden farkı yok ama set bonusunu hesaba katmadın sanırım, ama dersen ki bütceme göre fazla masrafı var ve hasar odaklı geliştirmek istiyorum fr artılayabilirsin. üzerinde mp old takı set (crystal earring, crystal belt, magic power neck) de bulundurup risksiz yerlerde kullanırsan işini görür.
    consume & adapt