Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 38

Sanal pc ile çoklu pc farmin farkları nedir ?

Lütfen ikisinin arasindaki farklari söyler misiniz? Birisi yasakken digeri neden yasak değil? Cebimden 5000 tl verip cok pc alsam yasal olur muyum

Senior Member
    Çünkü bir pcden 2 knight açabiliyorsun sanal pcden ne oldu bu kadar zoruna giden? Heralde sanal pc kullanıyordun.

Sadece arasindaki farkı soruyorum

Senior Member
    Sanal pc ban sebebi değildir. Giriş engelli sadace arasındaki fark bu.

Senior Member DisobedienceX's Avatar
    Nickname
    Disobedience
    Class
    KO -> Kurian
    Clan
    Artifact
    Server
    KO -> Sirius
    Race
    Karus
    Bence pek bir fark yok. Sonuç olarak aynı interneti kullanıyorlar. Team viewer veya uzak masaüstü bağlantısı ile yönetiyorlar. Çoklu pc kullanan adamların bilgisayarları 300 400 lira falandır. Malum bu oyun için sistem gereksinimleri düşük kalıyor. Ama oyunun kuralları gereği yasal değil.

Sanal pc multi client gibi bir şey oluyor.

Senior Member
    Nickname
    Sparity
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Agartha
    Race
    El-Morad
    Biri yazılımsaldır biri donanımsal. Oyun kuralları donanımsal olarak çoklu pc ye izin veriyor.

Senior Member BERNARD31's Avatar
    Quote Originally Posted by Sparity_ View Post
    Biri yazılımsaldır biri donanımsal. Oyun kuralları donanımsal olarak çoklu pc ye izin veriyor.
    Tamam işte bu kuralın sebebi soruluyor zaten. Bir yönetici gelip bu kuralın gerekçesini açıklasın.

Evet bunu Anladim ama ikisi de ayni yola çıkıyor ve ben bunu merak ediyorum.

Quote Originally Posted by BERNARD31 View Post
    Tamam işte bu kuralın sebebi soruluyor zaten. Bir yönetici gelip bu kuralın gerekçesini açıklasın.
    Şimdi benim bir evim ve bir bilgisayarım var. Bir başka evdeki bilgisayara uzaktan erişimde bulunsam o şekilde müdahale etsem yani bir nevi o bilgisayar benim olsa karışmayacaksınız öyle mi ?

Ya da şöyle bir örnek veriyim. Senin bilgisayarınla ben istediğim işlemi yaparsam , kanka gel şu itemleri veriyim de sana pazara kur bende başka itemleri kurucam desem ben senin bilgisayarı kullanmış olucam o halde bu da çoklu pc.

Sonuçta hepimizde bilgisayar var ha hepsi bir evde toplanmış ha yan komşuda alt komşuda olmuş. Legal şeyler bunlar. Mantıklı bakın olaya. Birisi 1 bilgisayardan 2 knight açmaya olanak sağlıyor multiclient hesabı. Bir diğeri ise gerçekten var olan somut bir bilgisayar.

Uzun lafın kısası 10 farklı ildeki bilgisayara bağlanıp hatta senin bilgisayarını kullansam sorun çıkmayacak fakat aynı evde olunca sorun çıkıyor. Böyle bir mantık yok malesef.

Not : 2 tane bilgisayarım var. Sadece mantıklı olanı konuşuyorum