Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 25

Thread: Base hakkinda

Senior Member angelrock's Avatar
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Ronark Land Base Cz'yi öldürmekten başka bir işe yaramadı diye düşünüyorum. Muhtemelen yapımcı da aynı şeyi düşünüyor ki yeni sunucularda Base haritasını getirmeyi planlamıyor. Eski sunucularda da ekstra bir şey yapacağını sanmam.
    Elbette oyunda çok eskisiniz tecrübeleriniz oldukça fazla ki yorumlarınızı severek takip ediyorum. Ancak gözlemlediğim bir çok oyuncu bende dahil olmak üzere cz çarının yan çarı olarak base oynuyor. Gb si çok fazla olan oraya özel item alabilmektedir. Gb si olmayan veya gereksiz harcama yapmak istemeyen bir oyuncu benim gibi 9 bow +3 dex takılar alıp basede keyifle pk oynabilir bu durumda iki karakterini de aynı eşyalar ile aktif olarak yönetir. Zaten çoğu kişi orda akşamları 2 3 saat pk dönse fazlasını beklemiyor. Ana pk yeri Cz'dir bu algı kolay değişmez ama yan çarları oynatabilecek bir yer olarak Ronark Land Base haritasını çok seviyorum. Özetle günümüz şartlarında Base Cz'yi kolay kolay öldüremez ama gereken ortam oluşturulursa güzel bir ikinci alternatif olabilir.
    Last edited by angelrock; 06-07-2020 at 12:45 PM.
    ADALETİN AKLINI KAYBETTİĞİ YERDE FELSEFE SUSAR. Denis DİDEROT

Junior Member
    basede adam olamamısının sebebi farm slotu yok cz nie bu kadar kalabalık sanıyorsunuz.heryer farm slotu. baseye farm slotunun gelmesi demek adam gelmesi demektir.

Quote Originally Posted by zakocu View Post
    basede adam olamamısının sebebi farm slotu yok cz nie bu kadar kalabalık sanıyorsunuz.heryer farm slotu. baseye farm slotunun gelmesi demek adam gelmesi demektir.
    Her ne kadar farm kültürünü çok fazla benimseyememiş olsam bile şu bir gerçek ki oyuncuların pk alanlarına adapte olmasına katkısı olumlu olabilir özellikle base için. Farm ile başlayıp ilerde pk faaliyetlerine daha fazla zaman ayırabilir.

Junior Member
    Ronark Land Base haritasını etkinlik gibi bir şekilde getirseler güzel olur. Haftanın 2 günü Czyi kapatıp RLB haritasında +70 çarlar savaşsa en azından farklılık olur. CZ mapı yıllardır aynı.

Senior Member
    bence de basenin farm slotlarının aşırı olmadan arttırılması lazım. biraz canlansın yeni serverlara da gelsin. kimisi pk yı bölüyor diyecek ama cz kalabalık olduğu için geceleri 2 3 cz birden açılıyor. demek ki bölünmesi isteniyor. nttgame kendisi ile çelişiyor burda.

Ortada Cz'yi engellediğine dair fiziksel bir kanıt geçerlilik olsa ve oyun yapımcıları bunu istemiyor olsa Base tamamen kapatılırdı. Cz'nin tutulma sebebi kesinlikle bir takım elit zümrenin diğer oyunculara üstünlük sağlayabilecek bir ortam oluşturması basede bunu yapmak mümkün olmuyor çünkü +10 bow ve +10 setleri bulmak hemen hemen tüm sunucularda imkansız imkanı olan sunucularda en az 10 küsür yıllıktır ve orda bile bu itemlere ulaşmak zannedildiği kadar kolay değil. Ama girin bir çok sunucunun elit clanlarının çarlarını inceleyin üstünlük sağlayabilecekleri bir ortam oluşturabilmişler amacım elbette bu oyuncuları suçlu çıkarmak değil. Basede oynadığım sunucuda 8 mytril set bile bulmanız çok zor +10 eagle eye sunucuda tek diye biliyorum. Kararı size bırakıyorum şimdi cz deki +9 bujulu,+9 azagaili +8, +9 krowazlı +8 Khanjar'lı ve Moon'lu adamlar gelip herkesle eşit olacakları bir yerde pk atmak isterler mi? veya oyun bütün bu fiziksel kanıtları görüyorken neden base dolar diye endişe etsin? ben yapımcı olmuş olsaydım "Base'ye yeni map gelmiyor" tezini çürütmek yeni bir map getirir ve yine Cz vs Base doluluk oranında Cz'nin kazanacağını görmek isterdim. Cz ekonomisi üzerine 10 küsür yıllık bir yatırım pazarda ve bu eşyalar hiçbir zaman boşa gitmez ve zannedildiği gibi Baseye çok fazla yenilik gelmesi Base'yi doldurmaz ama utc itemlerine ve krowazlara +8 sınırlaması getirilsin +9 utc ve krowaz eşyaları oyundan silinirse ancak o zaman Base'nin Cz'ye rakip olacağını tartışabiliriz. Şartlar olgunlaşmadan Base'nin dolacağını düşünmek, buzda dans etmeye benzer.
    Last edited by angelrock; 06-07-2020 at 03:41 PM.

Senior Member sui_N7tMPVcQ's Avatar
    Nickname
    nevergarden
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    El-Morad
    Yorum bile yapmak istemiyorum ama ronark land oyun oynayanların değil zenginliklerini kapıştıranların PK alanı, base ise gerçek oyuncuların PK alanıdır. Ha şu an oynadığımız ne hepimiz çok iyi biliyoruz.

Quote Originally Posted by sui_N7tMPVcQ View Post
    Yorum bile yapmak istemiyorum ama ronark land oyun oynayanların değil zenginliklerini kapıştıranların PK alanı, base ise gerçek oyuncuların PK alanıdır. Ha şu an oynadığımız ne hepimiz çok iyi biliyoruz.
    Gerçekten benim yukarıda izah etmeye çalıştığımı tek bir cümle ile özetlediğiniz için teşekkür ediyorum. Basede uzun süre pk atıp gerçekten keyif almış birisi olarak bu aldığım keyfi hiçbir zaman Ronark Land haritasında alamadım elbette kimse alamaz demek haksızlık olurdu fakat Ronark Land Base bir şekilde herkesin birbiri üzerinde aşırı bir üstünlük yaratamayacağı bir platformdur ve bu bir takım zihinlerin kolay kolay kabul edebileceği bir fenomen değildir.

Junior Member
    basenin canlanması için farm slotları lazım çoğu base oyuncusu farklı maplerde oynuyr

Herhangi bir değişiklik yapılsa bir şekilde adı duyulsa bile etkisi olur yıllardır unutulmuş hiçbirşekilde üzerinde durulmamış bir map olduğu için oyuncularında tercih etmediği bir yer oldu bunun değiştirilmesi gerek