Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 21
    Junior Member

İtem Basma Dropları Hk.

Öncelikle bir konuda bir fikir alışverişi yapmak istiyorum. Lütfen vakti olanların okumasını ve bilgi alışverişi yapmayı tercih ederim. Uzun süreden beri Upgrade yapmayı deniyorum. Mirage dagger'lardan tutun High Class itemlere ve Uniqlere, Örneğin 20 tane MD'nin +6 ya gecme sürecinde en iyi ihtimalle %60-65 kayıpla +6 ulaşabiliyorum. Büyük bir kısmı 3'den 4 e geçerken oluyor. Aynı oranlar High Class itemlerde de söz konusu ( Raptor, İİ veya İb) gibi aynı varsayımlarla devam ediyor. Bir çok teoriyi denedim. Örneğin
    Anvilde kırmızı yandıktan sonra 2 yeşil yansın, ne bileyim kırmızıdan sonra bas. Serveri takip et, Uniq alan olursa bas , relog at, server değis vs vs. Yok kesinlikle hiç bir mantık olmadığını düşünüyorum. Asıl sorum şu : Ben bir itemi +7 gecmesini bu kadar zor sağlıyorken, +8den bahsetmiyorum bile. Server de bazı isimleri takip ediyorum. Düzenli aralıklarla +8 veya +9 basıyorlar. Ki 9'dan 10 basanlar bile gördüm ki. Bu oran %1 Trina ile denense bile bu oran aynı. Yani ben %20-25 oranlarla +7 e geçiremezken. Bu adamlar nasıl oluyor da düzenli basıyorlar. Öncesini takip ediyorum, hani yakmalık mı basıyorlar diye. Bir çoğu öncesinde yakmalık bile kullanmıyor. Ki bunu da denedim zaten çalıştığını düşünmüyorum. Tamamen rastlantısal bir sistem olduğunu düşünüyorum. Ama bunu şans olarak niteliceksek " benim şansım hiç gülmezken" bunların şansı nasıl olurda hep güler
    Çıkamıyorum işin içinden, var mı bir fikri olan
    Last edited by SkCLucky; 06-05-2020 at 03:22 PM.

Hangi itemi basarsan bas 10 tane item yak 11.'de herhangi bir yüzdesel yükselme olmuyor ki. Aynısı farm için de geçerli. Bus drobu %2 dc premium ile bunu %4 yapıyorsun e çıkmayabilir normal. Şans yani yapacak bir şey yok. Belki karivdis ile %50 olan rebirth şansında ben 10 tane item bassam 10 u da yanıcak senin 10 u da geçicek burda sistem bozuk değil sanki. Sistemin nasıl çalıştığını bilmiyoruz tek sorun bu o kadar

Şunu da ekliyim millet iteme bes basarken yakıyor o da %1 lik bir şans.Bu olabiliyorken +9 dan +10'a geçen %1 lik şans neden olmasın?

Junior Member
    Olay tam olarak bu, yani başka bir teori var mı? Nedir bunun hikmeti, anvilin etrafında 3 tur dönmeler mi dersin. İnsanın aklı sırrı ermiyeceği şeyler bile denedim Hep bize mi kötü şans?
    Last edited by SkCLucky; 06-05-2020 at 03:22 PM.

Senior Member SkCLucky's Avatar
    Selam,

Şahsen tek bir açıklaması olduğunu düşünüyorum, şans. En basit örneği, kimi zaman yakmak istediğin bir eşya bir üst kademeye yükselebiliyor.

# Tüm kelimelerin bold olması nedeniyle konunuz editlendi.

+4 item basma konusunda sana hak veriyorum. Bence item basma oranları şu şekilde.

+1 >> +2 %100
    +2 >> +3 %100
    +3 >> +4 %1
    +4 >> +5 %85
    +5 >> +6 %60
    +6 >> +7 %30
    +7 >> +8 %10
    +8 >> +9 %5
    +9 >> +10 %1

Senior Member FEROBERTOTV's Avatar
    Cumhurbaşkanıda gelse fikrimi değiştireceğimi düşünmüyorum, belki görmüşsünüzdür açtığım konuyu 100 ib ,raptor ii 'nin +7 olamasıyla alakalıydı . Eskiden dies'de oynuyordum servere sokmadığım +9 kalmadı wb'sinden chd sine windforcesinden fulitolüne . Şimdi ise Siriusta oynuyorum tek başıma kasıyorum belki yeri geldi 1 ayda 70-80 m kastım ve bundan 10 dakika önce zar zor aldığım ee +4'den 5'e geçerken yandı . Siriusa galiba mart ayında başladım toplamda 100'ü geçkin ii, raptor, ib 20-30'a yaklaşık ee 'ki bunların 1 tanesi +6'dan 7 ye yandı gerisi +3'den 4'e yandı 3 adet hell breaker +3'den 4'e yandı quest bowu +5'e yandı . Server bazlı yada eskiden bu güne bu upgrade oranları ile arada dağlar kadar fark var . Bakın bu saydıklarımdan sonra bende inat ettim oyunun verdiği kimilerinin '' Yamuk bow '' diye nitelendirdiği zengin ile fakiri ayıran itemi kullanıyorum çünkü elime basamıyorum basılmıyor ! Bakın gençler kimse sakın çıkıpta kekoya bak bunları biriktirse satsa char dizerdi vsvs ben bu yolu seçtim ve bu yolunda sonu hayra alamet görünmüyor . Buradan oyundaki itemsiz adamlara laf atanlara sesleniyorum lütfen boşa kendinizi yormayın zaten adam item yapabiliyor olsa JR bow ile girmez ( GB alım satım vs yapan hariç ) .

Junior Member
    Şimdi bak az önce 10 tane +1 Md aldim yine, tam olarak 2 tanesi 6 geçti , ve inanmiyacaksiniz belki ama +6 da patladı. Emin olun sakince basiyorum, paldür küldürde değil. Anvili bekliyorum, hatta bazen birisi +7 +8 yaktiğinda arkasindan yakiyorum( Yani high classlardan) hiç bir korelasyon beni sonuca erdirmedi. Ve galiba pes ettim, elimdeki parayı bırakın katlamak, eritmekten öteye gidemiyorum. Diyenler olabilir md nedir diye ama, düşünün 12-13m lik itemi bile basamaz durumdayiz +9 Basanları aklım sirrim ermiyor.

Senior Member sui_N7tMPVcQ's Avatar
    Nickname
    nevergarden
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    El-Morad
    Ben bunun deneyini paperler üzerinde denedim basanlarda farketmiştir aldığınız 100 tane paperin ( ortalama alacak kadar fazla bastım) 50 ila 60 tanesi +4 e patlıyor. ve atıyorum 50 kaldı bbu 50 tanenin en az 45 tanesi +5 e direkt geçiyor. sonra +6 ya da aynı şekilde +4 e basarmış gibi şanslıysan yarı yarıya veya daha düşük oranla geçiyorlar. 15 bazen 20 bazen 25 diyelim.
    son olarak 7 ve 8 e hiç belli olmuyor yani tahmini bi oran veremiyorum ardı ardına 2-3 tane 8 basıp set yapardık eskiden kozpla mage kasardık 2 saat içinde 8 paper seti kendimiz basardık oranlar çok daha yüksek gibiydi. şuanda bişekilde bişeyler farklı gibi yani olmuyor. Ama +9 ve +10 a basma oranlarının düşük olduğunu sanmıyorum. yani 8 veya 9 itemim olsa ve param olsa 10 a atmaya çekinmem ben 8 dwyi trinasız 9 a geçirdğim de oldu tekte 8 two handed swordu 8 den 9 a sonra bu ne ya yan artık diyip attığımda 10 a geçirdğim de oldu.
    Last edited by sui_N7tMPVcQ; 06-05-2020 at 07:52 PM.

Senior Member
    13-14 yıldır %99 u keyfi paper olmak üzeri onbinlerce upgrade yaptım , %+4 e item basma ( uniq -high-middle dahil) oranlarında kesinlikle bir sıkıntı var. 1 ay uğraşıp 10 tane uniq sword alıyorum %60 ı +4 de patlıyor , 1 değil 2 değil 2 yıldır aynısı olmakta

upgrade itemlerimin 10kereden fazla üst üste +4e geçmediğine şahit oldum.
    +7 de bile böyle ard arda yanma durumu olmuyor

Senior Member doltard_1's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Bana göre de +4 ve +7 arasında çok büyük oran yok gibi 5-6 basmak kolay nasıl bı iş bende anlamadım kaç yıldır