Page 3 of 17 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 21 to 30 of 163

Thread: DROP Hk.

Senior Member
    Quote Originally Posted by Horyoshi View Post
    pre kullanmıyorum ki en son 2007 de aldım ondan sonra da hiçbir güç aldıramaz
    Sus duymasınlar

Senior Member
    Quote Originally Posted by DisobedienceX View Post
    Kardeş rng'nin max ve min değerleri var bil istedim.
    Sen pustan peri alırken fiyatını görüyorsun değil mi? paramun keserken üzerinde beliriyor mu bus drobu? Bu nasıl akıl tutulmasıdır yarabbi
    Anlamak zorunda değilsiniz de anlamak işinize mi gelmiyor ?
    Biz burada boşu boşuna yazarken şu anda paramunda kasan adamlar şans eseri kutudan misal 700 coins almıyorlar.
    Veya şanssızlık sonucu hiç bus raptor alamadıkları olmuyor.
    Şu an orada kasan arkadaşlar atanan değerler üzerinden misal 700 coins kazanıyorlar veya bus raptor atma değeri sıfıra yakın olduğu için bus raptor alamıyorlar.
    Bu oyunda hiç mi şanslı biri olmaz paramon kutudan 5m alan hiç mi kimse yok ? Veya paramon kutudan 3 raptor alan adam hiç mi olma ? Olamazki. Kutuya 5m değeri veya 3 raptor değeri atanmamıştır.
    Kutuya 700 coins kodlarlar ve biz onu alırız ve seviniriz veya kutuya raptor kodu eklemezler biz raptor alamayız ve şansımız yokmuş diye üzülürüz.
    Last edited by esteban7855; 06-05-2020 at 09:29 AM.

Senior Member
    Quote Originally Posted by frk5917ozky View Post
    Merhaba,

Oyunda kolay kesilen yaratıklardan drop almam mümkün iken; (örneğin Grell veya Lamia gibi tek yiyen yaratıktan bile BUS düşebiliyor, çöp düşüyor ve farm yapılabiliyor) Eslantta olan zor yaratıklardan hiçbir şey atmıyor. Delosta kolay ölen yaratıklarda bile drop var.

Örneğin; Apost of Cold, Apost of Flame, Troll Captain, Troll Berserker, Doom Soldier, Dark Knight, Falcon, Dark Stone.. Kesmesi bu kadar zor yaratıklardan neden hiç güzel drop alamıyoruz?

Farm slotlarının sayısı arttırılmalıdır. Farm slotlarının sayısı çok sınırlı, herkes aynı slotlara yöneliyor. Çok fazla şey atsın demiyorum ama şu HTB-HTC slotu gibi kolay bir yaratıkta bile saatte 8-10m gibi kazanç sağlarken; bu zor yaratıklardan hiçbir şey kazanılmıyor. Bari saatte 5-6M atsın da ne bileyim oralar da bir alternatif olsun oyuncular için. Seçeneği arttırın da herkes farm yapsın, herkes karakterini güçlendirsin. Oyuncuları tek bir yere sınırlamayın. Herkes orası için kavga ediyor.

Teşekkürler, iyi forumlar.
    Bu arkadaş "Güçlü yaratıklar hiç drop atmıyor.." diye konu açmış bu mesajı paylaşmış okudum doğru buldum katılıyorum diye mesaj atıyım diyecektim baktım ki konu kapanmış bu konudan devam edin diye...
    İyi dedim gideriz o konuda yazarız evet katılıyorum daha güçlü moblar kesiyoruz ama gelir elde edemiyoruz en azından çöp slotu gibi olmasınlar ama hani 3 5 bişey atsınlar ts parası rpr parası pot parası bari çıksın diyeyim dedim. Ama gördüğüm kadarıyla bu konu drop oranlarının gelen patch ile birlikte düşmesi hakkında arkadaşın bahsettiği düzeltilmesini rica ettiği şey ise Eslantta ki güçlü mob ların yeteri kadar droplarının olmadığıdır.

Oranlarla ilgili bir derdim olmadığını ama genel anlamda Eslantta ki güçlü mob ların 1 2 tık daha fazla drop atması gerektiği konusunda bende arkadaşla hem fikirim. Yanlış anlaşılma olmasın cz deki droplar gelsin demiyorum. High class eşya dropları istemiyorum. Egomuzu tatmin ederken masrafları çıkaralım kar etmesekte olur Gerekli yerlere bu ricamızı bildirecek bir mod okursa sevinirim. Belki arkadaşın konusuda tekrar açılırsa ilgi görebilir. Ben mesela bu yazmış olduğum konuyu açtım ilk mesajı okudum kapatmıştım ama bu farklı içerik...

Senior Member
    Quote Originally Posted by frk5917ozky View Post
    Merhaba,

Oyunda kolay kesilen yaratıklardan drop almam mümkün iken; (örneğin Grell veya Lamia gibi tek yiyen yaratıktan bile BUS düşebiliyor, çöp düşüyor ve farm yapılabiliyor) Eslantta olan zor yaratıklardan hiçbir şey atmıyor. Delosta kolay ölen yaratıklarda bile drop var.

Örneğin; Apost of Cold, Apost of Flame, Troll Captain, Troll Berserker, Doom Soldier, Dark Knight, Falcon, Dark Stone.. Kesmesi bu kadar zor yaratıklardan neden hiç güzel drop alamıyoruz?

Farm slotlarının sayısı arttırılmalıdır. Farm slotlarının sayısı çok sınırlı, herkes aynı slotlara yöneliyor. Çok fazla şey atsın demiyorum ama şu HTB-HTC slotu gibi kolay bir yaratıkta bile saatte 8-10m gibi kazanç sağlarken; bu zor yaratıklardan hiçbir şey kazanılmıyor. Bari saatte 5-6M atsın da ne bileyim oralar da bir alternatif olsun oyuncular için. Seçeneği arttırın da herkes farm yapsın, herkes karakterini güçlendirsin. Oyuncuları tek bir yere sınırlamayın. Herkes orası için kavga ediyor.

Teşekkürler, iyi forumlar.
    Aynen öyle oyunu 2-3 kişi oynayan ve genie yerine düzgün oynayıp pazara bırakmak isteyen yok mu yahu? Neden o moblar öyle bomboş drop yok. Koy droplari genie bırakılacak şekilde değil zaten orası

Senior Member DisobedienceX's Avatar
    Nickname
    Disobedience
    Class
    KO -> Kurian
    Clan
    Artifact
    Server
    KO -> Sirius
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by esteban7855 View Post
    Anlamak zorunda değilsiniz de anlamak işinize mi gelmiyor ?
    Biz burada boşu boşuna yazarken şu anda paramunda kasan adamlar şans eseri kutudan misal 700 coins almıyorlar.
    Veya şanssızlık sonucu hiç bus raptor alamadıkları olmuyor.
    Şu an orada kasan arkadaşlar atanan değerler üzerinden misal 700 coins kazanıyorlar veya bus raptor atma değeri sıfıra yakın olduğu için bus raptor alamıyorlar.
    Bu oyunda hiç mi şanslı biri olmaz paramon kutudan 5m alan hiç mi kimse yok ? Veya paramon kutudan 3 raptor alan adam hiç mi olma ? Olamazki. Kutuya 5m değeri veya 3 raptor değeri atanmamıştır.
    Kutuya 700 coins kodlarlar ve biz onu alırız ve seviniriz veya kutuya raptor kodu eklemezler biz raptor alamayız ve şansımız yokmuş diye üzülürüz.
    Drop sisteminin algoritmasından satır satır bahsedecektim de sonra vazgeçtim benim ne haddime burada o kadar adam varken.

Tek şunu yazayım droplar mob öldükten sonra anlık olarak ayarlanıyor. İster kutuyu aç, istersen çevresinde 45 tur at, town at drop bellidir. Oyundaki çoğu şey şans faktörü ile ilgili. Skill hasarları, skill başarı/sekme, upgrade, chaos generator, item drop.
    Sunucu çalışıyorken droplar hakkında bir şey atıp tutamayız çünkü. AI Server'i durdurup başlatmadıkları sürece (oyundaki tüm npcler moblar kaybolduğunda bunu anlayabiliriz)
    Özetle sunucu bakımlarından sonra drop tamamen kaldırılmadığı sürece. Drop oranlarının azaltıldığını 2 - 3 günde anlamak zor. Ama 5 gün 1 hafta boyunca hiç kimse 1 bus raptor, totamic spear drobu almazsa gel o zaman tekrar konuşalım.

Paranoya oluşmuş burada gördüğüm kadarıyla birisi 2 saate drop alamayınca ya discorda yazıyo ya diğer foruma ya da burada dile getiriyor. Ne umuyorsunuz anlamıyorum gerçekten moradon apple drop oranını mı bekliyorsunuz cidden?

3x raptor alınabilmesi için tanımlanan 3 eşyanın da pot, görev eşyası vs değil high class item grubunda olması gerekir.
    Kaldı ki 1000/1 olan bir droptan bahsediyoruz. Raptoru boşver sen bugüne kadar hiç 3x pot gördün mü? Drop oranı %75 olan bir şey sonuçta. Ben görmedim şahsen.

Onun dışında kutudan 5m 15m alma durumu jackpot etkinliğiyle mümkün.
    Ben de sizin gibi aynı slotta 3 aydır kasıyorum ve droplardan gayet memnunum.
    Sevgiler.
    Last edited by DisobedienceX; 06-05-2020 at 01:24 PM.

Ben de sizin gibi aynı slotta 3 aydır kasıyorum ve droplardan gayet memnunum.
    Sevgiler.
    '' Dropları düşürmedik dedikleri halde drop düşüşünü görebiliyoruz'' demiş birisi.

Bizim yaşar, karakolda doğruyu söyler mahkemede şaşar.

Senior Member
    bu oyunda ya exp ya da war pre alıcaksın. ne verdiği belli şans yok bişey yok. dc pre tamamen şans işi alırken buna dikkat etmeniz gerekir.

Nickname
    Disobedience
    Class
    KO -> Kurian
    Clan
    Artifact
    Server
    KO -> Sirius
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by ChampionOfTrakya View Post
    '' Dropları düşürmedik dedikleri halde drop düşüşünü görebiliyoruz'' demiş birisi.

Bizim yaşar, karakolda doğruyu söyler mahkemede şaşar.
    Her resette bunu diyorlar. 1 senedir aktif şekilde forumu takip ediyorum. Dedikleri doğru olsaydı 10 günde 1 raptor düşerdi.

Her resette bunu diyorlar. 1 senedir aktif şekilde forumu takip ediyorum. Dedikleri doğru olsaydı 10 günde 1 raptor düşerdi.
    İyide, bunu sen diyorsun. Senin sözün bu.

Nickname
    Disobedience
    Class
    KO -> Kurian
    Clan
    Artifact
    Server
    KO -> Sirius
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by ChampionOfTrakya View Post
    İyide, bunu sen diyorsun. Senin sözün bu.
    Kardeş ben ne zaman dedim bilmiyorum da dediğim gibi 3 aydır CZ çıkmıyorum eslant paramunda kasıyorum günü gününe uymuyor. 1 günde 10 raptor de aldığım oluyor. 2 raptor de 30 bus da. Ve memnunum bu durumdan.