Results 1 to 6 of 6

ekran kartı ve işlemci önerisi

merhabalar ekran kartım amd rx570 4 gb işlemcimde i5-4570 oyunda verimli fps alamıyorum sımdı ben işlemcimi i7-4790k ile degistiricem onun cekırdek performansı yuksek onunla degisitirsem bi fps artısı yasarmıyım yoksa ekran kartımı nvdia mı yapayım ?

Yerinde olsam bütün bunların yerine ssd alırım. O işlemciyle ekran kartıyla yeterli fps alamıyorsan başka bir sorun vardır.

Quote Originally Posted by Ricardotrivela View Post
    Yerinde olsam bütün bunların yerine ssd alırım. O işlemciyle ekran kartıyla yeterli fps alamıyorsan başka bir sorun vardır.
    ssd oyuna hızlı girmene yardımcı olur fps artısı göstermez

Senior Member Evanescence_TR09's Avatar
    Nickname
    :_EVANESCENCE_TR_:
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    HanimShardimiGetir
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by BrotherHoodOfEnD View Post
    merhabalar ekran kartım amd rx570 4 gb işlemcimde i5-4570 oyunda verimli fps alamıyorum sımdı ben işlemcimi i7-4790k ile degistiricem onun cekırdek performansı yuksek onunla degisitirsem bi fps artısı yasarmıyım yoksa ekran kartımı nvdia mı yapayım ?
    Bence FPS artışı sağlamak için ilk başta ekran kartını güncellemen gerekir. Sonrasında ise işlemci, ram ve depolama kapasitesini arttırabilirsin. Nvidia geforce rtx serisini tavsiye ederim. Test sonuçları ve forum tavsiyeleri çok iyi. Yakın zamanda laptop'u RTX serisine sahip bir laptopla değiştirmeyi düşünüyorum. Çok hoşuma gitti ekran kartı. Aşağıya kendi bilgisayarımın özelliklerini yazıyorum. Genel oyun kullanımı ve fps değerlendirmesi olarak konuşmak gerekir ise bir sorun yaşamıyorum. Orta şekerli diyelim...

Kendi bilgisayarım:
    Monster Abra Laptop
    *Intel Coffee Lake Core i5-8300H
    *4GB GDDR5 Nvidia GTX1050 128 Bit
    *8GB (1x8GB) DDR4 2666MHz
    *ADATA 250GB M.2 SSD + Lexar 256GB SSD

Senior Member FEROBERTOTV's Avatar
    Bi çok sistem tavsiyesinde söyledim galiba bıkmadan tavsiye etmeye devam edeceğim Msı rtx 2060 süper gaming x ve amd ryzen 5 3600x içinden geçemeyeceğin oyun yok .

Senior Member LastDitchStand's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    El-Morad
    intelin bağnaz tutumuna Dünyayı Teknolojide 10 yıl geri bırakışına çok karşıyımdır. AMD Ryzen Tavsiyem olsada,

9 veya 13 Haziranda 10. Nesil İntel işlemciler Piyasada olacak. Şuan bazı GPU lu Modelleri satışa çıktı.
    - İntel 7. Nesile kadar Ölü Bir İşlemcidir. Ryzenler çıktığı için Zoraki güç artırımına gidildi. Bu heapla 8. nesil İ5 İşlemci; 7. Nesil İ7 İşlemciye %50 Performans Farkı koyar. 10. Nesil i5 10400F almanı öneririm; Lakin Bu Performans artırımı nedeni ile güvenlik açıkları çıktı. Bu açıklar Bios Güncellemesi ile kapanacak ve Kapandığı taktirde %19 Performans kaybı olacağını intel kabul etti. İsteğe bağlı güncelleme atacak Yani Müşteriyi yine uyutuyor.. 9. Nesil 8. neslin Kopyası; 10 Nesilde 7. Nesil i7 ve İ9 un kopyası deseler de alakası yok. 10. Nesil bariz kalite (Katalitik Soba gibi)

- Upgrade işine hiç girmeyin. 4000TL ye şuanki sisteminize en az %200 Fark atar sistem alın.
    Ryzen 3000 Serisi (Isı Sorunu olabili Knightta) veya İntel 8.9. veya 10 Nesil sıfır işlemci + Anakart alın.
    Knight için RAM iniz 6Gb idal olsada, 8 Gb olsun minimum bant genişliği 2400 olmalı. 2666- 3000MHz ideal. (8GB Limit Ram Zaten)
    M2 NVMe SSD edinin veya SATA M2 SSD veya Sata SSD veya HDD edinin HDD kullanırsanız Rengi Mavi olsun. Yeşillerin önbelleği düşük olur. Enerji Tasarrufu yapar bu sebeple Online Oyunlarda Okuma/Yazma Problemleri oluşur. Önbellek Harita için öemli. Bu bağlamda Sata M2 SSD ve SSD çok gereksiz kalır. NVMe olmalı.. Olmuyorsa 1TB lik HDD daha iyidir.
    RX 570 enerji acısından kötüdür. Nvidia GTX1650 Süper daha iyidir. GTX1660 Süper de olur; Süper olmayan almayın. AMD Radeonlarda Yazılımsal hatalar var. Bu aralar Nvidia ya muhtaç kaldı dünya.. AMD yazılım yayımladı lakin RX5000 serisi için geçereli.
    - 13 TL yede Windows Lisans yaparsanız olur.

SSD sadece oyuna hızlı girmene yardımcı olmaz. Oyunda Yanından gelip geçenler tamda olması gerektiği yerde olur. Range Farkı olmaz, Oyunda Geri atma yaptırmaz. Aldığın hasarı anında sana gösterir gecikme olmaz. PT ekranındaki HP/MP düşüşleri aynı Salise içinde olur. Gecikme yaşatmaz. Monitörünüz Min. 75HZ 1 Ms olsun. DP Kaplo ile bağlayın. HDMI kullanmayın. HZ vermiyorsa, veriyorsa HDMI Kullanın.

Linki Kurcalayın; Farklı Testleri inceleyin.
    https://www.vatanbilgisayar.com/imag...sor-Comparison
    Söz konusu Vatansa, Artık Ayrıntılara girmeniz gerekiyor.