Results 1 to 3 of 3

Thread: Raporlama hk

Junior Member

Raporlama hk

Pk ya çıkıyoruz hakaret vb bıkdım bu tür şeylerden bunları kim engelleyecek ne yapmamız lazım
    yapmadığın birşey üzerinden saçma sapan belkide çocuk ne bileyim oyun zevki kalmıyor artık
    ]
    Last edited by SkCLucky; 06-02-2020 at 10:13 AM.

Senior Member SkCLucky's Avatar
    Selam,

Bu tarz bildirimlerinizi kanıtlarınız ile beraber Cheat Reports bölümüne iletmeniz gerekmektedir. Aşağıdan Cheat Reports Kullanımı ulaşabilirsiniz.

Cheat Reports Kullanımı

Junior Member
    KOnu açılmadığı için buraya yapıştırıyorum.

Knight Tarihinde ki En büyük Problem Cheats Report SORUNU
    Problem Nedir?
    Knight içerisinde bir hile kullanıcı ile karşılaştığımızda ne yapyıoruz? hemen foruma veya discord kanalları üzerinden hile bildirimi yapıyoruz.. Ancak bir çok oyuncu bunun zor olduğunu veya foruma gir nicki yaz uzun uğraş olarak görüyor.. yani aslında oyuncular bu konuda haklılar oyunmu oynacak insanlar yoksa raporlamamı yapacak? gerçekten çok haklı bir sebep. bundan dolayı bu CR konusu oyun içerisinden yapılması çok önemli bir konu..
    Düşünsenize bir hile görüyoruzsunuz sağ tıklayıp raporla diyerek bu kişinin Speed hackmi yoksa başka türevde bir hilemi olduğunu açıklayarak anında gönderiyorsunuz.. bu mükemmel bir yapı. Ayrıca raporlandığı konum tarih otomatik olarak veritabanında toplanırsa bu da kişinin taramasını hızlandıracaktır.

Knight tarihinde çok eskiden bu yapı mevcuttu bir kişiyi raporlayabiliyorduk ancak insanların kötüye kullanımı sebebiyle kaldırıldı. Bu sorunun çözümü bence tek bir kişinin raporu değilde 1 den fazla kişinin raporu göz önünde bulundurmak daha doğru olabilir.

Bu sistem aslında CSGO oyuncularına tanıdık gelecektir. oyuncuyu oyun içerisinde çok kolaylıkla raporlayabiliyoruz..

Geliştirilmiş CR Sistemi
    Şimdi dediğim gibi bir kullanıcıyı oyun içinden sağ click ile raporladık.. bunu daha da güçlendirmek için oyun içerisinde dolaşan operatörlere gönderebiliriz. bir çok kişi belki bilmiyordur.. oyun içerisinde dolaşan "yapay zeka" operatörler var bunlar genelde belirlenmiş olan hile programlarını banlıyor Capslock macro vs. gibi..
    Kısacası operatörlere bu raporlanan kullanıcıları gönderirsek sorunumuz tamamen çözülür 5dk. içerisinde bir hilenin banlandığını bir knight online kullanıcısına yaşatırsak.. muhtemelen oyuncular oyunu bırakıp hile avcılığına çıkacaktır Hatta bunu daha da ileri götürüyorum. bir hileyi raporlayıp o hile kullanıcısını banlatırsa bu oyuncuya exp veya çeşitli scroll lar ile ödüllendirme işlemide yapılabilinir.. bunun yapılmasında ki en önemli olay raporlayan kişiye senin yaptığını banladık ve seni ödüllendiriyoruz demek..

* Kısaca Yeni CR Yapısı *
    1. Adım) Knight Online kullanıcı hileyi bulur ve sağ click> Raporla > Raporlama Texti> Gönder
    2. Adım) Raporlanan kişi 5 den fazla kişi tarafından raporlandı ise 3. Adıma Geç. Değilse 1. Adımı Tekrarla
    3. Adım) Raporlanan kişi Knight online operatörünün sistemine düşer ve operatör kişinin yanına ışınlanarak kişiyi tarar
    4. Adım) Operatör kişinin hile olduğunu tespit eder ve kişiyi oyundan uzaklaştırır. Raporlayan kullanıcılara Exp veya scroll ödülleri dağıtılır.

BU yapıyı NTTGame ' in MGAME tarafına iletmesi dileğiyle yazdım. umarım bu yazdıklarım dikkate alınır.. bu yapı oyuna gelirse oyunun kaderi tamamen değişeceğinden emin olabilirsiniz. sağlıcakla kalınız.

@Phyrcama, @Maglorex, @ScORp_LiON, @Pope, @Perimones, @REGISS_, @Nau, @Patheoz, @Nebiros, @Perastis, @ntt_R4kqsPum, @BuD4Ne, @GamesDepot, @SkCLucky, @Aky, @Eryudes