Results 1 to 10 of 10

Thread: Pazar önerisi

Senior Member

Exclamation Pazar önerisi

Hepimiz moradondaki görüntü kirliliğinden rahatsızız.
    şimdi fena 1 öneri sunucam
    hostes önündeki kare kare alanlardan olcak komple moradon ve her 1 kareye 1 pazar kurulacak şekilde ayarlanacak pazar kurmak ve random olarak o kareye atıcak seni pazar kurunca herkesi başka yere koyucak yani herkes istediği yere kuramayacak oyun rastgele atıcak o karelerin içine hem ks azalacak hem üst üste pazar kurmalar bitecek

Peki adam istediği yere pazar kurmak için sürekli uğraşırsa onada 1 süre getirilebilir fazla düşünemiyorum aslında düşünmek istemiyorum ama hastalık oldu artık knght bende

Senior Member
    Nickname
    Alnilam
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    Elminester
    Race
    El-Morad
    yapacaksın ofline marketplace olacak bitecek.
    bi tane npc olacak itemlerimi o npc üzerinden satacam herkes böyle satacak.
    pazar kurmak için pc yi açık tutmak zorundada kalmayacağız.

Senior Member SkCLucky's Avatar
    Bu fikir bana sosyal mesafeyi hatırlattı Asıl öneriye gelecek olursak, bence hiç böyle fantastik şeylere gerek yok, isteyen istediği yere pazar kurabilir kanaatindeyim.

Senior Member
    Quote Originally Posted by SkCLucky View Post
    Bu fikir bana sosyal mesafeyi hatırlattı Asıl öneriye gelecek olursak, bence hiç böyle fantastik şeylere gerek yok, isteyen istediği yere pazar kurabilir kanaatindeyim.
    Arkadşların dediği gibi bir npc olsa ve bu npc den isteyen kişi ister buy ister sele istediği itemleri koyabilse, bizler de itemlerimiz pazardayken cz ye çıkıp farmımızı ve pk mızı atsak güzel olmaz mı?

Senior Member
    Quote Originally Posted by SkCLucky View Post
    Pazardaki oyuncuların cz ye akın ettiğini bir düşünsene, nasıl bir kalabalık, nasıl bir canlılık ortaya çıkar

Senior Member
    Ben çarımı pazarda görmezsem oynanmamki bu oyunu o manzarayı hiç birşeye değişmem

Senior Member thesa001's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    Karus
    Böyle bir şeye ne gerek var ki. Pazar direk kaldırılsın. Onun yerine bir tane npc eklensin oyuna. İtemlerimizi de o npcye bırakalım. Bu sayede pc kapalı olduğu zaman bile satışlarımızı gerçekleştirebiliriz. Pazar sorunu böylelikle çözülmüş olur.

Her bir servere 1 tane pazar serveri adı altında bir server getirilip gate ve npclerin olmadığı ayarlanabiliyorsa hatta sadece Petçiden gidilebile, looter'lerin ilerisindeki geminin ordaki npc'den gidilen adada spawn olup sadece pazar amaçlı kullanılan bir server sistemi getirilebilir.Kalabalık olacağı için de camp1-2-3-4 şeklinde ayarlanır.Oyuncular da zaman içerisinde hangi itemler hangi camp'a kuruluyor bunun ayrımını yaparak pazar sistemi iyileşebilir.

Senior Member
    bakın ne güzel fikirler çıkıyor sade pazar server en iyisi gibi başka hiçbir etkinlik olmasın gate filan efso bak bunu değerlenddirin

Madem girişte sıra sayıyor,pazar kurarkende belirli bir limit olmalı diye düşünüyorum.
    Çok isteyen değil,bedelini ödeyen hak eder.