Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11
    Senior Member
    Infractions
    0/1 (3)

çok karmaşık bir soru soracağım bir bakin içeri lütfen

3 farkli id'ye sahibim. bu 3 id'nin premiumu yok. Siriusta chari olup olmadığını anlamak istiyorum. Daha önce char açmadıysak yinede sira sayar mi ? Yoksa charin yoksa tiklayinca buraya giriş yasak gibi bir şey söylüyor mu. eğer söylemiyorsa char olduğunu anlayacağım

Moderator GamesDepot's Avatar
    Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Merhabalar,

Açtığınız konuya çok farklı yaklaşacağım, soruları ben soracağım izninizle.

3 tane farklı ID'ye sahipsiniz. Sahibim dediğiniz için hesapları sizin oluşturduğunuzu düşünüyorum.

Hesaplar size aitse Sirius'ta karakter açıp açmadığınızı bilmiyor musunuz?

Bu hesapları siz oluşturmadınız mı? NTTNow kayıtlarını siz yapmadınız mı?

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    acc icinde char olup olmamasinin bir onemi yok. pre yoksa giremezsin.
    herhangi bir uyari falan da vermiyor. 20 sira veriyor ve o sira hic bitmiyor
    pre almadan anlayamazsin yani.

mod arkadas da forumda suclu ariyor sanirim. cr de suclu cok konular sira bekliyor

Moderator GamesDepot's Avatar
    Nickname
    xxxxxxCeZaxxxxxx
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Heaven
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by HardcoreMF View Post

mod arkadas da forumda suclu ariyor sanirim. cr de suclu cok konular sira bekliyor
    Merhabalar,

Oluşturulan konuların %80'ini geçmiş konular araştırılmadan oluşturuluyor. Bu konu da bu şekildedir. Forumda araştırma yapılsa, soruların yanıtlarının hepsini bulacaktır. Bu konuya bu nedenle farklı yaklaştım.

Araştırılmadığı için aynı şeyleri sürekli tekrar ve tekrar yazıyoruz. Biz tekrar ve tekrar yazmaktan keyif alıyoruz. Yanlış anlaşılma olmasın. Ancak bu tarz durumlar forum kurallarına da aykırıdır.

Forum kurallarının 24. maddesinde şöyle yazar;

"Forumları kullanırken konuları, ait oldukları kategoriler altına açmanızı rica ederiz. Gereksiz başlıklar açmamaya, aynı veya benzer bir konuda daha önce başka bir başlık açılıp açılmadığını 'Arama' fonksiyonunu kullanarak kontrol ettikten sonra başlığı açmaya, gereksiz ve flooding niteliği taşıyabilecek sıklıkta mesaj atmamaya özen gösteriniz."

Ancak yapacak bir şey yok. Forumda açılan aynı tarz bir konunun başka bir yanıtı olmadığı için her moderatör'ün kendine ait kalıp mesajları vardır ve bunları kullanırlar.

Şimdi ben o kalıp mesajımı burada kullanmadım ve soru sordum diye suçlu arıyor sanırım demeniz pek uygun olmamış gibi sanki.

Moderatörler forumda suçlu aramaz. Yardımcı olmaya çalışırlar. Konuyu oluşturan forum kullanıcısı yanıt verseydi, durumu kendisine izah edecektim, konu hakkında kendisine bilgi verdiğiniz için ayrıca teşekkür ederim.

Son cümlenize de yanıt vermek isterim;

Cr konularında, forumda açılan diğer konularda verilen yanıtları araştırabilirsiniz.

İyi forumlar.

Senior Member
    Quote Originally Posted by ffffffffffffff View Post
    3 farkli id'ye sahibim. bu 3 id'nin premiumu yok. Siriusta chari olup olmadığını anlamak istiyorum. Daha önce char açmadıysak yinede sira sayar mi ? Yoksa charin yoksa tiklayinca buraya giriş yasak gibi bir şey söylüyor mu. eğer söylemiyorsa char olduğunu anlayacağım
    yorumlar biraz meh gelmiş ben sana yapabilceğin tek şeyi söyliyim beklemek bekle sirius açılsın bakarsın şu anda denersen premiumsuz olduğun için hata alacaksın

Senior Member
    Adam nerden hatırlasın siriusta char açmış mı açmamış mı ? belki başka bir serverda oynuyordur siriusa geçmek istiyordur fakat hatırlamıyordur ? Eğer siriusta karakter oluşturmuşsa o hesaba premium alıp başlayacaktır, oluşturmamışsa boşuna almak istemiyordur. Sanırım premiumsuz girişler açılana kadar anlayamayacaksın char açıp açmadığını.

Senior Member SkCLucky's Avatar
    Merhaba ffffffffffffff

Hesaplarınızın açılış tarihi 14 nisandan önceyse ve Sirius sunucusunda oynamak istiyorsanız, NTTNow kurulumunu gerçekleştirdikten sonra Premium aktif ederek Sirius sunucusuna erişim sağlayabilirsiniz.

Member
    Class
    KO -> Mage
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by GamesDepot View Post
    Merhabalar,

Açtığınız konuya çok farklı yaklaşacağım, soruları ben soracağım izninizle.

3 tane farklı ID'ye sahipsiniz. Sahibim dediğiniz için hesapları sizin oluşturduğunuzu düşünüyorum.

Hesaplar size aitse Sirius'ta karakter açıp açmadığınızı bilmiyor musunuz?

Bu hesapları siz oluşturmadınız mı? NTTNow kayıtlarını siz yapmadınız mı?
    Konuyu açan kişi 3 hesapla aynı anda oynuyor olabilir. Belki de karakter slotu doldu x bir sunucuda ve ring parası vermek istemediğinden 2. 3. hesapları oluşturdu yeniden başlamak için. Belki pazar yapıyor belki genieli farm belki de başka bir şey. Belki meraktan pazar durumuna bakmak için yeni sunucuların birinde veya ikisinde karakter oluşturdu fakat hangilerinde olduğunu hatırlamıyor. Yahu hiç mi meraktan falan bir sunucuda karakter oluşturup da tamamen atıl bir karakter yaratmadınız? Oynadığım sunucuya premiumsuz girilemediğinden premiumum bitince Ares'te karakter oluşturup cash yüklemişim zamanında. Fakat ben bunu 1 yıl sonra yanlışlıkla Ares'e tıklayıp girdiğimde farkedip hatırlıyorum. Konuyu açana sorduğun sorular hoş olmamakla birlikte sorgular nitelikte ve hiçbir şekilde konu sahibinin sorusunun cevabına ulaşmasını sağlayacak sorular değil.

Quote Originally Posted by GamesDepot View Post
    Merhabalar,

Oluşturulan konuların %80'ini geçmiş konular araştırılmadan oluşturuluyor. Bu konu da bu şekildedir. Forumda araştırma yapılsa, soruların yanıtlarının hepsini bulacaktır. Bu konuya bu nedenle farklı yaklaştım.

Araştırılmadığı için aynı şeyleri sürekli tekrar ve tekrar yazıyoruz. Biz tekrar ve tekrar yazmaktan keyif alıyoruz. Yanlış anlaşılma olmasın. Ancak bu tarz durumlar forum kurallarına da aykırıdır.

Forum kurallarının 24. maddesinde şöyle yazar;

"Forumları kullanırken konuları, ait oldukları kategoriler altına açmanızı rica ederiz. Gereksiz başlıklar açmamaya, aynı veya benzer bir konuda daha önce başka bir başlık açılıp açılmadığını 'Arama' fonksiyonunu kullanarak kontrol ettikten sonra başlığı açmaya, gereksiz ve flooding niteliği taşıyabilecek sıklıkta mesaj atmamaya özen gösteriniz."

Ancak yapacak bir şey yok. Forumda açılan aynı tarz bir konunun başka bir yanıtı olmadığı için her moderatör'ün kendine ait kalıp mesajları vardır ve bunları kullanırlar.

Şimdi ben o kalıp mesajımı burada kullanmadım ve soru sordum diye suçlu arıyor sanırım demeniz pek uygun olmamış gibi sanki.

Moderatörler forumda suçlu aramaz. Yardımcı olmaya çalışırlar. Konuyu oluşturan forum kullanıcısı yanıt verseydi, durumu kendisine izah edecektim, konu hakkında kendisine bilgi verdiğiniz için ayrıca teşekkür ederim.

Son cümlenize de yanıt vermek isterim;

Cr konularında, forumda açılan diğer konularda verilen yanıtları araştırabilirsiniz.

İyi forumlar.
    Araştırmadan konuyu açmış olabilir. O zaman konuyu kilitleyip ''X konusundan devam edin, Y konusunda sorunuz ile ilgili bilgi bulabilirsiniz'' diye belirtebilirsin. Konu sahibini bu konuda uyarabilirsin bence. Bir moderatörün ne amaca hizmet ettiği belirsiz, herkes tarafından farklı yorumlayabileceği sorular sorarak cevap vermesi normal mi? Bence burada uygun olmayan şey sizin cevabınızdır. Ben şahsen bir moderatörün bu açılan konudaki soruya sorgular nitelikteki sorularla cevap vermesini doğru bulmadım.

Siriusta 14 Nisan öncesinde oluşturduğum char var.Charın premiumu bittikten sonra res gününü bekledim ve res geldiği zaman oyuna girdi.Aynı şekilde sıra saymasını da beklersen büyük ihtimalle girecektir.Premiumsuz giriş yapılamaz cümlesi biraz yanlış olmuş sanırım.Res sonrası girdin girdin giremedin başka saatlerde sıra sayarken girmek imkansıza yakın olsa gerek.

Quote Originally Posted by HardcoreMF View Post

+2333333333333