Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 30 of 31
    Senior Member
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Bunu daha önce kaç kez konuştuk sayısını bile hatırlamıyorum. Oyunun aynısının diğer ülke versiyonları var, orada neden hile yok öncelikle bunu sorgulamanız gerekiyor. Sadece hile değil, neden oyun materyallerinin satışı yok. Neden bizim insanımız bu kadar sömürgeci onu düşünmek lazım. Sadece bu oyun için de değil söylediklerim, hemen hemen paraya çevirilebilecek tüm oyunları ülkece sömürüyoruz ve bu işi bizden başka yapan dünya üzerinde kimse yok. Muhtemelen bunun altında ülkemizdeki işsizlik, bozuk ekonomi ve hayat şartlarının zorlukları da vardır ama işe girip ağır koşullarda çalışıp asgari ücret almak yerine ben evimde oyun dünyasını sömürüp bunu gerçek paraya çevireyimin peşinde koşan milyonlar var. Hal böyle olunca da siz istediğiniz kadar önlem alın, istediğiniz kadar kullanıcının hesabını kapatın vazgeçmiyorlar. Bunu ne biz ne de diğer oyun firmaları düzeltemez, dediğim gibi en temelinde eğitim kaynaklı ve ekonomik bozukluk var. Eğitimli, ekonomik kaygıları olmayan, düzgün bir kariyeri olan birisi gece gündüz farm ya da hile peşinde koşar mı?

Pandemi sürecinde gördük ki bu durum daha vahim bir hale geldi. İşi gücü olup evde kalmak zorunda olup gelir kaynağı kesilenlerin ilk adresleri de paraya çevirilebilecek tüm oyunlar oldu.

CR'de de işlerin uzaması hem pandemi hem de yine bilinçsiz kullanıcıların rapor oluşturmasından kaynaklanıyor. Yine bu da eğitimden kaynaklanıyor, okumadan rapor yapan binlerce kullanıcı var. Partiden atıldım, klandan atıldım diye şikayet raporu geliyorsa zaten bunun üstüne konuşalacak hiçbir şey yoktur. Oyun kurallarını ihlal etmeyen durumları rapor eden binlerce kullanıcı var. Aslında hepsini tek tek arşivleyip böyle konular açıldığında paylaşmak gerekiyor ki durumun ne kadar vahim olduğunu sizler de görün. Çoklu rapor gönderip işlemlerin hızlanacağını düşünenler, 1 şikayet raporunu klan olarak atalım da daha etkili olur diye düşünenler, inanmayacaksınız ama günde 50'den fazla küfür raporu gönderenler var. Koca sunucu sana nasıl küfür edebiliyor, üstelik her gün 30-50 küfür raporun var?

Elbette bu kullanıcıları da bilinçlendirmek için uyarılarda bulunuyoruz, cezalar uyguluyoruz ama dedim ya her şeyin başı eğitim. Sadece ve sadece bana küfür ettiler diye cr geliyor. Bu kullanıcıya ne yapabiliriz? Ne sunucu ismi, ne nick, ne bir kanıt. Böyle anlatınca çok abartıyor, sallıyor diye düşünenler mutlaka olacaktır ama cr'de işler inanın anlattığımdan daha da kötü durumda. Bazı raporları gördükçe inanın ülkemizin bu durumuna üzülmüyor değilim.

Bir oyuncu oyun kurallarını ihlal ediyorsa ceza alır arkadaşlar. Levelı, klanı, oyundaki popülerliği, krallığı, yayıncı olması veya çok çok fazla npoint ya da premium alması bir şeyi değiştirmemektedir. Gm'ler ban atmadan önce dur bakayım premium mu var mı hesap geçmişi nasılmış demiyor.

Diğer bir önemli konuda şu; Discord, CR, Xigncode ve oyun içi Gm kontrolü var. Siz bir rapor oluşturduğunuzda o rapor sonuçlanana kadar bir işlem yapılmadığını düşünebilirsiniz ama o kullanıcılar diğer yöntemlerle banlanmış olabiliyor.

CR'de işlemlerin daha da hızlanması için bir takım çalışmalar yapıyoruz, en kısa sürede gerekli aksiyonları uygulamış olacağız. Bu süreçte sabırlı olmanızı tavsiye ediyorum. CR'ye günlük gelen rapor sayısı, personelin çalışma saatleri, tatilleri ve istirahat saatleri elbette şirket politikasıdır ve paylaşılmaz. Her insan gibi onların da bir mesai saati ve tatil günleri vardır. Bunu bilmeniz yeterlidir.

Geriye kalan tüm eleştiri ve şikayetleriniz için ben yardımcı olmaya devam edeceğim.
    Çok güzel açıklamışsın ağzına sağlık da merak ettiğim şu konuda bilgi verebilirsen çok sevinirim. CR'nin hızlandırılması için ne gibi bir çalışma var şu an ? Detaylı bir açıklama olmasa da biraz bilgi alabilir miyim ? Gerçekten merak ediyorum ben de 1 kaç konuda CR'nin daha işlevli hale getirilebilmesi için görüşlerimi belirtmiştim. Cevabını bekliyor olacağım.

Quote Originally Posted by OxydanceKO View Post
    Güzel üslubunla yaptığın açıklama için teşekkür ederim. Yetişkinlere kurs veren bir eğitmen olarak insanlardan neler gelebileceğini ve ne gibi şeyler için nasıl mesajları CR ye yada Ticket yoluyla yazdıklarını tahmin edebiliyorum ve bu konuda hak veriyorum.

Ayrıca senin söylediğinden de anlaşıldığı üzere bu konudaki şikayetler bitmiyor. Bunun sebebi sorunun çözüme kavuşmamış olmasıdır diye düşünüyorum. Bu konudada NTTGAME yönetiminin hatalı olduğu kanaatindeyim

Evet oyunları sömüren bir toplum olduğumuz aşikar bir şekilde ortadadır. Ancak bu konuda hiçbirimiz çinlilerin eline su dökemeyiz (mizah amaçlı bunu yazıyorum bir savunma değildir)

Ancak şu konuda sana katılmıyorum. CR ye gelen rapor sayısı veya nasıl bi vardiya sistemiyle kaç kişinin bu birimde çalıştığı şirket politikasıdır ancak gizli bir bilgi değildir yada olmamalıdır. Buraya iletilen raporların nasıl bir değerlendirme prosedüründen geçtiğini bilmek bu bölümü kullanan oyuncuların hakkıdır. (Elbete çok detay bilgileri sormuyorum. Hangi loglar hangi sistemlerle inceleniyor gibi) Heleki sayıların saklanmasını abesle iştigal olarak görüyorum. günde 1000 rapor gelse ve 10 kişi CR ile ilgileniyorsa bu 1 kişinin günde 100 raporla ilgilenmesi gerektiği demektir kaba bir tahmin ile. Geçmişteki iş tecrübelerimden yola çıkarak büyük bir performans gerektirdiğini düşünürüm. Ama 1000 raporla 20 kişi ilgileniyorsa ihmal var derim. 1000 rapora karşılık 10 kişiyle yetişilememesine rağmen ekip kapasitesi genişletilmiyorsa yine ihmal var derim.

NTT GAME ekibini bu konuda daha şeffaf olmaya davet ediyorum. Talep ettiğimiz bilgiler. Bir şirketin çalışma sistemini bozacak yada politikalarını zedeleyerek kazancını etkileyecek sır niteliği taşımamaktadır. Tabi konunun başında belirttiğim NTTgame'in hilecileri kasten belirli bir süre banlamadığı yorumunu yanlış kabul edersek bu böyledir.

NTTGAME ekibi bu ithamlardan ve üzerindeki bu suçlamalardan kurtulmak istiyorsa bu konuda şeffaf davranmak zorundadır. Üzerinize düşeni lütfen yapın.
    Güzel konu. Yukarda kalmalı. Şeffaflık ön planda olmalı. Eyy NTT.

Senior Member
    Nickname
    Alnilam
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    Elminester
    Race
    El-Morad
    Cr ye attıgım konuda adam açık açık makro olduğunu söylüyor bu slotta makro olmazsak kasamam diyor genie parası mı verecem diyor.
    adam halen aynı yerde kasmaya devam ediyor daha fazla bilgi vermeyeceğim geçmişi CR de mevcut zaten.

Quote Originally Posted by IBlackWicked View Post
    Ağzı olan konuşuyor diye bir söz vardır. Herkes istediğini söyler konuşur ama ortada öyle bir şey yok. Hile kullanan oyuncu zaten her şeyi göze almıştır ve normal oyuncuyu tahrik etmekten de çekinmez. Eleştirin, öneride bulunun ama sağlam bir dayanağınız yoksa haksız ithamda bulunamazsınız.

Hile kullanımının en aza inmesi için sürekli önlemler alınıyor. Değişiklikler yapılıyor ya da engellemek için çalışmalar yapılıyor. Daha çok kontrol ediliyor.
    CR çok yoğun buna katılıyorum, özellikle bu dönemde yavaş işliyor. Siz belki forumu çoğunlukla takip ediyorsunuzdur, gelişmelerden haberdar oluyorsunuzdur. Ama oyun içerisinde, yayınlarda, discordda yönlendirmeler yapıldığı halde hala hem ban politikasını okumayıp hem de forum kullanmayı öğrenmeyip CR bölümüne selamın aleykum diye konu açmaktan tutun ks attılar gibi anlamsız konular açılıyor. Bunlar da sizin düşündüğünüz gibi bir iki kişi değil, büyük bir kitleden oluşuyor. CR ekibindeki insanlar bayram, hafta sonu, resmi tatil, gece veya gündüz demeden döngüyü hiç bozmadan çalışıyor.

Biz de mod ekibi olarak gördüğümüz her sorunu büyük ya da küçük demeden iletiyoruz. Verdiğiniz bir önerinin üzerine koyabilecek bir şeyimiz varsa ekliyoruz, aktarıyoruz. Bu sorunu da tekrar ileteceğiz. Yapılabilecek tek bir iyileştirme bile bir oyuncu olarak beni de çok mutlu eder. Ama tekrar etmek zorundayım, bu forumda hiçbir oyuncu veya yönetici hakkında haksız ithamda bulunamazsınız. Hile programlarıyla ilgili varsayım bile olsa davetkar bir cümle kuramazsınız.
    Merhaba güzel yazı yazmışsınız. Peki cr yavaş işlediği için discord kanalında 15 seviyeye gelmiş report sunucusunda olan bir kişiyi anlık gösterdiği bir refleks sonucu hakaret küfür vs. olmadığı halde önce yetkisini alıp itirazi üzerine uyarmadan banlamak bunun tam neresindedir. Bizlerde insanız ya hani tahrik edilmiş olabiliriz. O an chaostan çıkmış ve koxperlerin pm atarak discorda yazmışsın hala burdayım ezik diyerek tahrik edilmiş olabiliriz.
    Bir moderatör olarak sizden beklentim discord hesabımın incelenerek açılmasıdır. Konu açtım şuan 1. sayfada üstlerde duruyor.

Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post

CR'de işlemlerin daha da hızlanması için bir takım çalışmalar yapıyoruz, en kısa sürede gerekli aksiyonları uygulamış olacağız. Bu süreçte sabırlı olmanızı tavsiye ediyorum. CR'ye günlük gelen rapor sayısı, personelin çalışma saatleri, tatilleri ve istirahat saatleri elbette şirket politikasıdır ve paylaşılmaz. Her insan gibi onların da bir mesai saati ve tatil günleri vardır. Bunu bilmeniz yeterlidir.

Geriye kalan tüm eleştiri ve şikayetleriniz için ben yardımcı olmaya devam edeceğim.

Merhaba banada yardımcı olabilir misiniz ? , report kanalında olmama rağmen chaos sonrası anlık refleks sonucu uyarılmadan hesabım kapatıldı. Chaos sonrası discord report kanalında anlık refleks ile bu adama temiz yazarsanız benim yetkimi alabilirsiniz yazdım.( 2009 kronostan beri chaosa giriyorum iyi kötü chaosa hakimim ve adam mapte çok uzak mesafeden vuruyordu. Vurduğu mesafe arasında 5-6 kişi vs atabilirdi.) Chaos çıkışı pm atarak beni report kanalına yazmışsın ne oldu ezik buradayım yazarak tahrik etmiştir.( report kanalındaki ve oyundaki nickim aynıdır.) Bunun sonucunda discord genel tartışma bölümünde o anki gerginliğim ile birkaç insanla tartışırken yetkimin alındığını fark ettim. Yine anlık refleks göstererek yetkimi alan moderatöre adam hileci ve report kanalında siz benim yetkimi alıyorsunuz diyerek çıkıştım. Şuan tam yazdığım kelimeleri hatırlamıyorum ama tartışmalarım da küfür yada hakaret kesinlikle yoktu. Tamamen o anki refleks ile gösterilmiş bir tepkidir. Bu kadar uğraşıp hilecileri bildirmek için kastığım hesap anlık bir refleks sonucu uyarılmadan kapatılmamalı diye düşünüyorum. Sizlerden ricam discorddaki banımın açılmasıdır.
    Gergin , agresif bir insan olsam bile , discord report kanalında oyunun faydasına raporlama yapan bir kişiyim. Sizlerden ricam discord hesabımı kullanıma açmanız, Anladım ki bu hile kullanan insanları görüp reportlayamadığım zaman daha kötü oluyorum. Bir dönem CR ye video yüklüyordum, takdir edersiniz ki CR yoğunluktan dolayı 1-2 hafta arasında işlem yapabiliyor. Bu yüzden discord hesabı kastım ama geldiğimiz sonuç hesap kapatıldı. Eğer hesabımı açarsanız sadece raporlama yapabileceğimden emin olabilirsiniz. Banlayın banlamayın size kalmış ben hile ile bu kadar uğraşıp şuan bu insanları görüp birşey yapamadığım da anladım ki böylesi daha kötü.

Discord hesabım ( Kizir #8947 )

Senior Member
    Ben 4 yıldır koxper raporlamak için takip ediyorum.
    4 yıldır haftalık binlerce illegal hesap banlandı.
    Koxp yakında bitecek o konuda içiniz rahat olsun.

Senior Member
    @Scorp_Lion soruma keşke yanıt verseydin

Senior Member RoronaoZoroo's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Quote Originally Posted by OxydanceKO View Post
    Güzel üslubunla yaptığın açıklama için teşekkür ederim. Yetişkinlere kurs veren bir eğitmen olarak insanlardan neler gelebileceğini ve ne gibi şeyler için nasıl mesajları CR ye yada Ticket yoluyla yazdıklarını tahmin edebiliyorum ve bu konuda hak veriyorum.

Ayrıca senin söylediğinden de anlaşıldığı üzere bu konudaki şikayetler bitmiyor. Bunun sebebi sorunun çözüme kavuşmamış olmasıdır diye düşünüyorum. Bu konudada NTTGAME yönetiminin hatalı olduğu kanaatindeyim

Evet oyunları sömüren bir toplum olduğumuz aşikar bir şekilde ortadadır. Ancak bu konuda hiçbirimiz çinlilerin eline su dökemeyiz (mizah amaçlı bunu yazıyorum bir savunma değildir)

Ancak şu konuda sana katılmıyorum. CR ye gelen rapor sayısı veya nasıl bi vardiya sistemiyle kaç kişinin bu birimde çalıştığı şirket politikasıdır ancak gizli bir bilgi değildir yada olmamalıdır. Buraya iletilen raporların nasıl bir değerlendirme prosedüründen geçtiğini bilmek bu bölümü kullanan oyuncuların hakkıdır. (Elbete çok detay bilgileri sormuyorum. Hangi loglar hangi sistemlerle inceleniyor gibi) Heleki sayıların saklanmasını abesle iştigal olarak görüyorum. günde 1000 rapor gelse ve 10 kişi CR ile ilgileniyorsa bu 1 kişinin günde 100 raporla ilgilenmesi gerektiği demektir kaba bir tahmin ile. Geçmişteki iş tecrübelerimden yola çıkarak büyük bir performans gerektirdiğini düşünürüm. Ama 1000 raporla 20 kişi ilgileniyorsa ihmal var derim. 1000 rapora karşılık 10 kişiyle yetişilememesine rağmen ekip kapasitesi genişletilmiyorsa yine ihmal var derim.

NTT GAME ekibini bu konuda daha şeffaf olmaya davet ediyorum. Talep ettiğimiz bilgiler. Bir şirketin çalışma sistemini bozacak yada politikalarını zedeleyerek kazancını etkileyecek sır niteliği taşımamaktadır. Tabi konunun başında belirttiğim NTTgame'in hilecileri kasten belirli bir süre banlamadığı yorumunu yanlış kabul edersek bu böyledir.

NTTGAME ekibi bu ithamlardan ve üzerindeki bu suçlamalardan kurtulmak istiyorsa bu konuda şeffaf davranmak zorundadır. Üzerinize düşeni lütfen yapın.
    Kesinlikle katılıyorum. Şeffaf olmak hem NTTGAME hem de biz oyuncular için çok doğru ve etik olacak bir durum olacak ki bunun böyle olması kanaatindeyim. Söz ettiğiniz bilgileri paylaşmanın şirketin sırlarını ifşa edecek bilgiler olmadığı gün gibi aşikar.

Quote Originally Posted by RoronaoZoroo View Post
    Kesinlikle katılıyorum. Şeffaf olmak hem NTTGAME hem de biz oyuncular için çok doğru ve etik olacak bir durum olacak ki bunun böyle olması kanaatindeyim. Söz ettiğiniz bilgileri paylaşmanın şirketin sırlarını ifşa edecek bilgiler olmadığı gün gibi aşikar.
    Devlet sırrı istenmiyor NTT'den.. CR'ye koxperları vs. mecbur olmamalarına rağmen video alıp, upload edip illegallerin azalmasıyla uğraşıp, oyunu oynamaktan öte oyunun iyileşmesini sağlamaya çalışan insanlar muzdarip oluyorlar.

Yani demek istediğim şu;

Hiç bir oyuncu bunlarla uğraşmak zorunda değil.
    Hiç bir oyuncu bunlara tahammül etmek zorunda değil.
    Hiç bir oyuncu hakkının yenmesine maruz kalmak zorunda değil.
    Hiç bir oyuncu oyunu bu kadar iyileştirme çabasında olmak zorunda değil.

Eyy NTT, bu şekilde oyunculardan aktif FEEDBACK alabilen yegâne oyunlardan birisin. Bunu kaybetme. Cr şikayetlerde "Kategori sistemini" kesinlikle yapmalısın. Bu konuda da şuna değinicem dediğiniz gibi çokça yanlış yapılan/sizleri boşa uğraştıran CR konularını açan kişilerede yaptırım uygulamalısınız. Burada size hak veriyorum. Kimse sizin vaktinizi boşa harcamamalı.

Bu konuyla alakali mâkul çözüm önerim;

Örnek veriyorum.
    Bugün 29.05.2020 - 650 Tane CR Konusu açıldı,
    Bunların 300'ü Makro - 200 adet makro konusu işleme alındı ve gerekli işlemler yapıldı. ( 100 makro konusu oyuncular makro olmadığı için işlem yapılmadı)
    200'ü Küfür/Hakaret - 150 küfür hakaret konusu işleme alındı ve gerekli işlemler yapıldı. ( 50 küfür konusu, atıyorum tahrik olduğu için işlem yapılmadı)
    150'si Koxp - 150 koxp konusu işleme alındı ve gerekli işlemler yapıldı. ( tüm koxperlar banlandı )

Çok mu şey isteniyor? Çok mu derin bilgiler paylaşmış oluyorsunuz bunları yaparsanız?

Selamlar olsun konuyu sonuna kadar okuyanlara, oyunu iyileştirmeye çalışan güzel oyunculara.

Senior Member
    Çözümü yok. Her oyunda olduğu gibi, bu oyunda da hile mutlaka olacaktır. Ne kadar sağlam Anti-Cheat programı koyarsan koy, mutlaka birisi gelip onu kırar ve hile programı çıkarır. Bu böyledir, yıllardır böyle olmuştur. Dediğim gibi sadece KO için değil, bu diğer tüm oyunlar için geçerlidir.

Hile ile mücadele etmenin en etkili yolları;

-) Düzenli olarak Anti-Cheat sistemini güncellemek, örneğin her patch geldiğinde sürümü güncellemek ve illegal yazılım kullananlar farkında olmadan eski sürüm ile girerse otomatik ban yemesini sağlamak. Ayrıca yazılımı yapan kişileri bezdirmek. Sürekli yapmaktan yorulacaklardır, yapsalar bile bırakın uğraşsınlar.
    -) Oyunda devamlı aktif GM bulundurmak. Sürekli olarak illegal yazılım kullananları cezalandırmak.
    -) 'Cheat Reports' kısmının işleyişini hızlandırmak, bunun için de tabii personel almak gerekmekte. Ayrıca; CR'de kategori ve server sistemi mutlaka gelmelidir. Yetkilerin daha efektif çalışmasını sağlayacaktır. Raporlama yaparken 'Server' bilgisini yazmak yerine, seçenek olarak seçilmeli. Tabii dediğim gibi kategori de olmalıdır. Saçma ve yanlış raporlama yapanlara da ceza verin boş konu açamasınlar.
    Last edited by frk5917ozky; 05-29-2020 at 08:16 AM. Reason: Düzenleme.