Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 11 to 20 of 31
    Quote Originally Posted by IBlackWicked View Post
    CR ile ilgili yoğunluğu kabul ettiğimi söyledim size ve sebeplerini de sıraladım. İnsanlar yanlış kullanıyor ve sürekli suistimal etmeye çalışıyor. O kadar boş bir alana gereksiz iş gücü gidiyor ki önce zihniyetin düzelmesi gerekiyor. Ama yine de dediğim gibi yapılan her iyileştirme beni de mutlu eder. Yapılabilecek ne varsa olması taraftarıyım ve bunu da söylüyorum.

Konunuza cevap verilmiş. Forum üzerinden yapılabilecek bir şey yok. Bu üslupla devam edip sürekli aynı içerikte konu açarsanız uzaklaştırmak zorunda kalacağım.
    Hocam ben rakamları öğrenmek istiyorum yoğunluk kelimesi fazla yuvarlak kalıyor. Sizin bilginiz yoksa bu talebi üst birimlere aktarın. Tıpkı haftalık ban sayısı açıklandığı gibi haftalık cr raporu açıklansın bizimde aklımızda bu soru kalmasın. Çözüm insanları uzaklaştırmak değil. Çözüm insanların aklındaki sorulara tatmin edici cevaplar vermek.

Senior Member EraJacque16's Avatar
    https://forum.nttgame.com/forum/foru....php?8-General burada yazıyor cheat reportsdaki konu sayısı
    consume & adapt

Banned
    Quote Originally Posted by IBlackWicked View Post
    Ağzı olan konuşuyor diye bir söz vardır. Herkes istediğini söyler konuşur ama ortada öyle bir şey yok. Hile kullanan oyuncu zaten her şeyi göze almıştır ve normal oyuncuyu tahrik etmekten de çekinmez. Eleştirin, öneride bulunun ama sağlam bir dayanağınız yoksa haksız ithamda bulunamazsınız.

Hile kullanımının en aza inmesi için sürekli önlemler alınıyor. Değişiklikler yapılıyor ya da engellemek için çalışmalar yapılıyor. Daha çok kontrol ediliyor.
    CR çok yoğun buna katılıyorum, özellikle bu dönemde yavaş işliyor. Siz belki forumu çoğunlukla takip ediyorsunuzdur, gelişmelerden haberdar oluyorsunuzdur. Ama oyun içerisinde, yayınlarda, discordda yönlendirmeler yapıldığı halde hala hem ban politikasını okumayıp hem de forum kullanmayı öğrenmeyip CR bölümüne selamın aleykum diye konu açmaktan tutun ks attılar gibi anlamsız konular açılıyor. Bunlar da sizin düşündüğünüz gibi bir iki kişi değil, büyük bir kitleden oluşuyor. CR ekibindeki insanlar bayram, hafta sonu, resmi tatil, gece veya gündüz demeden döngüyü hiç bozmadan çalışıyor.

Biz de mod ekibi olarak gördüğümüz her sorunu büyük ya da küçük demeden iletiyoruz. Verdiğiniz bir önerinin üzerine koyabilecek bir şeyimiz varsa ekliyoruz, aktarıyoruz. Bu sorunu da tekrar ileteceğiz. Yapılabilecek tek bir iyileştirme bile bir oyuncu olarak beni de çok mutlu eder. Ama tekrar etmek zorundayım, bu forumda hiçbir oyuncu veya yönetici hakkında haksız ithamda bulunamazsınız. Hile programlarıyla ilgili varsayım bile olsa davetkar bir cümle kuramazsınız.
    Genie altı makro çok basit engellenebilecekken neden slotta günlerce report sonuçlanana kadar uğraşılıyor? Chaos draki gerekli önlemleri alınabilirlen utc cz giriş yapıldığı gibi neden yapılmıyor ?

Geç gelen adalet adalet değildir. O hileciyle legal oyuncu günlerce uğraşıyor.

Moderator IBlackWicked's Avatar
    Class
    KO -> Priest
    Clan
    Dexterous / Dexterity
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by OxydanceKO View Post
    Hocam ben rakamları öğrenmek istiyorum yoğunluk kelimesi fazla yuvarlak kalıyor. Sizin bilginiz yoksa bu talebi üst birimlere aktarın. Tıpkı haftalık ban sayısı açıklandığı gibi haftalık cr raporu açıklansın bizimde aklımızda bu soru kalmasın. Çözüm insanları uzaklaştırmak değil. Çözüm insanların aklındaki sorulara tatmin edici cevaplar vermek.
    CR bilgileri paylaşılmıyor. Uyarı sizin için değildi, konunuzda yorum yapan başka biri içindi.

Quote Originally Posted by EraJacque16 View Post
    https://forum.nttgame.com/forum/foru....php?8-General burada yazıyor cheat reportsdaki konu sayısı
    Orada toplam post sayısı yer alıyor. Ben haftalık ne geldiğini soruyorum hocam. 5 dk sürmeden basit bir sql sorgusu ile çıkabilecek bir rakam oyuncularla neden paylaşılmasın devlet sırrı değil sonuçta

Senior Member EraJacque16's Avatar
    Orada toplam post sayısı yer alıyor. Ben haftalık ne geldiğini soruyorum hocam. 5 dk sürmeden basit bir sql sorgusu ile çıkabilecek bir rakam oyuncularla neden paylaşılmasın devlet sırrı değil sonuçta
    kendi takip ettiğim kadarıyla günlük 500-1000 arası rapor geliyor
    consume & adapt

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Her hafta binlerce hesap banlanıyor. Fakat tpt ciler bi türlü oyunda bitmiyor peki neden?
    Bunu daha önce kaç kez konuştuk sayısını bile hatırlamıyorum. Oyunun aynısının diğer ülke versiyonları var, orada neden hile yok öncelikle bunu sorgulamanız gerekiyor. Sadece hile değil, neden oyun materyallerinin satışı yok. Neden bizim insanımız bu kadar sömürgeci onu düşünmek lazım. Sadece bu oyun için de değil söylediklerim, hemen hemen paraya çevirilebilecek tüm oyunları ülkece sömürüyoruz ve bu işi bizden başka yapan dünya üzerinde kimse yok. Muhtemelen bunun altında ülkemizdeki işsizlik, bozuk ekonomi ve hayat şartlarının zorlukları da vardır ama işe girip ağır koşullarda çalışıp asgari ücret almak yerine ben evimde oyun dünyasını sömürüp bunu gerçek paraya çevireyimin peşinde koşan milyonlar var. Hal böyle olunca da siz istediğiniz kadar önlem alın, istediğiniz kadar kullanıcının hesabını kapatın vazgeçmiyorlar. Bunu ne biz ne de diğer oyun firmaları düzeltemez, dediğim gibi en temelinde eğitim kaynaklı ve ekonomik bozukluk var. Eğitimli, ekonomik kaygıları olmayan, düzgün bir kariyeri olan birisi gece gündüz farm ya da hile peşinde koşar mı?

Pandemi sürecinde gördük ki bu durum daha vahim bir hale geldi. İşi gücü olup evde kalmak zorunda olup gelir kaynağı kesilenlerin ilk adresleri de paraya çevirilebilecek tüm oyunlar oldu.

CR'de de işlerin uzaması hem pandemi hem de yine bilinçsiz kullanıcıların rapor oluşturmasından kaynaklanıyor. Yine bu da eğitimden kaynaklanıyor, okumadan rapor yapan binlerce kullanıcı var. Partiden atıldım, klandan atıldım diye şikayet raporu geliyorsa zaten bunun üstüne konuşalacak hiçbir şey yoktur. Oyun kurallarını ihlal etmeyen durumları rapor eden binlerce kullanıcı var. Aslında hepsini tek tek arşivleyip böyle konular açıldığında paylaşmak gerekiyor ki durumun ne kadar vahim olduğunu sizler de görün. Çoklu rapor gönderip işlemlerin hızlanacağını düşünenler, 1 şikayet raporunu klan olarak atalım da daha etkili olur diye düşünenler, inanmayacaksınız ama günde 50'den fazla küfür raporu gönderenler var. Koca sunucu sana nasıl küfür edebiliyor, üstelik her gün 30-50 küfür raporun var?

Elbette bu kullanıcıları da bilinçlendirmek için uyarılarda bulunuyoruz, cezalar uyguluyoruz ama dedim ya her şeyin başı eğitim. Sadece ve sadece bana küfür ettiler diye cr geliyor. Bu kullanıcıya ne yapabiliriz? Ne sunucu ismi, ne nick, ne bir kanıt. Böyle anlatınca çok abartıyor, sallıyor diye düşünenler mutlaka olacaktır ama cr'de işler inanın anlattığımdan daha da kötü durumda. Bazı raporları gördükçe inanın ülkemizin bu durumuna üzülmüyor değilim.

Bir oyuncu oyun kurallarını ihlal ediyorsa ceza alır arkadaşlar. Levelı, klanı, oyundaki popülerliği, krallığı, yayıncı olması veya çok çok fazla npoint ya da premium alması bir şeyi değiştirmemektedir. Gm'ler ban atmadan önce dur bakayım premium mu var mı hesap geçmişi nasılmış demiyor.

Diğer bir önemli konuda şu; Discord, CR, Xigncode ve oyun içi Gm kontrolü var. Siz bir rapor oluşturduğunuzda o rapor sonuçlanana kadar bir işlem yapılmadığını düşünebilirsiniz ama o kullanıcılar diğer yöntemlerle banlanmış olabiliyor.

CR'de işlemlerin daha da hızlanması için bir takım çalışmalar yapıyoruz, en kısa sürede gerekli aksiyonları uygulamış olacağız. Bu süreçte sabırlı olmanızı tavsiye ediyorum. CR'ye günlük gelen rapor sayısı, personelin çalışma saatleri, tatilleri ve istirahat saatleri elbette şirket politikasıdır ve paylaşılmaz. Her insan gibi onların da bir mesai saati ve tatil günleri vardır. Bunu bilmeniz yeterlidir.

Geriye kalan tüm eleştiri ve şikayetleriniz için ben yardımcı olmaya devam edeceğim.
    Last edited by ScORp_LiON; 05-28-2020 at 01:47 PM.
    Cheat Report konuları açan kişi ve yetkili ekip tarafından görülmekte olan özel paylaşımlardır. Herhangi bir sebeple Cheat Report konuları resmi forum, farklı forum sayfaları ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan hesaplar GM inisiyatifine göre cezalandırılacaktır.

Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    CR'de işlemlerin daha da hızlanması için bir takım çalışmalar yapıyoruz, en kısa sürede gerekli aksiyonları uygulamış olacağız. Bu süreçte sabırlı olmanızı tavsiye ediyorum. CR'ye günlük gelen rapor sayısı, personelin çalışma saatleri, tatilleri ve istirahat saatleri elbette şirket politikasıdır ve paylaşılmaz. Her insan gibi onların da bir mesai saati ve tatil günleri vardır. Bunu bilmeniz yeterlidir.

Geriye kalan tüm eleştiri ve şikayetleriniz için ben yardımcı olmaya devam edeceğim.

Güzel üslubunla yaptığın açıklama için teşekkür ederim. Yetişkinlere kurs veren bir eğitmen olarak insanlardan neler gelebileceğini ve ne gibi şeyler için nasıl mesajları CR ye yada Ticket yoluyla yazdıklarını tahmin edebiliyorum ve bu konuda hak veriyorum.

Ayrıca senin söylediğinden de anlaşıldığı üzere bu konudaki şikayetler bitmiyor. Bunun sebebi sorunun çözüme kavuşmamış olmasıdır diye düşünüyorum. Bu konudada NTTGAME yönetiminin hatalı olduğu kanaatindeyim

Evet oyunları sömüren bir toplum olduğumuz aşikar bir şekilde ortadadır. Ancak bu konuda hiçbirimiz çinlilerin eline su dökemeyiz (mizah amaçlı bunu yazıyorum bir savunma değildir)

Ancak şu konuda sana katılmıyorum. CR ye gelen rapor sayısı veya nasıl bi vardiya sistemiyle kaç kişinin bu birimde çalıştığı şirket politikasıdır ancak gizli bir bilgi değildir yada olmamalıdır. Buraya iletilen raporların nasıl bir değerlendirme prosedüründen geçtiğini bilmek bu bölümü kullanan oyuncuların hakkıdır. (Elbete çok detay bilgileri sormuyorum. Hangi loglar hangi sistemlerle inceleniyor gibi) Heleki sayıların saklanmasını abesle iştigal olarak görüyorum. günde 1000 rapor gelse ve 10 kişi CR ile ilgileniyorsa bu 1 kişinin günde 100 raporla ilgilenmesi gerektiği demektir kaba bir tahmin ile. Geçmişteki iş tecrübelerimden yola çıkarak büyük bir performans gerektirdiğini düşünürüm. Ama 1000 raporla 20 kişi ilgileniyorsa ihmal var derim. 1000 rapora karşılık 10 kişiyle yetişilememesine rağmen ekip kapasitesi genişletilmiyorsa yine ihmal var derim.

NTT GAME ekibini bu konuda daha şeffaf olmaya davet ediyorum. Talep ettiğimiz bilgiler. Bir şirketin çalışma sistemini bozacak yada politikalarını zedeleyerek kazancını etkileyecek sır niteliği taşımamaktadır. Tabi konunun başında belirttiğim NTTgame'in hilecileri kasten belirli bir süre banlamadığı yorumunu yanlış kabul edersek bu böyledir.

NTTGAME ekibi bu ithamlardan ve üzerindeki bu suçlamalardan kurtulmak istiyorsa bu konuda şeffaf davranmak zorundadır. Üzerinize düşeni lütfen yapın.

Senior Member FFferik16's Avatar
    Class
    KO -> Kurian
    Server
    KO -> Rosetta
    Bir ülkede bilinçsiz vatandaş sorunu, kendi gibi veya kendini kullanacak bir kesmi ister istemez başa getirdiği için toplumsal sorunları halkın bilinçsizliğine mâl edebiliriz ve neden çözülemediğini/çözülmek istenmediğini anlayabiliriz. Ancak şirket-oyuncu meselesinde bence tüm problemi doğrudan oyuncuya yükleyemeyiz.

Oyuncu CR'ye yanlış mı rapor oluşturuyor? Bunun azalmasını mı istiyorsun? Ne olursa bu azalır? Mesela kategori sistemi, her konu açmadan önce ekrana gelecek ban politikası/CR rehberi konusu, yanlış rapora ceza -son zamanlarda yapılmıştı sanırım-, forum/web kültürü olmayanların ulaşabileceği şekilde forumun/resmi sitenin her yerinde bunun için link, oyun içinden bir şekilde yönlendirme, mümkünse PUS'tan alışveriş yapar gibi web browsera bağlanarak direkt CR'ye ulaşma, vs vs.

Peki biz ne görüyoruz? Aynı şikayet, değişmeyen sistem. Oyuncunun düzelmesini bekliyorsanız...

Senior Member thesa001's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Race
    Karus
    Hile kullananlara hiç bir şekilde şans verilmemeli. Direk sınırsız ban atılmasını isterdim...

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast