Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 31

TPT kullananlara cozum ne olacak ?

Her hafta binlerce hesap banlanıyor. Fakat tpt ciler bi türlü oyunda bitmiyor peki neden?

Aşağıdaki okuduklarınız yıllardır aktif olarak koxp diye bilinen programları kullanan birisiyle discord üzerinden yaptığım konuşmanın özetidir.

-Banlanmaları çok uzun sürüyor. 1 hesabın banlanması en az 1 hafta. 2 günde dc premium ve sarı perinin parası zaten çıkıyor gerisi cebime kalıyor. Neden bırakayım koxp kullanmayı diyor bu adam.

Bu böyle olduğu sürece tpt bitmez. Anladık her sistemin güvenlik açığı olur her oyunun hilesi yapılır ancak bunların tespiti bu kadar zor olmamalı. En azından oyuncuların CR ye attığı raporların daha çabuk yanıtlanması en azından 24 saat'i görmeden o hesabın kapatılması gerektiğini düşünüyorum.

Burada bir ithamda da bulunmak istiyorum. Aklımda koca bir soru işareti oluştu. Acaba NTTGAME bilerek ve isteyerek mi bu hilecileri anında banlamıyor. Yani adam her hafta DC Premium veri peri alıyor. normal bi oyuncunun 1 ayda aldığnı bu adam her hafta alıyor. Buda NTTGAME in işine mi geliyor acaba?

Sizde bu konuda düşüncelerinizi belirtin arkadaşlar.
    Last edited by IBlackWicked; 05-28-2020 at 12:25 PM.

Senior Member
    Nickname
    Lich - Fsociety
    Class
    KO -> Priest
    Clan
    NeverDieTurkey
    Race
    El-Morad
    Malesef çözüm yok hergün aynı slotlarda bir başka karakter açıp geliyorlar veya maradonda sürekli otomatik char kasan multi hesaplar sürekli var. Çözüm belli aslında 1 TC kimlik numarasına 3 hesap bağlanabilsin. Telefon numarasından bol bişey yok.

Banned
    Nerede hile kullanılıyorsa gerekli tedbirleri almazsan kullanan olur. Bol hile fazla report demek ve hızlıca yeniden kasılan bir sistemde ceza alsalar bile yeniden gelmeleri demek.

Nasıl utc,cz lvl sınırı getirildi hile azaldı. Utc yine muhtelemen vardır koxpla giren onun çözümü chaos gibi rastgele önceden tıklamayarak giriş yapılacak sorun çözülür. Genie altı makro basit bir şekilde genie aktif edildiğinde oyuna müdahale edilecek çözülür. Hile kullanımı ceza alsalar bile devam ediyorsa bu sistem buna imkan sağladığı içindir.

Kardeş CR neden bu kadar yavaş ben bunu öğrenmek istiyorum. Bak çağırsın beni ntt game onların denetiminde ücretsiz CR operatörlüğü yapmaya razıyım. Şu koxper lar 24 saat yaşayamasın istediğim bu.

CR ye rapor ettiğim adam 5-7 gün sonra banlanıyorsa burada ben kasıt ararım. Bu kadar zor olamaz.
    Personel yetmiyorsa personel alımı yapsınlar. 1 koxper 1 hafta banlanmadığı sürece bu oyunda koxp bitmez.

Senior Member EraJacque16's Avatar
    son cümleyi sil bence
    consume & adapt

Quote Originally Posted by EraJacque16 View Post
    son cümleyi sil bence
    Bu cümle yüzünden beni banlayacaklar sa hiç durmasınlar. okadarda uzun boylu değil hacım.

Moderator IBlackWicked's Avatar
    Nickname
    lBlackWickedl
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Ağzı olan konuşuyor diye bir söz vardır. Herkes istediğini söyler konuşur ama ortada öyle bir şey yok. Hile kullanan oyuncu zaten her şeyi göze almıştır ve normal oyuncuyu tahrik etmekten de çekinmez. Eleştirin, öneride bulunun ama sağlam bir dayanağınız yoksa haksız ithamda bulunamazsınız.

Hile kullanımının en aza inmesi için sürekli önlemler alınıyor. Değişiklikler yapılıyor ya da engellemek için çalışmalar yapılıyor. Daha çok kontrol ediliyor.
    CR çok yoğun buna katılıyorum, özellikle bu dönemde yavaş işliyor. Siz belki forumu çoğunlukla takip ediyorsunuzdur, gelişmelerden haberdar oluyorsunuzdur. Ama oyun içerisinde, yayınlarda, discordda yönlendirmeler yapıldığı halde hala hem ban politikasını okumayıp hem de forum kullanmayı öğrenmeyip CR bölümüne selamın aleykum diye konu açmaktan tutun ks attılar gibi anlamsız konular açılıyor. Bunlar da sizin düşündüğünüz gibi bir iki kişi değil, büyük bir kitleden oluşuyor. CR ekibindeki insanlar bayram, hafta sonu, resmi tatil, gece veya gündüz demeden döngüyü hiç bozmadan çalışıyor.

Biz de mod ekibi olarak gördüğümüz her sorunu büyük ya da küçük demeden iletiyoruz. Verdiğiniz bir önerinin üzerine koyabilecek bir şeyimiz varsa ekliyoruz, aktarıyoruz. Bu sorunu da tekrar ileteceğiz. Yapılabilecek tek bir iyileştirme bile bir oyuncu olarak beni de çok mutlu eder. Ama tekrar etmek zorundayım, bu forumda hiçbir oyuncu veya yönetici hakkında haksız ithamda bulunamazsınız. Hile programlarıyla ilgili varsayım bile olsa davetkar bir cümle kuramazsınız.

Quote Originally Posted by IBlackWicked View Post
    Ağzı olan konuşuyor diye bir söz vardır. Herkes istediğini söyler konuşur ama ortada öyle bir şey yok. Hile kullanan oyuncu zaten her şeyi göze almıştır ve normal oyuncuyu tahrik etmekten de çekinmez. Eleştirin, öneride bulunun ama sağlam bir dayanağınız yoksa haksız ithamda bulunamazsınız.

Hile kullanımının en aza inmesi için sürekli önlemler alınıyor. Değişiklikler yapılıyor ya da engellemek için çalışmalar yapılıyor. Daha çok kontrol ediliyor.
    CR çok yoğun buna katılıyorum, özellikle bu dönemde yavaş işliyor. Siz belki forumu çoğunlukla takip ediyorsunuzdur, gelişmelerden haberdar oluyorsunuzdur. Ama oyun içerisinde, yayınlarda, discordda yönlendirmeler yapıldığı halde hala hem ban politikasını okumayıp hem de forum kullanmayı öğrenmeyip CR bölümüne selamın aleykum diye konu açmaktan tutun ks attılar gibi anlamsız konular açılıyor. Bunlar da sizin düşündüğünüz gibi bir iki kişi değil, büyük bir kitleden oluşuyor. CR ekibindeki insanlar bayram, hafta sonu, resmi tatil, gece veya gündüz demeden döngüyü hiç bozmadan çalışıyor.

Biz de mod ekibi olarak gördüğümüz her sorunu büyük ya da küçük demeden iletiyoruz. Verdiğiniz bir önerinin üzerine koyabilecek bir şeyimiz varsa ekliyoruz, aktarıyoruz. Bu sorunu da tekrar ileteceğiz. Yapılabilecek tek bir iyileştirme bile bir oyuncu olarak beni de çok mutlu eder. Ama tekrar etmek zorundayım, bu forumda hiçbir oyuncu veya yönetici hakkında haksız ithamda bulunamazsınız. Hile programlarıyla ilgili varsayım bile olsa davetkar bir cümle kuramazsınız.
    Tamam hocam CR konusunda hatalı olduğumu lütfen ispatlayın bana. Bunu samimiyetimle söylüyorum bak rakamlar bunlar sen yalnışsın diye yüzüme vurun bende bu konunun altında bu ithamdan dolayı utandığımı ve özür dilediğimi belirteyin. Bunu yapabilecek karakterli bir insan olduğuma inanıyorum.

Günlük CR ye kaç rapor geldiğini. Kaç kişilik nasıl vardiyalarla CR ile igilendiğini, CR de TPT kullanıldığı belli olan bir oyuncunun hesabının kapatılması için şirket içerisinde nasıl bir prosedürden geçtiğini ve benim attığım TPT olduğu bariz bir oyuncunun üzerinden 1 hafta geçtik ten sonra banlanmasının sebeplerini açıklayın bende çıkayım evet ben haksızmışım NTT game gerçekten çok çalışıyor bu konuda ben tatmin oldum özür dilerim diyeyim.

Junior Member

Once herkes işine bakmali yetkin var diye işine gelmeyen konulari kapatmaktan vazgeçi

Quote Originally Posted by iblackwicked View Post
    ağzı olan konuşuyor diye bir söz vardır. Herkes istediğini söyler konuşur ama ortada öyle bir şey yok. Hile kullanan oyuncu zaten her şeyi göze almıştır ve normal oyuncuyu tahrik etmekten de çekinmez. Eleştirin, öneride bulunun ama sağlam bir dayanağınız yoksa haksız ithamda bulunamazsınız.

Cr çok yoğun buna katılıyorum, özellikle bu dönemde yavaş işliyor. Siz belki forumu çoğunlukla takip ediyorsunuzdur, gelişmelerden haberdar oluyorsunuzdur. Ama oyun içerisinde, yayınlarda, discordda yönlendirmeler yapıldığı halde hala hem ban politikasını okumayıp hem de forum kullanmayı öğrenmeyip cr bölümüne selamın aleykum diye konu açmaktan tutun ks attılar gibi anlamsız konular açılıyor. Bunlar da sizin düşündüğünüz gibi bir iki kişi değil, büyük bir kitleden oluşuyor. Cr ekibindeki insanlar bayram, hafta sonu, resmi tatil, gece veya gündüz demeden döngüyü hiç bozmadan çalışıyor.

işinize kelmeyen konulari kaldirmaktan vazgecin ve moderator alimlarina yaş siniri gelmeli örğ 18 yaş alti ergenlerden olmamali

Moderator IBlackWicked's Avatar
    Nickname
    lBlackWickedl
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by OxydanceKO View Post
    Tamam hocam CR konusunda hatalı olduğumu lütfen ispatlayın bana. Bunu samimiyetimle söylüyorum bak rakamlar bunlar sen yalnışsın diye yüzüme vurun bende bu konunun altında bu ithamdan dolayı utandığımı ve özür dilediğimi belirteyin. Bunu yapabilecek karakterli bir insan olduğuma inanıyorum.

Günlük CR ye kaç rapor geldiğini. Kaç kişilik nasıl vardiyalarla CR ile igilendiğini, CR de TPT kullanıldığı belli olan bir oyuncunun hesabının kapatılması için şirket içerisinde nasıl bir prosedürden geçtiğini ve benim attığım TPT olduğu bariz bir oyuncunun üzerinden 1 hafta geçtik ten sonra banlanmasının sebeplerini açıklayın bende çıkayım evet ben haksızmışım NTT game gerçekten çok çalışıyor bu konuda ben tatmin oldum özür dilerim diyeyim.
    CR ile ilgili yoğunluğu kabul ettiğimi söyledim size ve sebeplerini de sıraladım. İnsanlar yanlış kullanıyor ve sürekli suistimal etmeye çalışıyor. O kadar boş bir alana gereksiz iş gücü gidiyor ki önce zihniyetin düzelmesi gerekiyor. Ama yine de dediğim gibi yapılan her iyileştirme beni de mutlu eder. Yapılabilecek ne varsa olması taraftarıyım ve bunu da söylüyorum.

Quote Originally Posted by alp4747 View Post
    işinize kelmeyen konulari kaldirmaktan vazgecin ve moderator alimlarina yaş siniri gelmeli örğ 18 yaş alti ergenlerden olmamali
    Konunuza cevap verilmiş. Forum üzerinden yapılabilecek bir şey yok. Bu üslupla devam edip sürekli aynı içerikte konu açarsanız uzaklaştırmak zorunda kalacağım.