Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 13
    Senior Member

Lightbulb CR'ye yardımcı olanlara neden ödül verilmiyor?

Merhaba,

Evet merak ettiğim bir konudur. Ben mesela, bugüne kadar toplam, +100 kişiyi çok rahat banlatmışımdır (hepsi illegal ve videolu). Sadece bu hesaba bakmayın başka hesaplarım da var, eskiden de vardı. İsteyene YouTube kanalımı link atarım bakabilir videolar duruyor.

Kendi adıma konuşmuyorum sadece ama neden bu kadar illegal oyuncuyu temizleyenlere bir ödül verilmiyor? Sonuçta GM ekibine destek oluyoruz bu konuda.

Ben ve benim gibi, illegal oyuncuları yakalayan ve videolarını çekip yükleyen kişiler sonuçta hem oyuna destek oluyor hem de emek veriyor diyebiliriz.

Kanımca illegal oyuncuları cezalandıran oyunculara ödül verilmelidir. Hatta motive edilmelidir, diğer oyuncuların da bunu yapması için motive edilmelidir. Oyunda tabir-i caizse; "kuş uçurtulmamalıdır".

'100 Ban = 100 KC' gibi ufak ödüller verilerek, insanların CR'yi daha da aktif kullanması açısından motive edilebilir. Çoğu insan video çekmeye ve reportlamaya üşeniyor. Gözden kaçan çok fazla illegal oyuncu olabiliyor.

Macro için değil sadece TPT için uygulanmalı bu ödül sistemi. Onun dışında hatalı raporlama yapanlara da ceza verilebilir.

Nacizane fikrimdir, teşekkürler. (ödül almak için yapmıyorum zaten de olsa iyi olur, hem herkes yapar diye düşündüm)

Junior Member
    Infractions
    0/1 (5)
    Onaylı koxp videosu başına 5kc verseler herkes koxp avına çıkar.
    Bizim türk onuda suistimal eder gerçi kendi videosunu çekip cr ye atar

Quote Originally Posted by SupperOTvega View Post
    Nedeni burada.

Senior Member
    Quote Originally Posted by SupperOTvega View Post
    Haklısınız..

Senior Member FEROBERTOTV's Avatar
    Böyle bir durumda CR yığınla konu açılır hatta kendilerini bile rapor ederler

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Evde bulunduğumuz bu süreçte herkes bilinçli bilinçsiz rapor oluşturmaya çalışıyor ancak ne yazık ki bilinçsiz oluşturanların sayısı oldukça fazla ve bu raporların neredeyse tamamı işleme girmiyor. Şu haliyle bile partiden atılanın rapor oluşturulduğunu düşünürsek bir de ödül var dediğimizde neler olur tahmin bile edemiyorum.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Evde bulunduğumuz bu süreçte herkes bilinçli bilinçsiz rapor oluşturmaya çalışıyor ancak ne yazık ki bilinçsiz oluşturanların sayısı oldukça fazla ve bu raporların neredeyse tamamı işleme girmiyor. Şu haliyle bile partiden atılanın rapor oluşturulduğunu düşünürsek bir de ödül var dediğimizde neler olur tahmin bile edemiyorum.
    Düzgün raporlayan ve özellikle TPT kullananları rapor edenlerin kıdemli reporter yapılarak, onların raporlarına öncelik verilmesi gibi bir sistem yapılabilir. Bundan daha anlamlı bir ödül düşünemiyorum. İllegaller daha kısa sürelerde ceza alacağı için çok caydırıcı olacaktır.

Senior Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Destan
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by Rashnel View Post
    Düzgün raporlayan ve özellikle TPT kullananları rapor edenlerin kıdemli reporter yapılarak, onların raporlarına öncelik verilmesi gibi bir sistem yapılabilir. Bundan daha anlamlı bir ödül düşünemiyorum. İllegaller daha kısa sürelerde ceza alacağı için çok caydırıcı olacaktır.
    Mantıklı. Güzel düşünce

Senior Member
    Oyun içinde kral denen şahıs yapsın raporlamayı. Biz onla uğraşmayalım. Bu sayede kral bir işe yaramış olur.

Senior Member
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Çok haklısınız.

Quote Originally Posted by Rashnel View Post
    Bu öneri çok mantıklı. Forumda düzgünce report yapan ve %100 doğru şekilde katkı sağlayan kullanıcılara 'kıdemli report' tarzı bir rütbe verilirse ve onların açığı konulara öncelik verilirse sistem daha hızlı ilerler.