Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 17
    Senior Member
    Race
    El-Morad

Lightbulb Krallık Seçimleri İçin Düzenleme Önerisi

Biliyorsunuz ki serverlar arası oy ticareti krallık seçimlerini sabote ettiği için bir düzenleme geldi ve artık sadece premium sahipleri +80 lv olmak şartı ile oy atabiliyor. Bu durum oy ticaretini büyük ölçüde önlese de sorun tam olarak çözülmedi. Çünkü 1+1 etkinlikleri ile insanlar görev yaparak kolayca 80 lv oldular ve seçim zamanı KODAMAN ın birisi gelip bu çarlara bronz premium çekerek hak etmediği halde kral olmaktadır. Ayrıca Ardream ve Base oyuncuları oy kullanamadığı için, onların iradesi seçime yansımamaktadır.

Benim önerim şu;

Leveline bakılmaksızın Np ranktaki ilk 100 ve aylık leader ranktaki ilk 100 yani toplamda 200 kişi seçimlerde oy kullanabilsin. Böylece ardream base oyuncularına oy kullanma şansı doğduğu gibi, emek veren pk atan oyuncuların iradesi seçimlere yansır. Ayrıca insanlar oy kullanabilen 200 kişi arasına girebilmek için pk ya yönelir. Gölge oylar ve kodamanlar bu durumdan hoşlanmayabilir ama önerinin hak ve adalet ilkerine uygun olduğu düşünüyorum. Umarım yetkililer önerimi görür, eksik ve hatalı düşüncem varsa beni düzeltirler, şimdiden teşekkürler.

*** Bir kişi hem np hem leader rankta ilk 100 de bulunabilir. Bu durumda örneğin leader rank baz alınıp diğer ranktan 101. kişi alınır. Bunun gibi ufak detaylar ayarlanabilir. Çok takılmayın lütfen.

Senior Member
    Bence Mantıklı.

100 Kareli / 100 Karesiz Sembolü olan oyuncular oy kullansın sadece.

Senior Member FEROBERTOTV's Avatar
    Savaşlarda NPT yapar millet yine o 200 kişi arasına 101 char soksa yeter . Ayrıca binlerce user olan serverin kralını 200 kişinin belirlemesi bence demokrasiye aykırı oligarşi ile yönetime hayır !

Senior Member
    bencede sonuçta krallık seçimleri oy ile halk tarafından seçiliyor ise demekki sokrates veya platon usulü demokrasi uygulanmaya çalışılmış ama yarım kalmıs mayasında demir olan niye oy kullanıyor ne demiş adam birisi gemi sürecek ise bu kaptan olmalı
    Elimizde Sezar'ın Kılıcı Yüreğimizde Hz. İsa'nın Yüreği Biz Kimiz?... İdeal İnsan
    -.......

Senior Member
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by FEROBERTOTV View Post
    Savaşlarda NPT yapar millet yine o 200 kişi arasına 101 char soksa yeter . Ayrıca binlerce user olan serverin kralını 200 kişinin belirlemesi bence demokrasiye aykırı oligarşi ile yönetime hayır !
    Savaşlarda da alttan cz gibi isim geçirilebilir veya başka şekilde o kişiler saptanabilir. Ayrıca şuan ardream oy kullanamıyor, base oy kullanamıyor. Kodamanın birisi 100 tane çara bronze pre çekip kral seçilir, hiç hak etmediği halde. Servera emek veren 200 kişinin kralı belirlemesinin neresi oligarşi? Bu 200 kişi de sabit değil ki, emek veren pk atan herkes o 200 kişi arasına girebilir.

Senior Member FEROBERTOTV's Avatar
    Quote Originally Posted by MagicStorm View Post
    Savaşlarda da alttan cz gibi isim geçirilebilir veya başka şekilde o kişiler saptanabilir. Ayrıca şuan ardream oy kullanamıyor, base oy kullanamıyor. Kodamanın birisi 100 tane çara bronze pre çekip kral seçilir, hiç hak etmediği halde. Servera emek veren 200 kişinin kralı belirlemesinin neresi oligarşi? Bu 200 kişi de sabit değil ki, emek veren pk atan herkes o 200 kişi arasına girebilir.
    Kardeşim seni anlıyorum ama aslında anlamıyorumda, seçim yapılıyor ise 200 kişi sınırlamasını getiremezsin seçim ile iktidar olmak demek elde ne kadar user var ise (+80 & Premium şartı vs ) hepsinin ortak kararı demek . Server'da 2000 kişi olduğunu düşünelim sen bu 2k insanın kaderini 200 kişiye belirletemezsin, oy için premium, level şartı halledilebilir olmayan satın alır ama herkes np kasmak zorunda değil şahsen ben kasmıyorum eee peki neden ben np kasmıyorum diye söz hakkım yok ? premiumda var +80 karakterde. Lütfen oyundaki herşeyi np'ye bağlamayın .

Senior Member
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by FEROBERTOTV View Post
    Kardeşim seni anlıyorum ama aslında anlamıyorumda, seçim yapılıyor ise 200 kişi sınırlamasını getiremezsin seçim ile iktidar olmak demek elde ne kadar user var ise (+80 & Premium şartı vs ) hepsinin ortak kararı demek . Server'da 2000 kişi olduğunu düşünelim sen bu 2k insanın kaderini 200 kişiye belirletemezsin, oy için premium, level şartı halledilebilir olmayan satın alır ama herkes np kasmak zorunda değil şahsen ben kasmıyorum eee peki neden ben np kasmıyorum diye söz hakkım yok ? premiumda var +80 karakterde. Lütfen oyundaki herşeyi np'ye bağlamayın .
    Ne kadar user varsa ortak kararıdır demişsin. Bende sana diyorum ki, 1 tek kişi geliyor, 100 tane çara premium çekiyor. Kendi kendine oy atıp kral oluyor. Mevcut sistemin suistimal edilebilir yanı çok fazla ve suistimal ediliyor da zaten. Ama benim önerimin suistimal edilebilir bir yanı yok. Ben np kasmak zorunda değilim demişsin, ardreamdaki adam da level kasmak zorunda değil o zaman. Ben olaya suistimal edilebilirliği yönünden bakıyorum.

Bu arada np kasmıyorsan pk atmıyorsun demektir. Pk atmıyorsan ya farmersin ya da pazarcı. Kastığın gb leri nasıl değerlendiriyorsun merak ettim? Siteye satıp çatır çatır yiyorsan, kralı belirlemek senin hakkın mı yoksa pk atan, server için emek harcayan 59 69 lv ardream ve base çarlarının hakkı mıı? Herkes vicdanlı bir şekilde cevabını verecektir eminim.

Bu arada 200 sayısına takılmamak lazım, o benim önerim. Değiştirilebilir

Senior Member Yescoo2's Avatar
    Race
    El-Morad
    diğer oyuncuların seçme ve seçilme iradesi elinden alınmış olmaz mı
    Birlik Ve Beraberlik İçerisinde Tek TÜRKİYE !

Senior Member
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Yescoo2 View Post
    diğer oyuncuların seçme ve seçilme iradesi elinden alınmış olmaz mı
    Şuanda ardream ve base oyuncularının iradesi elinden alınmış durumda değil mi? Ayrıca 1 kişi 100 tane çara premium çekip kendi kendini kral seçince, onlarca kişinin iradesi elinden alınmıyor mu?

Junior Member
    Nickname
    Baveinon
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    BuyukSeIcukLuDevletI
    Server
    KO -> Diez
    Race
    Karus
    mageler team olarak cok oldugu ıcın genelde krallıgı onlar belirliyor
    Sevmek Bir Çay Sevilmek İse Bir Şeker Bizim qibi Garibanlar oOo Çayı Şekersiz İÇERRR . . . !
    Baveinon