Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 36
    Senior Member

Lightbulb Macro'ya engel için çok için çok basit bir öneri

Merhaba,

Macro'ya engel olması açısından çok basit 2 önerim var. Umarım dikkate alınır veya daha iyi fikirleri olanlar varsa paylaşsın.

1-] "Logitech Gaming Software" (veya diğer ürünlerin programları) gibi, Klavye & Mouse'un "G" tuşlarına, tuşa basma yetkisi atamaya sebep olan programlar açık olduğu zaman, "XIGNCODE" oyunu direkt kapatsın ve açılmasın. Sonuçta Macro ataması bu program ile yapılıyor. Bu program(lar) açıksa; oyun açılmasın yani bu kadar basit. Eğer oyun içerisinde açalarsa da oyun direkt kapansın. Hem kimse ceza almaz, hem de Macro kullanamazlar.
    2-] 'Genie' açıldığı zaman Skill-Bar kitlensin. Oyuncu normal şekilde oyununu oynasın, Chat'ı kullansın ama Skill-Bar kitlensin. Böylece Macrosu etkisiz hale gelecektir. Ancak bu durum 'Minor Macro' veya 'Combo Macro' yapanları engellemez. PK'da, VS'de veya Farm'da gene kullanırlar.

Teşekkürler.
    Last edited by frk5917ozky; 05-25-2020 at 08:37 AM. Reason: Düzenleme.

Senior Member enezx's Avatar
    Bahsettiğin mouse türlerinde hafıza olduğu için farklı bir bilgisayar üzerinden ayarlar yapılıp oyun oynanan bilgisayarda kullanabilirler. Ama ikinci öneri zaten sıkça konusu açılan oldukça mantıklı bir durum. Genie aktif edildiği an skill bar kapatılabilir R yapma pasif edilebilir. Zaten bu bile makroyu ciddi seviyede azaltacaktır.
    what we know is a drop, what we don't know is an ocean.

Senior Member
    Birinci seçeneği yapamazsın çünkü adam donanıma para vermiş programı macrosunu Knightta kullanmıyor olabilir
    Macro kullanımı sadece Knight için değildir

Sanırım bi kaç oyun donanımsal yazılımları da engelliyordu yapılamaz değil de ne bilim çok fazla tepki alır kanısındayım

Macro Kullanılan çok fazla oyun var arka planda ko harici oyun oynarken kullanılır

Sadece oyun için değil daha hızlı işlem yapmak için macro kullanılır

Bilgisayar sadece Ko dan ibaret değil

İkinci seçenek makul bir öneri Genie Aktifken Skill kitlensin
    Last edited by karimli; 05-25-2020 at 07:36 AM.

Senior Member
    Hani diyorsunuzya, çıkan itemler trade edilmese etkinlik gemleri dahil, herkes kastığını kendine kullanacak oyunda adam kalmaz diyorsunuz, veya pazardan serbest piyasa kalksın her sw'de iteme para belirlendi herkes aynı fiyata satsın dediğimizde öyle olursa oyunda adam kalmaz diyorsunuzya.

He işte bu oyundan macroyu kaldırırsanız oyuncular oyuna küser ve oyunda adam kalmaz aynı şekilde.

Bu oyunda yıllardan beri koxp pedal sonradan gelen macro kullanılıyor, bunlar kaldırılırsa oyun biter tüm de lerde 100 kişiyle oynarsınız artık.

Farm=koxp+macro.

Pk=macro+pedal.

Oyun 2004-2008 arası zamanı değil bunu kabullenin ben kabullendim oyunu dün bıraktım, artık deruda aposta sıra bekleyen adamlar ksleşme sohbetle kasma her slotta exp kasma, zombiler harpylerde exp kasma +6 +7 itemle pk çıkma vs kalmadı, elle oynama kalmadı.

Yerine paramun titan dark stone okçuya ape slotu var geri kalan farm ve parayı siteye satma kaldı, koxp, macro, pedal kalkarsa oyunda adam kalmaz, bunu mgamede biliyor NTT game de.

Bu oyunu elle oynayan kalmadı, hani diyorsunuzya genie kalksın buda oyunun bitmesini sağlayacak bir öneri.

Gönül isterki hiçbir item trade edilmesin + basma çok daha kolay olsun veya aşırı zor olsun, herkes emekle yapsın koxp macro pedal hiç olmasın, farm parası sadece oyun içine harcansın, pazar sistemi kalksın oyun bir nebze 2005 yılı gibi olsun ama olamaz adam kalmaz.

Şunu kabullenin artık, genie, bot, macro, pedal kalkması ne mgame in nede ntt'nin işine gelmez herkes biliyor bunlar kaldırılırsa oyun biter.

İşinize gelirse oynayın gelmese itemleri satın yada bırakın bir anı olarak kalsın oyun aklınızda.

Benim işime gelmedi o yüzden bıraktım.

Senior Member
    Quote Originally Posted by Logan88 View Post
    Hani diyorsunuzya, çıkan itemler trade edilmese etkinlik gemleri dahil, herkes kastığını kendine kullanacak oyunda adam kalmaz diyorsunuz, veya pazardan serbest piyasa kalksın her sw'de iteme para belirlendi herkes aynı fiyata satsın dediğimizde öyle olursa oyunda adam kalmaz diyorsunuzya.

He işte bu oyundan macroyu kaldırırsanız oyuncular oyuna küser ve oyunda adam kalmaz aynı şekilde.

Bu oyunda yıllardan beri koxp pedal sonradan gelen macro kullanılıyor, bunlar kaldırılırsa oyun biter tüm de lerde 100 kişiyle oynarsınız artık.

Farm=koxp+macro.

Pk=macro+pedal.

Oyun 2004-2008 arası zamanı değil bunu kabullenin ben kabullendim oyunu dün bıraktım, artık deruda aposta sıra bekleyen adamlar ksleşme sohbetle kasma her slotta exp kasma, zombiler harpylerde exp kasma +6 +7 itemle pk çıkma vs kalmadı, elle oynama kalmadı.

Yerine paramun titan dark stone okçuya ape slotu var geri kalan farm ve parayı siteye satma kaldı, koxp, macro, pedal kalkarsa oyunda adam kalmaz, bunu mgamede biliyor NTT game de.

Bu oyunu elle oynayan kalmadı, hani diyorsunuzya genie kalksın buda oyunun bitmesini sağlayacak bir öneri.

Gönül isterki hiçbir item trade edilmesin + basma çok daha kolay olsun veya aşırı zor olsun, herkes emekle yapsın koxp macro pedal hiç olmasın, farm parası sadece oyun içine harcansın, pazar sistemi kalksın oyun bir nebze 2005 yılı gibi olsun ama olamaz adam kalmaz.

Şunu kabullenin artık, genie, bot, macro, pedal kalkması ne mgame in nede ntt'nin işine gelmez herkes biliyor bunlar kaldırılırsa oyun biter.

İşinize gelirse oynayın gelmese itemleri satın yada bırakın bir anı olarak kalsın oyun aklınızda.

Trade e itemler kapanırsa kimsenin vakti yok herkes farm atıp char dizemez kaldı ki exp kasmayıp ringle char alıyorlar

genie kalkması demek elle kasabilecek vakti olanların oynabilmesi anlamına gelir trade de kapanırsa herşey

ama macro ve pedal kxp MMORPG ye aykırı ters oluşumlardır çünkü zamana coldowna comboya bağlı bir oyun olduğu için insan üstü fayda sağlar bu da playerlık değildir
    playerlığın üste çıkmasını isteyen kişiler illegaliteyi istemiyorlar bu da oyunu bitirmez yüceltir

Senior Member
    Quote Originally Posted by Logan88 View Post

Farm=koxp+macro.

Pk=macro+pedal.

Yanlış anlama ama hayatımda okuduğum en saçma yorum buydu galiba.

Senior Member
    Quote Originally Posted by karimli View Post
    Birinci seçeneği yapamazsın çünkü adam donanıma para vermiş programı macrosunu Knightta kullanmıyor olabilir
    Macro kullanımı sadece Knight için değildir

Sanırım bi kaç oyun donanımsal yazılımları da engelliyordu yapılamaz değil de ne bilim çok fazla tepki alır kanısındayım

Macro Kullanılan çok fazla oyun var arka planda ko harici oyun oynarken kullanılır

Sadece oyun için değil daha hızlı işlem yapmak için macro kullanılır

Bilgisayar sadece Ko dan ibaret değil

İkinci seçenek makul bir öneri Genie Aktifken Skill kitlensin
    KO oynarken çalışmayacak sadece, açıp başka oyunda kullanmak istiyorsa KO'yu kapatsın açsın. Bu kadar basit.

Banned
    Her şeye çözüm bulunur yeter ki yapılmak istensin.

Junior Member MSRL's Avatar
    2.Başlık Süper Mantık Genie Altı Macrocular Kesinlikle giderler

Senior Member
    Quote Originally Posted by MSRL View Post
    2.Başlık Süper Mantık Genie Altı Macrocular Kesinlikle giderler
    Umarım bu Macroculara karşı bir cözüm getirilir artık.