Page 2 of 13 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 11 to 20 of 123
    Senior Member EraJacque16's Avatar
    okçunun pkdaki halini mi yazıyım yoksa farmdakini mi
    consume & adapt

Senior Member
    +7 ee ile jr kazanamiyordum 8 e attım geçti baktim hala kaybediyorum 9 a attım. Char asas oldu. +7 exc shard Ile jrler win.
    Okcudaki problem el düşürmesi onun dışında hiçbir avantajı yok. İron set varsa komik dmgler atar.

Senior Member
    Her şeyini nerflemeye gerek yok.

En basiti sadece kitleme / yavaşlatma oranı %50 azaltılsa yeter.

Senior Member SirVoldemort's Avatar
    Nickname
    SirVoldemort
    Class
    Mage
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Bence de okçular çok güçlü. Mage'nin alan skillerinin Warrior'lara verildiği gibi Ok atma yeteneğinin de Warriorlara verilmesini öneriyorum ben.

Okçular da taş atarak adam kessinler :P

farmda okçu; tartışmasız en yüksek süre başına hasar çıkartan skiller okçuda, 3lü 2li defans ile hp masrafsız tanklayabiliyor neredeyse, 3lü 5li okun manası baya az diğer classlara göre. yani en yüksek hasar en az masraf okçuda. aynı zamanda genie ile en rahat afk farm yapabilen class da tabiki okçu.
    pk için okçu; okçu tercih etmediği fighta girmeyebilir rakibi de rogue olmadığı sürece lf ile 4 classdan da üstün, rakibi istediği kadar uzaktan vurabilir tercihine kalmış. en yüksek range sahip class, bu konuda mage rakibi dahi olamaz, 40 range uzaktan priest ve mage elini düşürebiliyor. mage karakterlerin uzun skill animasyonuyla stun slow atmaya çalışmasına karşın 2 yeteneği de anında atabiliyor, mana çekme skilleri var. meleeye karşı 3lü 2li defansları, magelere karşı m2leri var. tabiki rogue olduğu için cureleri var. okçuya karşı hiçbir classın rekabet şansı YOK. birini kesemiyorsan tamamen item farkıdır yada yanlış oynuyorsundur.
    consume & adapt

Senior Member Thapseus's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by EraJacque16 View Post
    farmda okçu; tartışmasız en yüksek süre başına hasar çıkartan skiller okçuda, 3lü 2li defans ile hp masrafsız tanklayabiliyor neredeyse, 3lü 5li okun manası baya az diğer classlara göre. yani en yüksek hasar en az masraf okçuda. aynı zamanda genie ile en rahat afk farm yapabilen class da tabiki okçu.
    pk için okçu; okçu tercih etmediği fighta girmeyebilir rakibi de rogue olmadığı sürece lf ile 4 classdan da üstün, rakibi istediği kadar uzaktan vurabilir tercihine kalmış. en yüksek range sahip class, bu konuda mage rakibi dahi olamaz, 40 range uzaktan priest ve mage elini düşürebiliyor. mage karakterlerin uzun skill animasyonuyla stun slow atmaya çalışmasına karşın 2 yeteneği de anında atabiliyor, mana çekme skilleri var. meleeye karşı 3lü 2li defansları, magelere karşı m2leri var. tabiki rogue olduğu için cureleri var. okçuya karşı hiçbir classın rekabet şansı YOK. birini kesemiyorsan tamamen item farkıdır yada yanlış oynuyorsundur.
    Okçular farmda bu kadar güçlü ise neden 1 warrior yada yüksek apli bir bp, kendisinden item olarak daha yüksek bir okçuyu aoc gibi oyunun en değerli farm slotundan rahatlıkla kovabiliyor anlatırmısın ?

Konuya sadece sirius-vega-altar gözüyle bakmak büyük hata olur.

Eski sunucularda resiste özen gösterilerek dizilmiş karakterlerin ice/lr yeme şansı ciddi manada abartıldığı şekilde değil.

Ama bazı paşalarımız, dual rol takıyor sonrada "aaa okçunun icesi bana tutuyooooor" diye ağlıyor. yahu senin ice resistin kaç ?

Yada 4 okçu kovalarken "ice tuttu yauuu" diye ağlıyor. yahu 4 adet skill vuruluyor, bir zahmet tutsun.

Önce şu aşağıdaki konudaki saçmalıkları bir okuyun, diğerlerini sonra konuşalım.

https://forum.nttgame.com/forum/show...1-Rehberi-2017

Okçuyu kesmek çok basit. 5+3 e yaklaşırsa etrafında dönün size vuramaz. Canınızmı azaldı ? Girin yaratık içine, yada taş-araba-ağaç etrafında dönüp durun hp toplayın. Okçunun 72 skilide size 300 filan vursun dursun.

Warriorlarımızın bir lafı vardı "warrior çok güçlüyse açın sizde kardeşim warrior" derlerdi. Okçu çok güçlüyse "açın kardeşim bir okçu" diyorum. Ama o 80 sektiğinde, o ice skili 100 hasar verdiğinde, rakip balrog içine girip otur kalk yaptığında, rakip etrafınızda skill vurarak döndüğünde, 70 skiliniz 14k hpli rakibe 500 vurduğunda bu konuya tekrar gelin.
    Last edited by Thapseus; 05-24-2020 at 08:25 PM.
    https://forum.nttgame.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=1436216&dateline=1563  822588

Banned
    Eşit sayıda okçu ile karşılaştığınızda sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Genel olarak şikayetçi olanlar solo dıo pk atanlar. Çık tam party bütün joblar sıkıntı yaratır. Okçuların çoğu çerezdir ayaklı np.

Quote Originally Posted by Thapseus View Post
    Okçuyu kesmek çok basit. 5+3 e yaklaşırsa etrafında dönün size vuramaz.
    yaklaşmazsa? kovalasan yakalayamazsın, vursan vuramazsın (mage için), kaçsan kaçamazsın. anca blocklıyıcak bir yer bulucan da arkasına kaçıcan
    Last edited by EraJacque16; 05-24-2020 at 08:41 PM.
    consume & adapt

Banned
    Class
    KO -> Warrior
    Infractions
    0/1 (15)
    Okçu sınıfının bıçakçı sınıfına alternatif olması çok saçma. Bence savaşçının alternatifi olmalı. Oyunun açıkça dengesini bozuyor. İyi 1 nerf yemesi lazım.

Senior Member Thapseus's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by EraJacque16 View Post
    yaklaşmazsa? kovalasan yakalayamazsın, vursan vuramazsın (mage için), kaçsan kaçamazsın. anca blocklıyıcak bir yer bulucan da arkasına kaçıcan
    yaklaşmaz ise mobları yahut engelleri kendine siper edebilirsin.

Nasıl 80 skilinin sekmesi "kardeşim her attığınız ok kafadan head shotmu atacak tabiki sekecek" şeklinde savunuluyor ise, gerçek bir savaş sahasında siz ok atan bir rakibin üzerine elinizi kolunuzu sallayarak koşuyormusunuz ? Siper, kalkan kullanılmıyormuydu okçulara karşı korunmak için ?

Tekli skiller ile zaten bir okçunun buff+ac almış bir warrioru kesmesi ciddi olarak zor, heleki kalkanı olan, scorpion side takan rakibi.

Asas içinde okçunun hasar verebilen skillerini kullanmak için karakterin duraksaması gerekli, yani bir asas her türlü kaçan okçuyu (eğer okçu kaçmak haricinde tekli skillerini kullanır ise) yakalar.

Mageninse okçu gibi ranged rakipten korunmak için dragon gibi çok işlevsel bir siperi var.

BP konusunu konuşmak ise saçma çünkü BP zaten oyunun mevcut düzeninde yeri olan bir karakter değil.

İnt priestlerinse çoğu ciddi manada kötü oynuyor. eli bir kere kırılınca ısrarla sabit durarak heal-toplu cure almaya çalışanmı dersin, partisini "kafamda okçu var des ol kes" şeklinde yönetemeyenmi dersin, hem el takibini zorlaştırmak hemde oktan sakınmak için küçülme kullanmayanmı dersin neler neler.

Özellikle warriorlar "yauu iki tane okçu geliyor kanserliyor yauu" diyorlarda yahu "iki" kişi "iki". iki asas gelip ölünce ses yok ama "ezik" iki okçu gelip ölürse auuu sıkıntı.
    Last edited by Thapseus; 05-24-2020 at 08:57 PM.
    https://forum.nttgame.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=1436216&dateline=1563  822588