Results 1 to 10 of 10
    Senior Member FEROBERTOTV's Avatar

Upgrade tutarsızlığı.

Evet arkadaşlar bu konu toplamda 100 adet high class itemin +7 olmaması adına açılmıştır.

Konuya gelecek olursak parça parça aralıklarla toplamda 100 adet ib, raptor, ii, denedim bunları basarken bazen +1'den +2'ye bazen de +1'den +3'e kadar çakma bus diye nitelendirdiğimiz upgrade scroll ile denedim gerisini bus ile devam ettirdim maksat gb almamak ve kendi çabalarım ile karakterimi geliştirmek. Sonuç ise bu itemlerin aşağı yukarı 15-20 tanesi +6 oldu fakat her ne hikmetse hiç biri kesinlikle +7'ye geçmedi. Şans faktörünün etkili olduğunu bende biliyorum fakat bu kadar şanssızlık sizce de biraz abest değilmi ? Burada yaklaşık 2 aylık bir emekten bahsediyorum sabah uykudan uyanıp jr kovalamak, bdw girmek, chaosta k0xper'larla cebelleşmekten bahsediyorum. Bahsettiğim üzere kendi karakterimi TL harcamadan geliştirmek isterken örneğin " Yamuk bow " ithamına maruz kalıyoruz fakat bunun suçlusunun ben olduğumu düşünmüyorum. Bu işte bir iş var fakat ne ben nede bir başkasının gün yüzüne çıkarabileceğini düşünmüyorum anlaşılan kısa bir süre ara vermenin vakti geldi de geçti bile.

Edit : Ezik bus ile item basmanın, itemi üst seviyelere çıkartmakta engel olduğunu düşünüyorum. Örneğin +1' den ezik bus ile +2 yapılan bir itemin üst seviyelere bus ile basılma oranını düşürdüğünü düşünüyorum.
    Last edited by FEROBERTOTV; 05-24-2020 at 12:39 PM.

Senior Member
    Birinci madde: bu oyunda şansa yer yoktur ve herşey atanan kodlardan ibarettir.
    Atanan kodlar her zaman sıfır veya sıfıra yakındır.
    Misal her kutudan çıkan coins miktarı atanmıştır ve örneğin paramundan arada sırada veya nadirende olsa asla 200k coins düşmez. Öyle atanmıştır. Şans değildir. Veya her bosun item atmaması da şans değil atanan kodlardan ibarettir.
    Başka ihtimal seçenek yoktur.
    İkinci madde: akla gelebilecek diğer tüm maddelerde birinci madde geçerlidir.
    Özetle bu oyunda şansa asla yer yoktur.

Senior Member EraJacque16's Avatar
    5 ay önce yeniden başladığımda benim de başıma benzer bir durum geldi. 15 adet +7yi 8e ve 6 adet +6yı da +7ye denedim hepsi yanmıştı.1.5 ayda kastıklarım gitmişti resmen 0a düşmüştüm. oyundaki tüm kumar eventları (gem-kutu kırma, upgrade vs.) totalde zarar ettiriyor hiç bulaşmamak gerek. çok nadiren bazı itemlarda +ları arasında fiyat farkı cazip olabiliyor.
    consume & adapt

Quote Originally Posted by esteban7855 View Post
    Birinci madde: bu oyunda şansa yer yoktur ve herşey atanan kodlardan ibarettir.
    Atanan kodlar her zaman sıfır veya sıfıra yakındır.
    Misal her kutudan çıkan coins miktarı atanmıştır ve örneğin paramundan arada sırada veya nadirende olsa asla 200k coins düşmez. Öyle atanmıştır. Şans değildir. Veya her bosun item atmaması da şans değil atanan kodlardan ibarettir.
    Başka ihtimal seçenek yoktur.
    İkinci madde: akla gelebilecek diğer tüm maddelerde birinci madde geçerlidir.
    Özetle bu oyunda şansa asla yer yoktur.
    Bir oyun için aşırı okuma yaptığını düşünüyorum. Bu tarz şeyleri belirli sistem/kod üzerine planlayarak hareket etmek alacağınız keyfi tamamen kaçırır.
    Geçtiğimiz gün 5 parça shell kırdırdım, 10 adet Decoration Jewel aldım. 8 tane Black gem kırdırdım Lego düştü, sq kestim glass belt de aldım. Herkes sürekli şanslı olmak zorunda değil elbette zaten. Bence bu oyunu şansızlıklarımızı ve şanslı olduğumuz anları kabul ederek oynamak gerekiyor.
    Artık herkes de bir itemin TL değeri yargısı olması gerçekten bayıcı bir hal aldı bazen talihsiz olabiliyoruz bu oyunda ama çok şanslı olduğumuz anlarda da gülebiliyoruz.

Senior Member muhendsis's Avatar
    Nickname
    Dreamway
    Class
    KO -> Kurian
    Sen high classlarda yakmissin, ben ayni seyi mitrill gorevinden elde edilen itemlerde yasiyorum. +3 ten +4 e gecirmekte bir hayli zor. Haftalarca emek verip gunluk mitrill gorevinden fragment topluyorum. Cogu +3 ten +4 e gecerken yaniyor. 6-7 tane +6 yaptim ama dedigin gibi 1 tanesi bile gecmedi. En son elimde olan +7 gorev kalkanini da attim o da yandi. Simdi kalkansiz geziyorum. Ezik buslarin negatif etkisi oldugunu sanmiyorum.

Upgrade de sunu ogrendim. Sirf +7 gorev kalkani basmak icin harcadigim bus parasini biriktirseydim, cok rahat Gab alabilirdim. Ama vazgecmesi de zor.

Senior Member
    Quote Originally Posted by sam_C5FHE1MK View Post
    Bir oyun için aşırı okuma yaptığını düşünüyorum. Bu tarz şeyleri belirli sistem/kod üzerine planlayarak hareket etmek alacağınız keyfi tamamen kaçırır.
    Geçtiğimiz gün 5 parça shell kırdırdım, 10 adet Decoration Jewel aldım. 8 tane Black gem kırdırdım Lego düştü, sq kestim glass belt de aldım. Herkes sürekli şanslı olmak zorunda değil elbette zaten. Bence bu oyunu şansızlıklarımızı ve şanslı olduğumuz anları kabul ederek oynamak gerekiyor.
    Artık herkes de bir itemin TL değeri yargısı olması gerçekten bayıcı bir hal aldı bazen talihsiz olabiliyoruz bu oyunda ama çok şanslı olduğumuz anlarda da gülebiliyoruz.
    8 deco aldım leqo aldım glass aldım diyorsunuz ya işte orda atanan değerlere sahip oldunuz. Yani şans değil.
    Şanslıydım diyerek mutlu olmak en iyisidir. Diğeri berbattır.

Dostum burada atanan bir değer olduğunu düşünerek hareket etmek sürekli keyfini kaçırır. Bu bir oyun çok fazla kafa yormaya bir sistemi varcasına konuşmaya gerek yok. 200 tane gem kırdırıp hiçbir şey de alamayabilirsin. Slot makinelerinde oynamaktan farkı yok burada yaptığımızın

8 deco aldım leqo aldım glass aldım diyorsunuz ya işte orda atanan değerlere sahip oldunuz. Yani şans değil.
    Dostum burada atanan bir değer olduğunu düşünerek hareket etmek sürekli keyfini kaçırır. Bu bir oyun çok fazla kafa yormaya bir sistemi varcasına konuşmaya gerek yok. 200 tane gem kırdırıp hiçbir şey de alamayabilirsin. Slot makinelerinde oynamaktan farkı yok burada yaptığımızın...

Oyundaki upgrade içeriğinin nasıl olduğunu kodlar değil random number generator + bilgisayarından alınan myrand rakamı belirliyor. Senin de bu rakamın üzerinde herhangi bir yaptırımın yok yani manipüle edemezsin.

Senior Member EraJacque16's Avatar
    düşük ihtimalli olayların gerçekleşmesine şans denir, kod dediklerin sadece atılan zarlar.
    consume & adapt

Senior Member
    Quote Originally Posted by sam_C5FHE1MK View Post
    Dostum burada atanan bir değer olduğunu düşünerek hareket etmek sürekli keyfini kaçırır. Bu bir oyun çok fazla kafa yormaya bir sistemi varcasına konuşmaya gerek yok. 200 tane gem kırdırıp hiçbir şey de alamayabilirsin. Slot makinelerinde oynamaktan farkı yok burada yaptığımızın
    Tabiki kafaya takmdan oynamak en iyisi. Bende öyle yapıyorum. Bazı arkadaşlar bunun farkında değiller.
    Slot dedin. En basitinden bir slot makinesi ilk açıldığında ilk jeton atmada asla ve asla en büyük ikramiyeyi vermez. Neden çünkü kasasında para yoktur ki ikramiye versin. İşte burda en büyük ikramie kazanma ihtimali diğer tüm ihtimallerin ardına itilmiştir. Tüm ihtimaller oynanacak kasa dolacakki en büyük ikramie verdikten sonra birde kasada para kalması lazım. Yoksa adam neden slot makinesi koysun ki ? Adam enayimi millete item dağıtsın ?
    Yanlışım varsa yanlışsın deyin lütfen.
    Last edited by esteban7855; 05-24-2020 at 01:15 PM.