View Poll Results: Bus drop rate ne olmalı?

Voters
139. You may not vote on this poll
  • Drop rate güncellenmeli

99 71.22%
  • Olduğu gibi kalsın

40 28.78%
Page 1 of 16 12311 ... LastLast
Results 1 to 10 of 160
    Senior Member

Delos phantom aşırı bus drop

Öyle ki katı birakmak istemeyen 7/24 katta duran 3 kişilik vardiyalı bir ekip var.
    Gelelim spota. Eslant aoc gibi güçlü bir mobun bus drop rate azaldiysa nasil oluyor da bir vuruşta ölen bir şeyden saatte 4 ten fazla bus cikiyor?
    Phantomda bus drop rate azaltılmalı ya da kaldırılmalıdır. Eslant aoc gibi bir yerde drop güncellemesi geldiğini düşünürsek bu kadar kolay öldürülen bir mobdan bu kadar çok bus çıkmamalı.
    Sen de git kes diyen arkadaslar için şunu söyleyeyim, geçim kaynağı phantom olanlar var, 3 kişi 7/24 oradalar, ha ama delosta np kaybı gelirse bu konuyu komple kaldırıp çöpe atabiliriz. Gidip npcden np satın almadan giremezler delosa olur biter. Çünkü ben kesmekten bıktım adam vardiyası bitene kadar kesilmekten bıkmadı.
    Last edited by YsnSbL08; 06-02-2020 at 12:23 PM.

Senior Member
    Sen şu aresde elinde kamera ile her yeri dolaşan okçumusun ?

Senior Member
    Basit bir soru sordum. Eslant aoc gibi bir yerde güncelleme geldiyse tek vuruşta ölen yaratiga neden gelmiyor.
    Areste değilim ama galiba bütün serverlarda phantom ekibi var. Benim oynadigim serverda biri koxper diğeri genie alti tblci 2 char 3 işsiz oradan geçiniyor

Junior Member
    haklısın delos pahtom ve Manticore slotlarının güncelleme görmesi gerekiyo zorba mafia tarzı insanların ellerindeki slotlar

Senior Member
    Manticore ve Delos Slotları azaltılmalı.

Eslantta ise; Troll Berserker, Troll Captain slotlarına daha iyi droplar eklenmeli.

Senior Member thesa001's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    Karus
    Delos Slotlarına düzenleme getirilmeli. Bu kadar kolay ölen yaratıklar, bol drop atmamalı.

Senior Member muhendsis's Avatar
    Nickname
    Dreamway
    Class
    KO -> Kurian
    Herkesin hucum ettigi zamanlar degil, cok sonralari Sirius'ta bir char actim. Asil hesabim Ares'te. 50-55 lvl civari potum bitti, param da kalmadi. Premium ve Npoint haricinde GB cekme-satma olaylarimda olmadigi icin oylece biraktim.

Bir cok kisi virus salginindan dolayi uzun zaman evde olacagi icin DC premium cekti. Cunku premiumsuz pot bile dusurmek cok kolay degil. Her sunucuda asiri bir yogunluk oldugunu tahmin ediyorum.

Sozum sadece Delostaki Phantom slotuna degil: Bitirin butun slotlari, hic bir yerden hic bir sey atmasin. Su virus belasi da son bulduktan sonra oturur kendi kendinize oynarsiniz.

Junior Member
    Quote Originally Posted by muhendsis View Post
    Herkesin hucum ettigi zamanlar degil, cok sonralari Sirius'ta bir char actim. Asil hesabim Ares'te. 50-55 lvl civari potum bitti, param da kalmadi. Premium ve Npoint haricinde GB cekme-satma olaylarimda olmadigi icin oylece biraktim.

Bir cok kisi virus salginindan dolayi uzun zaman evde olacagi icin DC premium cekti. Cunku premiumsuz pot bile dusurmek cok kolay degil. Her sunucuda asiri bir yogunluk oldugunu tahmin ediyorum.

Sozum sadece Delostaki Phantom slotuna degil: Bitirin butun slotlari, hic bir yerden hic bir sey atmasin. Su virus belasi da son bulduktan sonra oturur kendi kendinize oynarsiniz.
    Bravo hocam %100 haklısın kesinlikle katılıyorum. Ancak senin yazdığın gibi benim aşağıda yazacaklarım gibi yorumlar doğrudan siliniyor ne yazık ki. Şirket son zamanlarda bir politikaya girdi açık ve net belli. Nedir bu GB fiyatlarını yüksek tutmak. Neyi sağlıyor bu oyuna daha çok kişi çekmeyi ve oyun içi oynayan kişilerin pus masrafını karşılamasını. İlk başlarda çok mantıklı gibi görünse de şuan oyun içi ekibi olmayan ya da çok üst düzey olmayan bir ekibin farm yapması karakter geliştirmesi çok zor (hemen her slot oyunu TL olarak gören maflayarın elinde)
    Böyle olunca noluyor oyuna başlayan adam 1 hafta sonra herhangi bir aşama edemediğini görüp temelleri bırakıyor şimdi bir de bu durumların üstüne pot kısıtlaması işin tuzu biberi oldu. Şahsi fikrim yapılan bu güncellemeler oyuncuları oyundan temelli soğutan şeyler. Siz 54 pcli farm yapıp ev geçindiren kişiyi engellemek için coin farmı kaldırmak amaçlı slotlara nerf getiriyorsunuz bu sefer kimse faydalanamıyo. Bunun çözümü bu yaptığınız olmamalı genieyi paramun brahman titan hariç kaldırmak olmalı. Neyse ya banane arkadaşın dediği gibi her hızlı yükselişin daha hızlı düşüşü olur derler korona dan sonra bu düşüş çok sert olacak ve bundan sonraki süreçte kışları bile oyunu çok az kişinin oynayacağını düşünüyorum

Senior Member
    Quote Originally Posted by GimliReyizz View Post
    Bravo hocam %100 haklısın kesinlikle katılıyorum. Ancak senin yazdığın gibi benim aşağıda yazacaklarım gibi yorumlar doğrudan siliniyor ne yazık ki. Şirket son zamanlarda bir politikaya girdi açık ve net belli. Nedir bu GB fiyatlarını yüksek tutmak. Neyi sağlıyor bu oyuna daha çok kişi çekmeyi ve oyun içi oynayan kişilerin pus masrafını karşılamasını. İlk başlarda çok mantıklı gibi görünse de şuan oyun içi ekibi olmayan ya da çok üst düzey olmayan bir ekibin farm yapması karakter geliştirmesi çok zor (hemen her slot oyunu TL olarak gören maflayarın elinde)
    Böyle olunca noluyor oyuna başlayan adam 1 hafta sonra herhangi bir aşama edemediğini görüp temelleri bırakıyor şimdi bir de bu durumların üstüne pot kısıtlaması işin tuzu biberi oldu. Şahsi fikrim yapılan bu güncellemeler oyuncuları oyundan temelli soğutan şeyler. Siz 54 pcli farm yapıp ev geçindiren kişiyi engellemek için coin farmı kaldırmak amaçlı slotlara nerf getiriyorsunuz bu sefer kimse faydalanamıyo. Bunun çözümü bu yaptığınız olmamalı genieyi paramun brahman titan hariç kaldırmak olmalı. Neyse ya banane arkadaşın dediği gibi her hızlı yükselişin daha hızlı düşüşü olur derler korona dan sonra bu düşüş çok sert olacak ve bundan sonraki süreçte kışları bile oyunu çok az kişinin oynayacağını düşünüyorum
    Farm slotlarının nerflenmesi ve GB'nin daha da değerlenmesi güzel bir şey.

Ancak öte yandan şöyle bir sorun var arkadaşın dediği gibi; oyuna yeni başlayan oyuncular, farm yapıp karakterlerine eşya yapmakta çok zorlanıyorlar. Farm slotları mafyaların (veya sağlam playerlerin) elinde.

Buna çözüm; farm slotlarının droplarını arttırmak yerine, farm slotlarının sayısı arttırmak olacaktır. Böylece daha çok oyuncu faydalanabilir. Çünkü farm slotlarının droplarını arttırmak hiçbir işe yaramaz. Droplar artsa bile yine mafyaların elinde olacak ve onlara daha çok yarayacak bu durum. Yarardan çok yine daha çok zarar sağlar bu durum.

Örneğin; çöp slotu olan 'Half-Troll' slotlarını ele alalım Eslant bölgesinde. Herkes burada farm yapmak istiyor ancak dikkat ederseniz sadece 2 tane slot var. Drobu arttırsan bile yine belli başlı adamlar kasacak. Koy 5 tane slot kardeşim, koy 10 tane slot. Herkes farm yapsın. Drop azalsın veya aynı kalsın.
    Last edited by frk5917ozky; 05-24-2020 at 07:16 AM. Reason: Düzenleme.

Senior Member
    Arkadaşlar sizin anlayamadığınız nokta şu bakın bu yaratık bir vuruşta ölüyor ve 3 kişi 2 karakter ile duruma göre oynuyor 7/24 mutlaka birisi var orada. Bu kadar kolay olmamalı. Hele ki AoC ile phantom arasındaki güç farkı dikkate alındığında.