Results 1 to 9 of 9
    Junior Member

Post int bonusunun lr mageye etkisi

Bu konunun çok fazla polemiği oluyor , sayın gmlerden bu konuya açıklık getirmesini önemle rica ederim .

Senior Member
    etkisi yok.

Senior Member
    Zaten magenin her olayı ayrı bir efsane konusu. Bence magede genel olarak bi yanlışlık var da hayırlısı O da asas karakterine gelen güncellemeler gibi bi 10 yıl sonra falan açığa kavuşur

Senior Member OnlyTRANCEE's Avatar
    Nickname
    OnlyTRANCEEE
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    TryAgain
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Bu konu çözüme kavuştu. MGame yönetiminin 4 ay önce paylaştığı videoda INT'in kitleme oranlarına etki etmediği anlaşılıyor.
    (Videoda Türkçe altyazı mevcut.)
    https://youtu.be/5gmfJ5BYOYU

Senior Member LastDitchStand's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    El-Morad
    İnt Bonus, Magenin MP sini Yükseltip + Master 12; Mana Shield skiline fayda sağlamak dışında birşeye yaramaz.

Örnek; Quest Pole of Name Staf vardır. Birde Giga Codex de gördüm sanırım. + Delos Book
    - Bu Türden Silahlar "Bilinmeyen/Tercih edilmeyen Mage" oluşumu için daha yatkın itemler "Tank Mage" için Def+HP+İnt türü bonusları vardır. +160 İnt bonusu Aşarak PK da Mana Shielde Çiftleme/Duration falan basarak gezerler. Oyunun ilk zamanları Ünlü bir Mage Türü idi. Aldığı Hasarı MP den götürür. Ataker Magede aynını yapar lakin Def/MP düşük olduğu için MP bas sıfıra iner HP/MP pot ayarlanamaz.

- Kitle-me diye birşey yoktur... Kitlen-me olayı Doğrudan "Dark/CURSE" ile alakalıdır.
    Resistance Kısmındaki; Fire/İce/Lightining/Posion tıpkı Fiziki Defans gibi Element Defansıdır. (Silah Elementi ve Büyü Zırhı)
    - Curse ise Karakterin Kitlen'me'sini Engeller. Curse 60 dan fazla olmalı. Minimum Kitlenme olur
    Magic: Testi zordur. Cünkü Örnek; Flame Resist Fazla olunca Kontra olarak "Zehir Hasarıda Düşüyor" Resistdeki Magic, Sanıyorum Zehre Karşı Etki sağlıyor. Testi zor bir Defans olduğu için 10 Magic Resistance; Kaç? Element Resistanceye bedel muamma..
    + Magenin 80 Vampiric Fire Skilini Mundar etmişler. Yeni Eklenen Çinden ithal Kore Menşeili çakma/sahte Vampiric Fire... Saldırı alan Klasın Master 5 ve 10 yani %10 ve %15 atak kırıcıları açık ise damagesi düşüyor. Yani Resist+Magic saçmalığına birde Master 15 eklenmiş.

- Şimdi ise asıl konu; Kitlemek Karaktere özgü değildir. Kitlenmemek için Savunma gerek...
    2008 lerde gelen Pach ile Her Klasın Kitleme oranları düşürüldü. Kitlemek 2 Karakterin Veri Alış verişi sırasında Bonus olarak attığı bir özelliktir. Yani Kitleme özellikli bir Skil; Scream/Stun/Chain Lighting gibi Kitleme Özellikli Skillerin her biri Rakibe giderken (Sallııyorum %10) Şans ile kitler.
    + Bu özelliğinde Kalktığını % ile artık çalışmadığını. Kitlenmenin Tamamen "Random/Rastgele" hale getirildiğini söyleyenler var.

Kitlen-me Tıpkı Drop düşürme gibidir. Şansına ne Gelirse; Damage veya Damage + Kilit
    Söz konusu Vatansa, Artık Ayrıntılara girmeniz gerekiyor.

Senior Member
    Quote Originally Posted by LastDitchStand View Post
    İnt Bonus, Magenin MP sini Yükseltip + Master 12; Mana Shield skiline fayda sağlamak dışında birşeye yaramaz.

Örnek; Quest Pole of Name Staf vardır. Birde Giga Codex de gördüm sanırım. + Delos Book
    - Bu Türden Silahlar "Bilinmeyen/Tercih edilmeyen Mage" oluşumu için daha yatkın itemler "Tank Mage" için Def+HP+İnt türü bonusları vardır. +160 İnt bonusu Aşarak PK da Mana Shielde Çiftleme/Duration falan basarak gezerler. Oyunun ilk zamanları Ünlü bir Mage Türü idi. Aldığı Hasarı MP den götürür. Ataker Magede aynını yapar lakin Def/MP düşük olduğu için MP bas sıfıra iner HP/MP pot ayarlanamaz.

- Kitle-me diye birşey yoktur... Kitlen-me olayı Doğrudan "Dark/CURSE" ile alakalıdır.
    Resistance Kısmındaki; Fire/İce/Lightining/Posion tıpkı Fiziki Defans gibi Element Defansıdır. (Silah Elementi ve Büyü Zırhı)
    - Curse ise Karakterin Kitlen'me'sini Engeller. Curse 60 dan fazla olmalı. Minimum Kitlenme olur
    Magic: Testi zordur. Cünkü Örnek; Flame Resist Fazla olunca Kontra olarak "Zehir Hasarıda Düşüyor" Resistdeki Magic, Sanıyorum Zehre Karşı Etki sağlıyor. Testi zor bir Defans olduğu için 10 Magic Resistance; Kaç? Element Resistanceye bedel muamma..
    + Magenin 80 Vampiric Fire Skilini Mundar etmişler. Yeni Eklenen Çinden ithal Kore Menşeili çakma/sahte Vampiric Fire... Saldırı alan Klasın Master 5 ve 10 yani %10 ve %15 atak kırıcıları açık ise damagesi düşüyor. Yani Resist+Magic saçmalığına birde Master 15 eklenmiş.

- Şimdi ise asıl konu; Kitlemek Karaktere özgü değildir. Kitlenmemek için Savunma gerek...
    2008 lerde gelen Pach ile Her Klasın Kitleme oranları düşürüldü. Kitlemek 2 Karakterin Veri Alış verişi sırasında Bonus olarak attığı bir özelliktir. Yani Kitleme özellikli bir Skil; Scream/Stun/Chain Lighting gibi Kitleme Özellikli Skillerin her biri Rakibe giderken (Sallııyorum %10) Şans ile kitler.
    + Bu özelliğinde Kalktığını % ile artık çalışmadığını. Kitlenmenin Tamamen "Random/Rastgele" hale getirildiğini söyleyenler var.

Kitlen-me Tıpkı Drop düşürme gibidir. Şansına ne Gelirse; Damage veya Damage + Kilit
    Bu kadar kaliteli boş uzun zamandır görmüyordum.en son inci sözlükte gördüm senin gibisini.
    Curse kitlenmeyi engelliyor diyorsun da mesela priestlerin fresh skilli curse,poison ve magic resist veriyor ve deru,apost gibi moblarda kitlenmeyi 1 tık bile azaltmıyor.
    Bu arada int vermek az da olsa resist artırır.Bu da kitle-meye değil kitlen-memeye katkı sağlar.

bu kitlenme olayi ile ilgili bir video cekmeyi dusunuyodum daha onceki videolarimda bahsettigim ve cogu kisinin bilmedigi kitleme olayini arttiran rastgele buldugumuz bir şey var bunu bugun cekmeyi planliyorum bu konu altinada video aticam gerekirse yeni konuda acarim faydalansin insanlar

Senior Member
    Yukarıda çok uzun ve zaman kaybı bir post var . Dostum lr az iken paramun kitliyor. Çok olduğunda kitlemiyor. Basit bir örnek

Senior Member LastDitchStand's Avatar
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by IScamander View Post
    Bu kadar kaliteli boş uzun zamandır görmüyordum.en son inci sözlükte gördüm senin gibisini.
    Curse kitlenmeyi engelliyor diyorsun da mesela priestlerin fresh skilli curse,poison ve magic resist veriyor ve deru,apost gibi moblarda kitlenmeyi 1 tık bile azaltmıyor.
    Bu arada int vermek az da olsa resist artırır.Bu da kitle-meye değil kitlen-memeye katkı sağlar.
    Bunu okuduğuna göre ilk iş söyleneni yapmaya başlarsın veya Sorulduğunda bununla bilmişlik taslarsın.
    - İnsanoğlu böyledir. Gözünün görmediğini kursağı kaldırır. Ben bu gözlemleri yıllar evvel yaptım ve onun üzerine yazdım Birde Artı ekledim, Eskiden böyleydi ama Random olduğunu söyleyenler var. diye... Düşünmen gereken kısım burası Düşün.!
    Priestten ezik Karakterin ile Fresh Mind alırsan ve Yüzüklerin ROL/ROC değilse birakta bi zahmet kitlesin ki, +3 ROL/ROC + Fresh olsa dahi kitler. %1 patlamaya sahip Silah dahi bu şansı yakalıyorken Tonlarca damage yiyipde Kitleme azalmadı demek, hele ki 3 tur slot dönmeyle bunu söylemek baya Dolu iddia oluyor.
    - Magede İnt istediği kadar Resist versin Fayda etmez. Zaten Yukarıdada belirttiğim gibi İNT ile Kitlemenin alakası yoktur. "Kitlemeye değil" derken; Bu kısımda biraz düşünsen Bu hale düşmezdin. Prieste 255 int verirsen 220 kadar Magic artışı sağlarsın ki; Yinede Kitlenir.
    Priestte İnt az çok Resist işletir. Yine yukarıda dediğim gibi; Savunma gerek.. Bu savunmada İNT vererek olmaz.
    Tıpkı Warriorun "Health" için Point vermesi gibi.. Healtin Warriora verdiği MP yi hiç kimsenin umursamamısı gibi.

Yani senin gibi İnci Sözlük takılan kişi bana şunun cevabını versin.!
    +9 Murky + 40-50 Spear Kalkan + Spear Talia + İron Neck + İron Belt + Spear Rare 25 helmet + 25 Rare Spear Bot, takan biri Normal şartlarda hiç anti defansı yokken 1000 damage alıyorsa bunca Anti Defansı taksa kaç damage alır. Senin kafaya göre %120 yi aşan Anti Defe ulaştığı için hiç damage almaması gerek.

- Yani senin o güzel beynini hiç Efora sokmadan şunu söyleyeyim; Fiziki olarak, Defans Ayrıdır/ Anti Defans ayrı.
    - Element olarak da; Element Resisti yani Element Defansı ayrı, Büyü defansı ayrıdır.
    - Yani 10 Anti Defans, 100 veya 200 Fiziki Defansa Bedeldir.
    - Aynı bağlamda Kaç? Magic Resistance, Kaç Lightining Resistanceye Bedeldir. İşte bunun cevabını bulursan Kitlenmeye Çarede bulursun ki, Hiç arama "Curse Takı" tak minimum seviyede kitlenirsin. + Warriorların Az kitlenmeside bu sebepledir. Pasif Resisti..
    Söz konusu Vatansa, Artık Ayrıntılara girmeniz gerekiyor.