Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 25
    Junior Member

Yayincilara verilen PUS Desteginin belli kriterler halinde verilmesi

Herkese selamlar,

Herkesin bildigi gibi bu konuda buyuk soru isaretleri var.
    Senelerdir USKO yayinlarina emek vermis mmorpg ruhunu yasayan iyi veya kotu Twitch Knight Online communitysini ileri atmis belli basli yayincilar var.

Bu konuda calismayi yuruten ilgili kisinin kim oldugunu bilmiyorum fakat belirsizlikler hatta usulsuzlukler oldugunu dusunmekteyim. Yayinlara 1-2 hafta once baslamis kisilerde nasil oluyorda NTTGame sirketinden 'bizim' alamadigimiz (40-60K Followers barajindaki twitch kanallari) hediyelerin kat ve katini aliyor? Hatta ve hatta NTTGame'in official kanalindan direkt kanallarina host cekiliyor? Sexistlik yapmayi pek sevmem ama alakasi oldugunu da dusunmuyor degilim (Baska nedenler bulamadigimdan)

Lutfen bu konu hakkinda calismayi surduren yetkili abimiz bir duzenleme getirsin Twitch yayinlari desteklenmek isteniyorsa belli kriterler olsun.

ve ( Bu Kriterler TARAFLARA bildirilsin ). Eger bekletileriniz ve kurallarinizi destek verdiginiz yayincilara bildirmesseniz haliyle o kurallarin varligindan haberleri olmayacak
    ve Lutfen bu destegi talep eden yayincilara belirli nedenlerle bu destek verilmiyorsa nedeni belirtilerek cevap verilsin.
    Google Doc'tan bir belge olusturup basvurulari oradan almak ve mail araciligiyla cevap vermek(Olumlu olumsuz) bu calismayi yuruten abimize de kolay olur bence.

Tarafli veya tarafsiz , onyargili veya yargisiz, twitch yayincilarinin desteklenmesi gerektigini dusunup dusunmeyen herkesten yorumlarini bekliyorum.

Iyi forumlar

Dipnot:Reklam&PR adi altinda atilan adimlarin verilen desteklerin kisisel sebeplerle veyahut dusunceler sebebiyle sona ermesinin dogru olmadigini dusunmekteyim.
    Last edited by TwitchYahel; 05-21-2020 at 09:49 AM.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Selam,

Zaten belirli kriterler var ama muhtemelen bilgi aldığınız kişi sizi yanlış yönlendirmiş.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member
    Nickname
    ssSchweppeSss
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Destan
    Race
    Karus
    Açık açık demişki yazar kadın yayıncılara neden daha fazla yardım yapılıyor ?

Junior Member
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Selam,

Zaten belirli kriterler var ama muhtemelen bilgi aldığınız kişi sizi yanlış yönlendirmiş.
    Belirli kriterler nelerdir acaba? Muhattap bulamadigimiz icin bu konuda pek bilgi sahibi degiliz de.
    Last edited by TwitchYahel; 05-21-2020 at 09:40 AM.

Junior Member
    Nickname
    QUNTAY
    Class
    KO -> Warrior
    Bu yapılan yardımlar hangi yayıncalara hangi kriterler ile yapılıyor ?

Bu yardımın miktarını ney belirliyor;

İzlenme mi ? İçerik mi ? Yayın süresi mi ?

Bu oyunun içerisinde yayıncıyı küfür etmesi ile verilen destek geri çekilebiliyorsa yani ceza işlemi gerçekleştirilebiliyor ise neden yayıncıyı küfür etmeye tahrik edecek hareketleri yapan oyunculara ceza işlemi gerçekleştirilmiyor ?

Bir çok yönetici arkadaşımız(GM) bu oyunun içerisinde yer almış ve etkinlik yayınlarında küp,kit gibi durumlarda agresif surat ifadesini yayınlara yansıtmıştır.

Yöneticilere sorduğumuzda oyun içerisinde yapılan bu tarz bilinçli oyun bozma hareketlerinin herkesin hakkı olduğunu söylemekteler.

Peki bu tarz durumları kendileri yaşadıklarında Neden yayında Banlama ile tehdit ediliyor ?

Sürekli Trade atma , veya göreve yardım gibi etkinliklerde (Keremash vb. gibi) kutu toplama durumu gerçekleştiğinde bu tarz tehditleri canlı yayında gördük.

NTT den daha fazla bu oyuna katkı sağlayan içerik sağlayan yayıncılarımız varken bu yayıncılarımızı canları istedikleri zaman yükseltip canları istedikleri zaman düşürmesi bence doğru değildir.

Eğer doğrusu ne diye sorarsanız oyun mantığında ilerleyelim.

NTT bir anket açsın Onaylanmış KO yayıncılarını belirli bir OY belirlesinler. Biz oy verelim Biz seçelim.

Veya verdiğimiz Oy sayısına göre belirli gruplar oluşturulsun o gruplarda destek alsınlar. Nasıl mı ?

Örneğin **** Yayıncısı 1000 oy aldı = 3200 Cash

Diğer ***** Yayıncısı 3000 Oy aldı : 3x3200Cash

Gibi.

Bu oyların Duplice olmaması için NTT hesaplarımıza bağlı bir hesap entegrasyonu ile yolsuzluğu da engellemiş olursunuz.

Ben size ne yapmanız gerektiğini söylemiyorum sakın yanlış anlamayın. Sadece yapabileceğiniz şeylerden bahsediyorum.

Saygılarımla.

QUNTAY

Game Master Team Leader Khenarth's Avatar
    Nickname
    Khenarth
    Class
    KO -> Rogue
    Merhaba,

Yayıncı destekleri kanalın ortalama izleyici sayısı, yayın içeriği ve yayın sürekliliği gibi farklı bir çok konu üzerinden değerlendirilmekte.

Peki bu konular arasında hangisi en önemlisi?

Süreklilik.

Sizinde belirttiğiniz gibi PR çalışması adı altında verilen bu desteklere keyfi olarak kişileri ekleyip, çıkaramayız. Bir kişi listeden çıkarıldığında nasıl ki nedenleri ve gerekçeleri sorumlu departman ile paylaşılıyorsa, listeye alınacağı sırada aynı bilgiler kendilerine sunulmaktadır.

Host konusuna gelince NTTGame olarak 4000-5000 izleyici barajında, "Knight Online" yayını yapan ve oyuncularımızı, twitch izleyicilerimizi başından sonuna kadar küfür ve hakaretlerden oluşan yayınlara yönlendiremeyiz. Dikkat ettiyseniz NTTGame kanalı üzerinden toplamda atılan host sayısı 5'i geçmemiştir.

Gerçek sebepler bunlar iken altında farklı sebepler aramanız üzücü.

Bilginize,

Yayınlarında analar bacılar havalarda uçuşan ağzından küfür düşmeyen insanları değişik değişik işlerle uğraşan insanları istemiyoruz pus desteği yapılmasın çok azğı bozuk boş beleş yayıncı var bence yapılan pus desteği bu işi hakkıyla hak edene verilmeli 4 5 saat yayın açıpta milleti ittifağa milleti tuhaf şeylere sürekli farma özendiren tayfaya verilmemeli. Sabit kafadaki insanlara çok yardım yapıyorsunuz siz yardım yaptığınız için de insanlar kendini bi halt zannedip size kafa tutar duruma geliyor ''yakın zamanda oyunu bırakan sürekli yayınlarda ağlayan bi arkadaşdan bahsediyorum'' ve artı olarak yayınlarında çok argo küfür özellikle ''ŞİDDET EĞİLİMİNE YÖNLENDİREN'' yayıncıların twitch platforumuna bildirilip kanalının süresiz olarak kapattılırması gerekmekte şahsiz ve nacizane fikrim.

Junior Member
    Quote Originally Posted by Khenarth View Post
    Merhaba,

Yayıncı destekleri kanalın ortalama izleyici sayısı, yayın içeriği ve yayın sürekliliği gibi farklı bir çok konu üzerinden değerlendirilmekte.

Peki bu konular arasında hangisi en önemlisi?

Süreklilik.

Sizinde belirttiğiniz gibi PR çalışması adı altında verilen bu desteklere keyfi olarak kişileri ekleyip, çıkaramayız. Bir kişi listeden çıkarıldığında nasıl ki nedenleri ve gerekçeleri sorumlu departman ile paylaşılıyorsa, listeye alınacağı sırada aynı bilgiler kendilerine sunulmaktadır.

Host konusuna gelince NTTGame olarak 4000-5000 izleyici barajında, "Knight Online" yayını yapan ve oyuncularımızı, twitch izleyicilerimizi başından sonuna kadar küfür ve hakaretlerden oluşan yayınlara yönlendiremeyiz. Dikkat ettiyseniz NTTGame kanalı üzerinden toplamda atılan host sayısı 5'i geçmemiştir.

Gerçek sebepler bunlar iken altında farklı sebepler aramanız üzücü.

Bilginize,
    Geri donus icin tesekkur ediyorum oncelikle,

Host konusundaki durumu belirtmenizden sonra hak verdim ve yazdigim yaziyi editlemeyecegim bu tarz dusunen insanlar yorumlarda okuyunca hak vereceklerdir. Sonuc olarak Twitch'e yeni baslayan yayincilar o sayilarda host alinca motive oluyor dogal olarak.

Sureklilik konusundaki soyleminizi pek samimi bulmadim.(O yardimlarla Sureklilgini devam ettirebilicek bircok yayinci var) Bu calismalarin bir iki adim ileri atilmasi herkesin yuzunu bence guldurecektir.

Son olarak editliyorum : Sureklilikten bahsetmiskende o arkadaslarin aldigi puslari satip yayinlari banlarak biraktiginin altini ciziyorum.

(Twitch'te herhangi bir cezai isleme tabii tutulmadim ve tutulmayan arkadaslarimiz var)
    Last edited by TwitchYahel; 05-21-2020 at 10:19 AM.

Junior Member
    Son olarak belirtmek isterim ki , bu yardimlari yapan tek kurulus NTTGAME degildir. League OF Legends , PubG'den yola cikalim. Bu oyunlar icin PUBG PARTNERS. LOL PARTNERS statusunde yayin yapan partnerleri var, ve sakin yanlis anlamayin kucuk gordugum icin demiyorum. Verdikleri destekler Usko yayinlari icin verilenin 4-5 Kati fazlasidir ve bu yayinlarda da kufur edilir hakaret edilir.

Efendilik arayan Beyaz SHOW'a demek istemiyorum Fazla ironik olmasin.

Sonuc olarak bir yayinci kufur ediyor diye bu destegi alamiyorsa, O yayinciya KUFUR ettirenler yayin ghostlayanlar veya yayin akisini bozan kisilerde ceza almasi gerekmez mi?

Eglence ortaminda edilen kufurlerin oyun yonetimini alakadar etmemesi gerektigini dusunuyorum. Ediyorsa da buna sebebiyet verenlerede cezai islem uygulanmali.

Senior Member
    Mırtake tayfa burda.. varsa bi teşqale gelelim baba?