Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 11 to 20 of 28
    Senior Member
    Bu potu 57m ye npc den alacağıma gider brahmanda tek başına farmını yapar biriktiririm daha iyi. EXP kasmak için npc ye 57m bayılamam.

Senior Member
    Bu aklı kim verdi aceba
    Exp kasan adam ve okçular mp potsuz napacak ? 57 m kimse vermez kusura bakmayında

K.b yın ama kimse 57.75 e pot almaz.Neden derseniz zaten dc pre potçusun da 5000 adet mana 27 m yapıyor.
    Onu da geçtim, yaratıklardan kasılan potion of soullar pazarda 6 k, 5000 adedi 30m.
    Yani millet potu pustan alsa da para oyun için de dönecek, almasa da oyun içinde dönecek, oyundan para çıkması falan hikaye!

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by LarvatumAscensorem View Post
    Pot güncellemesi pek fazla önemli olmadı kimse npc den almadı diye yapılmış olabilir. Ama çok çok saçma bir şey olmuş pre pot u kaldırmak. 57 m ye kimse gidip onu almaz. ibex alır daha iyi
    npc de olsun olmasın demiyorum ama geçip 2 katı fiyat biçmek saçmalık önceden 17 tl ye aldığım şeyi neden 40 tl ye alıyım onu anlamıyorum kimsenin alıcağını da sanmıyorum şuan millet başlamış zaten 55 m den pazara koymaya pre mana potları ama onlardan da kimse almayacak onu düşünemiyor arkadaşlar

Senior Member
    Quote Originally Posted by Destr00 View Post
    npc de olsun olmasın demiyorum ama geçip 2 katı fiyat biçmek saçmalık önceden 17 tl ye aldığım şeyi neden 40 tl ye alıyım onu anlamıyorum kimsenin alıcağını da sanmıyorum şuan millet başlamış zaten 55 m den pazara koymaya pre mana potları ama onlardan da kimse almayacak onu düşünemiyor arkadaşlar
    Valla dostum adamlar ,55mden satıyor 48mden buyu var sen diyorsun alan yok

Senior Member aoBoztepe's Avatar
    Bari Ex-War-Swict pre olanlardan maestro pot 5k falan çekse
    xD

Senior Member murat1977's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    57,750,000%5000=11.550 1 pot basım parası şimdi o npc ye her ne eklenirse pus tan kalkacak gözüyle bakmak lazım

Kaç senelik oyuncuyum, hayatım boyunca gördüğüm en skandal güncelleme gelişmesi.. GB'leri satıp cash çektik exp kasarken. İndirim beklerken pustan pre potları kaldırdılar .. Olacak iş değil.

Senior Member
    Quote Originally Posted by guneyenes123 View Post
    K.b yın ama kimse 57.75 e pot almaz.Neden derseniz zaten dc pre potçusun da 5000 adet mana 27 m yapıyor.
    Onu da geçtim, yaratıklardan kasılan potion of soullar pazarda 6 k, 5000 adedi 30m.
    Yani millet potu pustan alsa da para oyun için de dönecek, almasa da oyun içinde dönecek, oyundan para çıkması falan hikaye!
    hiç sanmıyorum hatta belki de çok çok çok düşük ihtimal nttgame yapmaz böyle bir şey ama yine de söyliyim : belki de dc pre alsınlar diyedir..

Senior Member Thapseus's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Race
    Karus
    Herkes kendi cebini düşünmüş haliyle, lakin kimse oyunun ve serverların gidişatını düşünmemiş.

MMORPG oyunlarının ekonomisi tasarlanırken sunucuya yaratık kesilmesi sonucu giren oyun parasının sunucudan çıkartılması için çok basit yönetmler vardır.

1- oyun içi tüketilebilir ihtiyaç itemleri. Bunlar potlar, teleport scrooları, pet yemleri, gate ücretleri, repair ücretleri v.s. v.s.
    2- bazı etkinliklere girmek için oyuncudan kesilen giriş ücreti
    3- item alım satımında vergi gideri adı altından oyundan silinen oyun parası

gibi gibi pekçok yöntem var.

Bunların arasındaki en asli olanı pot gideridir. Knight Onine oyununda pot gideri, özellikle gb/cash alım oranı yüksek sunucularda pus üzerinden oldukça avantajlı olarak sağlanabiliyordu. Lakin bu şekilde pot ihtiyacının karşılanması günde oldukça fazla üretilen oyun içi paranın silinmesinde aksaklık meydana getiriyor. Oyun içi parada gene oyun içinde emilip yok edilmezse oyun içi enflasyon yaşanıyor.

Kısacası, ben ağırlık- pot bitti azaldı derdi yaşamak istemiyorum diyenler gidip bu potları alıp kullanacaklar.

Benim için sıkıntı yok diyenler gidecekler DC premium potlarını kullanacaklar, kullanıyorlarsa sürekli vipkeyden üzerlerinde alacaklar.

DC/WAR premium kullanıcısı olmayanlar ise ya klasik potlarla idare edecek, yada gene gidip bu npcden 5 klık potu alacaklar.

Bence yeni sunucular ilk açıldığı gün bu sunucularda premium potlar kapalı olmalıydı.
    https://forum.nttgame.com/forum/image.php?type=sigpic&userid=1436216&dateline=1563  822588