Results 1 to 9 of 9
    Member BETERZ's Avatar
    Nickname
    BETERZ
    Class
    KO -> Mage
    Race
    El-Morad

Macro ile ilgili yetkililere bir soru

Merhaba,

Birkaç slot kavgası yaşadık. Slota ilk oturduğumuzda 10 mobun 8ini alıyoruz, yani kutuları. Fakat sonra bir şey oluyor, adamlar bizden önce moba dönüp atack yapmaya başlıyor. Aynı genie bizde de var tabi. Elle atak yapınca ancak kutu alabiliyoruz. Ben bu adamların videosunu CR'ye atıyorum, incelenmesi 2-3 gün buluyor ve bende kutu alamadığım için slottan gidiyorum. Adam da macroyu kapatıp gidiyor. CR'de yer alan konuya " Oyun içi incelenecektir " cevabı geliyor fakat adam zaten ben slottan gittiğim için macroyu kapatıyor genie ile yoluna devam ediyor.

Bu kişilere anlık müdahale nasıl edilebilir? Ben oyuncu olarak üzerime düşeni yapıp CR'ye konu açıyorum. Youtube kanalım cr videoları ile dolu hatta. Çektiğim cr videolarında moba benden önce döndüğü ve skill attığı belli olmasına rağmen neden macro ile ilgili cr konularına oyun içi kontrol edilecektir ibaresi düşülüyor?

Senior Member
    Nickname
    Alnilam
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    Elminester
    Race
    El-Morad
    Elle mi atak yapıyor makro ile mi atak yapıyor bu sanırım kesin olarak bilinmiyor.
    pc başında olduğu için makro destekli elle yönlendirme de yapıyor olabilir.
    sonuçta yazsan adama pc başında, makronun yaptığı da klavye tuşlarına basıyor gibi simule etmek.
    koxp tarzı girişler olsa bu direk tespit edilebiliyor.Makro biraz daha sıkıntı sanırım

Moderator DizzyMask's Avatar
    Nickname
    DizzyMask
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Merhaba,

Şikayet ettiğiniz kişiler macro kullanıcısı ise tespit edilip kesinlikle ceza alacaktır.

İyi oyunlar.

Senior Member
    Quote Originally Posted by BETERZ View Post
    Merhaba,

Birkaç slot kavgası yaşadık. Slota ilk oturduğumuzda 10 mobun 8ini alıyoruz, yani kutuları. Fakat sonra bir şey oluyor, adamlar bizden önce moba dönüp atack yapmaya başlıyor. Aynı genie bizde de var tabi. Elle atak yapınca ancak kutu alabiliyoruz. Ben bu adamların videosunu CR'ye atıyorum, incelenmesi 2-3 gün buluyor ve bende kutu alamadığım için slottan gidiyorum. Adam da macroyu kapatıp gidiyor. CR'de yer alan konuya " Oyun içi incelenecektir " cevabı geliyor fakat adam zaten ben slottan gittiğim için macroyu kapatıyor genie ile yoluna devam ediyor.

Bu kişilere anlık müdahale nasıl edilebilir? Ben oyuncu olarak üzerime düşeni yapıp CR'ye konu açıyorum. Youtube kanalım cr videoları ile dolu hatta. Çektiğim cr videolarında moba benden önce döndüğü ve skill attığı belli olmasına rağmen neden macro ile ilgili cr konularına oyun içi kontrol edilecektir ibaresi düşülüyor?
    Güzel bir noktaya değinmişsin kardeşim fakat cevabı çok açık. Tabi ki adam hiçbir ceza almıyor ya bu illeti legal yapacaklar yada slot slot gezip adamları başka bölgeye ışınlayıp kontrol edecekler başka yolu yok.

Banned
    Genie açanların yarısı makro paramun brahman 2-3 kişi dönüyorlar seri mp recle. Adamlar uçarak vuruyor moba r vuruyor birde seri.

Hangi birini reportlayım maaş alan bir çalışan baksın direk ceza versin.

5dklık video alıyoruz net şekilde belli incellenecek diyorsunuz konu kitleniyor biz sonucu göremiyoruz bile ne oldu. Ceza aldıysa görebilmeliyiz konu oyomatik cevaplandımı ben nereden bileyim.
    Last edited by IRsc; 05-20-2020 at 05:07 PM.

Member BETERZ's Avatar
    Nickname
    BETERZ
    Class
    KO -> Mage
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by Yengec22H View Post
    Elle mi atak yapıyor makro ile mi atak yapıyor bu sanırım kesin olarak bilinmiyor.
    pc başında olduğu için makro destekli elle yönlendirme de yapıyor olabilir.
    sonuçta yazsan adama pc başında, makronun yaptığı da klavye tuşlarına basıyor gibi simule etmek.
    koxp tarzı girişler olsa bu direk tespit edilebiliyor.Makro biraz daha sıkıntı sanırım
    Merhaba,

Bunu yapan evinde 8 pcsi olan tanıdığım birisi.

Member BETERZ's Avatar
    Nickname
    BETERZ
    Class
    KO -> Mage
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by DizzyMaskTeam View Post
    Merhaba,

Şikayet ettiğiniz kişiler macro kullanıcısı ise tespit edilip kesinlikle ceza alacaktır, onun haricinde anlık şikayet bildirimlerinizi Discord kanalımız üzerinden Güvenilir Üye olduktan sonra yapabilirsiniz.

İyi oyunlar.
    Yazdığımı iyi okumamışsınız, tekrar okumanızı rica ederim.

Senior Member KR4LBATURR's Avatar
    Nickname
    KR4LBATUR
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    KANDOSTLAR
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    El-Morad
    Merhaba:
    Şikayet ettiğiniz kişiler bugün ceza almadı diye yarında ceza almayacağı anlamına gelmez. CR şikayet ettiniz oyuncu hemen ceza almaya bilir bu ceza almayacağı anlama gelmez bugün işlediği suç daha sonra tespit edilmesi durumunda ceza alır. İyi Forumlar.

Senior Member SkCLucky's Avatar
    Selam,

Makro kullanan kişilerin detaylı olarak incelenmesi adına yetkili birimlere aktarılması söz konusu olduğu için konuya bu şekilde not düşülüyor, yani incelemelerin yapıldığından şüpheniz olmasın.

Katkınız için ayrıca teşekkür ediyoruz.