Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 12
    Junior Member

Knight Online Discord hk

Merhaba arkadaşlar 18.05.2020 saat 22.40 gibi oyunun Discort'unda #konu-dışı kanalında @Cmyrtmn arkadaşımla yakın zamanda upgradesini yaptığı bazı itemlerin +8 e geçirmesi konusunda kanına girmeye çalışıyordum (Discord Nick'im @ŞEYTAN) konunun #usko kanalında konuşulması gerektiğini düşünmüyorum. Burası tabiki tartışmaya açık bir durum. Başlıkta belirttiğim moderator @AlonsoPedroLopez geldi beni #konu-dışı kanalında muteledi. Kendisine özelden yazıp sebebini sormama rağmen mutemi kaldırmasını rica etmeme rağmen bana düzgün bir cevap vermeyi bile layık görmedi. Mutemi kaldırması için 19.05.2020 sabah 08.00 gib #usko kanalında GM lerden yardım istedim konuyu açıkladım @AlonsoPedroLopez beni oraya gelip oradanda banladı. kendisine yazdığım özelden mesajların SS'ini aşağıda görebilirsiniz.

Moderator'lüğünü kötüye kullanıyor kafasına göre istediğini yapıyor kendisini GM felan sanıyor galiba lütfen konunun incelenmesini ve bu moderator için uygun yaptırımların olmasını istiyorum İyi Forumlar.
    Last edited by AlonsoPedroLopez; 05-19-2020 at 01:47 PM.

bendede arkadas olarak ekli bi arkadasa dc adresini atacakken yanlislikla ona dc daveti atmistim soru isareti koydu ozur dilerim yanlislikla oldu yazdin yazdigi cevap

birdaha olmasin !

Member
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    El-Morad
    Merhaba,

Daha öncesinde discord kanalındaki kişilere (-) permi verilmişti. Bu perm kişilerin discordda level almasını engelleyen bir perm. Bunun sebebini sorduğumda doğru düzgün cevap alamamakla birlikte " Verildiyse mutlaka bir şey yapmışsındır, kim verdi bilmiyorum, haketmişsindir, şuna sor buna sor" gibi cevaplar almıştım.

Moderatör arkadaşların oyunculara yardımcı olması gerekirken çıkıp karşısındaki kişiyi yetkisi ile ezen tabir yerinde ise kraldan çok kralcı tavır sergileyen kişi haline gelmiştir.

Moderatörlerin kullandığı yetkilerin ya kısıtlanmasını yada denetlenmesinden yanayım. Kişileri gerçek anlamda kafalarına göre susturup itiraz edince banlamak çok tamamen yetkiyi kötüye kullanmaktır. Bu gibi durumların GM arkadaşların haberi var mı bilmiyorum ama artık olması gerek. Sonuçta susturulan, banlanan kişiyi sebebini sorunca "Çok şeye" diye cevap verilmez.

Birisi Kraldan Çok KRALCI olmak mı Dedi

Senior Member FFferik16's Avatar
    Çok öncelerde dile getirmiştim, çok yıllık moderatörlerde güç sarhoşluğu var. Haklılar/haksızlar demiyorum, tutumlarından bahsediyorum.

Senior Member
    koreye gidip oyunun bizzat sahibi ile görüşseniz böyle kaba karşılanmazsınız. yanlış yapılıyor burada siz kolluk kuvveti ve ya cunta değilsiniz müşterilerinizle böyle konuşamazsınız ha müşteri de müşteri olacak tabi yutmayacak bazı şeyleri

Junior Member
    Discord da olan arkadaşlar tarih ve saati belirttim yakın geçmişte olduğu için sohbet geçmişine bakabilirler. Hatam varsa söyleyebilirsiniz hatasızım ben haklıyım diye iddaa etmiyorum ama bu tür davranışlara eğer gereken yapılmazsa GM diye bir kavramın anlamı kalmaz

Senior Member DisobedienceX's Avatar
    Nickname
    Disobedience
    Class
    KO -> Kurian
    Clan
    Artifact
    Server
    KO -> Sirius
    Race
    Karus
    geçmiş olsun dostum canını sıkma henüz forumdan ve oyundan banlanmamışsın

Junior Member
    Bence artık moderatörlerin değişme vaktinin geldiğini düşünüyorum. Yetkililerin her ne kadar işleri yoğun, yetişemiyorlar gibi bahaneler üretseler de oyuncuların işleri daha zor. Uzun yıllardır kimliksiz olarak forumu ve yaklaşık açıldığı günden beri twitch kanalını takip ediyorum. Sadece forumda değil twitchde de moderatörlerin şımarık çocuk gibi davranıyor olması çok üzücü. Gmlerin uzun süre boyunca arkadaş olmalarını anlıyorum fakat bu tür davranışların arkadaşlıkla korunması değilde profesyonel olarak yaptırım uygulanması gerekir. Oynadığımız oyun yapımcıya ve yayımcıya milyonlarca para kazandıran bir oyun ve 2 3 moderatörün anlayışsız ve kafasına göre davranması hoş gözükmüyo.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Zaten discord kanalında yetkin olsa nolur olmasa nolur, aç yeni hesap önemli şeyler değil bunlar. Banlasın tekrar aç, tekrar ban yersen yeniden aç. Sonuçta orası msn gibi bir şey yani önemli değil çok ayda yılda bir deaconun açıklaması var mı yok mu diye girip bakıyoruz onun dışında girip de orada niye sohbet edeyim insanlarla, konuşacak sohbet edecek bir sürü araç var, bence milletin boş egosunu okşamayın aç yeni bir hesap devam et.