Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 27
    Senior Member DisobedienceX's Avatar
    Nickname
    Disobedience
    Class
    KO -> Kurian
    Clan
    Artifact
    Server
    KO -> Sirius
    Race
    Karus

Kurian iyileştirme talebi

Merhabalar
    Yeni denemeye başladığım kurian karakterindeki eksik ve olabilecek talep edilebilecek şeyleri bu başlık altında yazmaya karar verdim.

İlk dikkat ettiğim şeylerden bir tanesi berserker skill cooldown süresi çok uzun olması Warrior skilli ile aynı olmasını beklerdim ama değilmiş. Bu skiller eşitlemeli diye düşünüyorum. Kurianla ne doğru düzgün exp kasilabiliyor ne de farm yapılabiliyor. Bence bir job bu kadar dışlamamalı. Czde full warrior/asas/okcu/mage görebilmeniz mümkünken ama bu kertenkele kardeşlerimiz yok denecek kadar az. Oynayalar da bir süre sonra benzer sorunlardan başedemeyip salıyor oynamayı.

Devam edilecek

Senior Member LUCOMON61's Avatar
    Nickname
    IIIILUCOMONIIII,JHeroBaRSBaR
    Class
    KO -> Kurian
    Clan
    KHUZENLER
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Sanada günaydın hoşgeldin aramıza Onca skil arasında berserkere nasıl takıldın
    Deve'ye Sormuşlar Neren Eğri Diye , Nerem Doğru Ki Demiş

Senior Member
    Quote Originally Posted by DisobedienceX View Post
    Merhabalar
    Yeni denemeye başladığım kurian karakterindeki eksik ve olabilecek talep edilebilecek şeyleri bu başlık altında yazmaya karar verdim.

İlk dikkat ettiğim şeylerden bir tanesi berserker skill cooldown süresi çok uzun olması Warrior skilli ile aynı olmasını beklerdim ama değilmiş. Bu skiller eşitlemeli diye düşünüyorum. Kurianla ne doğru düzgün exp kasilabiliyor ne de farm yapılabiliyor. Bence bir job bu kadar dışlamamalı. Czde full warrior/asas/okcu/mage görebilmeniz mümkünken ama bu kertenkele kardeşlerimiz yok denecek kadar az. Oynayalar da bir süre sonra benzer sorunlardan başedemeyip salıyor oynamayı.

Devam edilecek

Hee oldu başka? Kitle kır tek at di mi? Nasıl olsa CD'si sürekli dönecek sürekli basarak adam tekle.

Nickname
    Disobedience
    Class
    KO -> Kurian
    Clan
    Artifact
    Server
    KO -> Sirius
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by guubar61 View Post
    Hee oldu başka? Kitle kır tek at di mi? Nasıl olsa CD'si sürekli dönecek sürekli basarak adam tekle.
    Valla dostum ben yeni serverde oynuyorum sandığın kadar değil diye düşünüyorum henüz kurianla cz çıkmadım. Berserker skili chari worm yapıyor expde char çok güçsüz brahmanda anca kasıyor. Paramun vs almıyorlar zaten. Çok da umrumdaydı kurianin teklemesi şurada max 2 ay daha sürünecem ben sadece bu skill sayesinde PvE tarafı güçlendirilebilir diye burada konu açtım. Şu anda gördüğüm en eksik tarafı bu.

Nickname
    Disobedience
    Class
    KO -> Kurian
    Clan
    Artifact
    Server
    KO -> Sirius
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by LUCOMON61 View Post
    Sanada günaydın hoşgeldin aramıza Onca skil arasında berserkere nasıl takıldın
    Onca skillden kastin ne bilmiyorum da devil problemli başka varsa buyur söyle bileyim.

Portuda korekoda çeşitli iyileştirmeler mevcut.

(15/04/2014 güncellemesi)

http://m.mgame.com/game/knight/community/view.mgame?

format=news&category=update&idx=7463&nowPage=29

Tüm Heal skillerinin Gücü 50% arttırıldı, Devil TS dayanımı arttırıldı (gelen hasarın %30 u devil TS nin canından düşülüyordu, artık %25 i düşülecek)
    Devil ts gelen hasarın %30 unu değil, artık %50 sini engelleyecek
    Atak 60 skili (slice cutting) artık sekmeyecek,
    Atak 75 skili (critical bleeding) 20 stamina değil, 10 stamina tüketecek ve skill dönme süresi 2 saniyeden 1 saniyieye düşürülerek serileştirildi.

------------------------------------
    (21/07/2015 güncellemesi)

format=news&category=update&idx=7757&nowPage=22

Atak ve zehir skillerinin bazılarının stamina tüketimi düşürüldü bazılarınınki arttırıldı. Ama genel olarak bir iyileştirme mevcut

Bazı nerfler de mevcut..

(04/01/2014 güncellemesi)

format=news&category=update&idx=7450&nowPage=29

Divide Armor (kırma) skili artık rakibin defansını %50 değil, %30 kıracak
    Portuların hasar oranı arttırıldı (sanırım vuruşların damagesi)

(15/09/2015 güncellemesi)

format=news&category=update&idx=7786&nowPage=22

Rush (kitleme) menzili 10m ye düşürüldü, Pull (çekme) menzili 15m ye çıkarıldı
    Pirestlerin curse reflection/refraction skilleri kurian zehirlerini de geri yansıtacak

-----------------------------
    (02/02/2016 güncellemesi)

format=news&category=update&idx=7884&nowPage=20

Rush skili (kitleme) tutma ihtimali 100% den 50% ye düştü
    Atak 60 skili cooldown azaltıldı (nerf değil)
    (Burayı tam anlamadım) Zehir skilleri sadece 1 defa işleyecek diyor zehir skilleri sadece 1 defa atılabilecek, üstüste birikmeyecek ve başka portu zehir atarsa son zehir atanınki geçerli olacak diyor
    Yani bir karaktere en fazla 4 tane smash atılacak (smash, quicksmash, powersmash, criticalsmash) ve bunlar bitmeden mesela başka birisi daha criticalsmash atarsa ilk atanınki kaybolacak, son atanınki işleyecek. Zehir skilleri sınırsız biriktirilemeyecek (emin değilim böyle anladım)

Yani kurianın artık zehir skilleri yerine iyileştirilmiş olan atak 75 skili ile saldırması bekleniyor. (Warrior atak 70 Howling Swordun eşdeğeri bir skill, daha fazla mana tüketiyor)

-----------------------------------------------------
    Özetle kurianların artık kasılması kolayaştırılmış..
    Güncellemeler ile genel olarak iyileştirme olduğunu düşünüyorum.

2017 yılında çekilmiş bir video, görecekleriniz:

1) Atak 60 (slice cutting) skili artık sekmiyor
    2) Karakter Minor Healing skili ile devilsiz 150 HP heal atıyor kendisine (uskoda şuan 100 HP atılıyor)
    ve devil ts basınca (statlarda devil 10 vermiş, zehir&heal 1.5 katı atar) Minor Healing ile 225 HP heal atıyor (uskoda devil 10 ile 150 HP atılıyor)
    3) Devil ts basınca gelen hasarın 50% si emiliyor

Last edited by Jamaddar03; 05-18-2020 at 07:55 AM. Reason: yazım hatası düzeltmeleri...

Nickname
    Disobedience
    Class
    KO -> Kurian
    Clan
    Artifact
    Server
    KO -> Sirius
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by Jamaddar03 View Post
    Portuda korekoda çeşitli iyileştirmeler mevcut.

(15/04/2014 güncellemesi)

format=news&category=update&idx=7463&nowPage=29

Tüm skillerin Heal Gücü 50% arttırıldı, Devil TS dayanımı arttırıldı (gelen hasarın %30 u devil TS nin canından düşülüyordu, artık %25 i düşülecek)
    Devil ts gelen hasarın %30 unu değil, artık %50 sini engelleyecek
    Atak 60 skili (slice cutting) artık sekmeyecek,
    Atak 75 skili (critical bleeding) 20 stamina değil, 10 stamina tüketecek ve skill dönme süresi 2 saniyeden 1 saniyieye düşürülerek serileştirildi.

(21/07/2015 güncellemesi)

format=news&category=update&idx=7757&nowPage=22

Atak ve zehir skillerinin bazılarının stamina tüketimi düşürüldü bazılarınınki arttırıldı. Ama genel olarak bir iyileştirme mevcut

Bazı nerfler de mevcut..

(04/01/2014 güncellemesi)

format=news&category=update&idx=7450&nowPage=29

Divide Armor (kırma) skili artık rakibin defansını %50 değil, %30 kıracak
    Portuların hasar oranı arttırıldı (sanırım vuruşların damagesi)

(15/09/2015 güncellemesi)

format=news&category=update&idx=7786&nowPage=22

Rush (kitleme) menzili 10m ye düşürüldü, Pull (çekme) menzili 15m ye çıkarıldı
    Pirestlerin curse reflection/refraction skilleri kurian zehirlerini de geri yansıtacak

-----------------------------
    (02/02/2016 güncellemesi)

format=news&category=update&idx=7884&nowPage=20

Rush skili (kitleme) tutma ihtimali 100% den 50% ye düştü
    Atak 60 skili cooldown azaltıldı (nerf değil)
    (Burayı tam anlamadım) Zehir skilleri sadece 1 defa işleyecek diyor zehir skilleri sadece 1 defa atılabilecek, üstüste birikmeyecek ve başka portu zehir atarsa son zehir atanınki geçerli olacak diyor
    Yani bir karaktere en fazla 4 tane smash atılacak (smash, quicksmash, powersmash, criticalsmash) ve bunlar bitmeden mesela başka birisi daha criticalsmash atarsa ilk atanınki kaybolacak, son atanınki işleyecek. Zehir skilleri sınırsız biriktirilemeyecek (emin değilim böyle anladım)

Yani kurianın artık zehir skilleri yerine iyileştirilmiş olan atak 75 skili ile saldırması bekleniyor. (Warrior atak 70 Howling Swordun eşdeğeri bir skill, daha fazla mana tüketiyor)

-----------------------------------------------------
    Özetle kurianların artık kasılması kolayaştırılmış..
    Güncellemeler ile genel olarak iyileştirme olduğunu düşünüyorum.

2017 yılında çekilmiş bir video, görecekleriniz:

1) Atak 60 (slice cutting) skili artık sekmiyor
    2) Karakter Minor Healing skili ile devilsiz 150 HP heal atıyor kendisine (uskoda şuan 100 HP atılıyor)
    ve devil ts basınca (statlarda devil 10 vermiş, zehir&heal 1.5 katı atar) Minor Healing ile 225 HP heal atıyor (uskoda devil 10 ile 150 HP atılıyor)
    3) Devil ts basınca gelen hasarın 50% si emiliyor

Emeğine sağlık dostum. Senin postlarını takip ediyorum.

Senior Member NeedB's Avatar
    @Jamaddar03 eline sağlık güzel çalışma.
    attack 60 skilin sekmemesini 2014 nisan'da düzeltmişler koreko'da, şaka gibi.

Quote Originally Posted by guubar61 View Post
    Wolf alınıca atak %20 artmış şekilde görünür ama vurulan hasar %40 artar. Dex/Str artışıyla aynı attack powerı yakaladığınızda hasarınız %20 artar

Kurianda işte bu yüzden Berserk kullanınca atak %50 artmış gibi görünür ama karakterin vurduğu hasar +100% artar. Wolf de varsa hasar artışı +40% daha olacaktır. Teklenmenizin sebebi budur.

Bu genel olarak attack buffu veren becerilerdeki bir sorundur. Berserker Warriorlar Berserker becerisi ile -300 defans karşılığında hasarlarını %40 arttırırlar ve üzerine wolf alırlarsa güçlü vuruşlar yapabilirler. (atağı eşyalarla aynı değere yükseltmeniz sonucunda hasarınız olması gerektiği gibi %20 artacaktır)

aynı şekilde Priestlerdeki Debuff 70 Subside becerisi alandaki herkesin atağını %20 kırmış gibi görünür ama debufflanan karakterlerin hasarlarını %40 azaltır
    Last edited by Jamaddar03; 05-18-2020 at 08:11 AM.

Senior Member
    71 lwl'a kadar anca dayandım kuriana bıraktı sonra çok güzel bir job ama aşırı dışanıyor, kitlemesi çalışmıyor zehiri sıkıntı