Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 21 to 30 of 87
    Senior Member Peniscola's Avatar
    Nickname
    AegonTargaryen
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Yaklaşık iki sene önce Draki'de 6 dakikalara (6.00-7.00 arası) inebilen magelerin çoğu kozp ile iniyordu. Bahsettiğim zamanlarda son lure güncellemesi henüz gelmemişti ve Draki bossları respawn olmuyorlardı. Youtube'da bu bosslara 60 level civarı karakterde kozp ile seri seri skill yağdırarak döne döne hızlı şekilde kesen bi kişinin videosu vardı belki hala vardır silindi mi bilmiyorum. Drakide sıralamaya giren kişi banlansa bile ranktan düşmemesi gibi bi saçmalık olduğu için bi kozper sizin bir aylık çabanızın önüne geçebiliyordu. Bu sebeple legal oyuncular genelde drakide sıralama yapmaya uğraşmıyordu zaten önlerinde bir sürü hileci olacağını bildikleri için. Hatta o dönem 7 dakika yapanlar bile bu forumda kozper olarak nitelendiriliyordu. Bu konuda Khenarth'ı etiketleyip video göndermesini isteyin 7 dakika yapanlardan deniyordu ve Khenarth cevaplamıştı bu arkadaşların isteklerini. Alıntısını da yapayım buraya.

Quote Originally Posted by Khenarth View Post
    Manes sunucusunda 80 level olan bir arkadaştan yaptığı süreyi tekrar yapması için video istedim ve tarafıma gönderdiği videoda hiç bir bug, 3.parti yazılım kullanmadan 7 dakika gibi bir süre yaptığını kendi gözlerimle gördüm.

Draki kulesinde illegal kullanan oyuncular oluyor mu, evet oluyor. Fakat her iyi süre yapan oyuncuyu bu şekilde yargılamak doğru değil.
    Aradan iki sene geçti bu süreçte yeni sunucular açıldı ve Drakinin yeni sunucular açıldıktan çok kısa süre sonra getirilmesiyle kutular çok değerli hale geldi ve süre için uğraşanlar da haliyle artmaya başladı. Ben Rosetta'da oynuyorum bugüne kadar en iyi 6.07 yapabildim ve hesabıma göre elimdeki itemlerle katların hızlı geçtiği bi günde hiç hata yapmazsam 5.37 yapılabilir. Yeni serverlarda daha az itemle daha iyisini yapan birisinin bence de videosunu GM ekibinin düzenli talep etmesi gerekir. 5.30 yapan arkadaşa kozper demiyorum yanlış anlaşılmasın çok uğraşarak yapılabilir gibi geliyor bana ama ne kendisini tanıyorum ne de sahip olduğu itemleri biliyorum o yüzden bilmeden bi şey diyemem. Bir de şu var son güncellemede gelen magic spell increase scroll eğer pk da etkili olduğu kadar moblara da etki ediyorsa ve drakide içeride alınan atak buff ı ile birlikte basılabiliyorsa bu da fark yaratmış olabilir ben denemediğim için beraber basılabiliyor mu etkisi nedir ne değildir bilgim yok.

Senior Member
    Legal diyende ne biliyim

Quote Originally Posted by Peniscola View Post
    Yaklaşık iki sene önce Draki'de 6 dakikalara (6.00-7.00 arası) inebilen magelerin çoğu kozp ile iniyordu. Bahsettiğim zamanlarda son lure güncellemesi henüz gelmemişti ve Draki bossları respawn olmuyorlardı. Youtube'da bu bosslara 60 level civarı karakterde kozp ile seri seri skill yağdırarak döne döne hızlı şekilde kesen bi kişinin videosu vardı belki hala vardır silindi mi bilmiyorum. Drakide sıralamaya giren kişi banlansa bile ranktan düşmemesi gibi bi saçmalık olduğu için bi kozper sizin bir aylık çabanızın önüne geçebiliyordu. Bu sebeple legal oyuncular genelde drakide sıralama yapmaya uğraşmıyordu zaten önlerinde bir sürü hileci olacağını bildikleri için. Hatta o dönem 7 dakika yapanlar bile bu forumda kozper olarak nitelendiriliyordu. Bu konuda Khenarth'ı etiketleyip video göndermesini isteyin 7 dakika yapanlardan deniyordu ve Khenarth cevaplamıştı bu arkadaşların isteklerini. Alıntısını da yapayım buraya.

Aradan iki sene geçti bu süreçte yeni sunucular açıldı ve Drakinin yeni sunucular açıldıktan çok kısa süre sonra getirilmesiyle kutular çok değerli hale geldi ve süre için uğraşanlar da haliyle artmaya başladı. Ben Rosetta'da oynuyorum bugüne kadar en iyi 6.07 yapabildim ve hesabıma göre elimdeki itemlerle katların hızlı geçtiği bi günde hiç hata yapmazsam 5.37 yapılabilir. Yeni serverlarda daha az itemle daha iyisini yapan birisinin bence de videosunu GM ekibinin düzenli talep etmesi gerekir. 5.30 yapan arkadaşa kozper demiyorum yanlış anlaşılmasın çok uğraşarak yapılabilir gibi geliyor bana ama ne kendisini tanıyorum ne de sahip olduğu itemleri biliyorum o yüzden bilmeden bi şey diyemem. Bir de şu var son güncellemede gelen magic spell increase scroll eğer pk da etkili olduğu kadar moblara da etki ediyorsa ve drakide içeride alınan atak buff ı ile birlikte basılabiliyorsa bu da fark yaratmış olabilir ben denemediğim için beraber basılabiliyor mu etkisi nedir ne değildir bilgim yok.
    kardeşim eline sağlık çok güzel yorumlamışsın , bu arkadaş ilk piyasa cıktığında trol set old takılarla 6 dk yaptı ve diğer arkadaşların dediği gibi bir telaşa tutuştu. Birde bu magic scrol gelmeden öncede bu süreyi yapıyordu. Her ay cr atıyorum incelenmeden siliniyor. Adam video elimde hazır diyor istemek çok zor değil.

Senior Member aoBoztepe's Avatar
    İlk 4 sıra sabit her ay aynı kişiler daha önce report edildi fakat her hangi bir illegal durum olmadığı anlaşıldı sanırım. İllegallık yoktur ama bug olabilir mi bilemem.
    xD

Senior Member EraJacque16's Avatar
    ban politikasına göre;

Oyun açığının kullanımı > >7> Süreli/Süresiz hesap kapatılması>

7.a.> Kurallar dahilinde olmayan, size ve ekibinize yarar sağlayan her türlü aktivite.>
    >Örnek;> Hata bulunan görevlerden faydalanmak vb. her türlü eylem.>
    >Örnek;> Beceri kullanımıyla kapalı kapılardan, duvarlardan geçmek, ulaşılamayan mesafelere ulaşmak, saldırı yapılamayan bölgelere oyun açığını kullanarak saldırı yapmak vb. her türlü eylem.>

bu kural drakide uygulanmıyor sanırım.
    consume & adapt

Senior Member
    Quote Originally Posted by EraJacque16 View Post
    ban politikasına göre;

7.a.> Kurallar dahilinde olmayan, size ve ekibinize yarar sağlayan her türlü aktivite.>
    >Örnek;> Beceri kullanımıyla kapalı kapılardan, duvarlardan geçmek, ulaşılamayan mesafelere ulaşmak, saldırı yapılamayan bölgelere oyun açığını kullanarak saldırı yapmak vb. her türlü eylem.>

Buglu koordinatta kitlenmeme olayına ithafen yazdın sanırım. O benim de dikkatimi çekti. Hatta yayıncının biri de hep orada kesiyor. Savaşta buglu bölgede atak yapınca cezası olup da drakide olmaması çok saçma olur.

Nickname
    AegonTargaryen
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    ban politikasına göre;

Quote Originally Posted by Khenarth View Post
    Bir bug yok, ufak bir taktiği var sadece, bununla ilgili Mgame firmasına gerekli bilgileri vermeleri için istekte bulunacağız. Bunun bir bug mı, yoksa odaya özgü bir taktik mi olduğunun bilgisini alacağız.

Lütfen sonraki yorumlarınızda büyük harf kullanımından kaçının, uygun durmamakta.
    Khenarth 2 yıl önce bug değil, taktiği var demişti kastettiğinin bu olay olduğunu düşünüyorum. Ban politikasındaki saldırı yapılamayan bölgelere oyun açığını kullanarak saldırı yapmak dediği CSW'de dışarıdan taşa DKM ile vurmak ve savaşta normalde atak yapılamaması gereken bölgeden atak vermek kastediliyor bence.

orada yazılanlar örnek tabiki, kurala baktığın zaman bu tarz tüm faliyetleri kapsadığı açık. taktik denilen şey boss buglamaksa, khenarth talihsiz bir açıklama yapmış diyebilirim.
    consume & adapt

Nickname
    AegonTargaryen
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    orada yazılanlar örnek tabiki, kurala baktığın zaman bu tarz tüm faliyetleri kapsadığı açık. taktik denilen şey boss buglamaksa, khenarth talihsiz bir açıklama yapmış diyebilirim.
    Boss buglama olayı artık yok diye biliyorum. Eskiden mage ile Pathos Fragment buglanırdı okçular da ikinci bossu buglayabiliyordu sanırım. Boss buglama bossun atak yapmaması olduğu yerde sabit kalması demektir burda boss atak vermeye devam ediyor sadece kilitleyemiyor.

ya adam yukarıda yazmış son bossu 30snde kesiyorum diye itemsız birde. demek ki boss da atak vermiyor, verse tek yer. yani bosslar kukla gibi bekliyor bu arkadaşlarda da kesip süre kasıyor. bossun normal davranışı bu olmadığına göre bu olay oyun hatalarından faydalanmaya girer.
    consume & adapt