Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 21 to 30 of 30
    Member
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Özel nicklere kısıtlama ne zaman getirildi , bilen varmı ? Altreli karakterim var , 15 yıl archive im ne zaman açılır belirlemeye çalışıyorum ,

Senior Member
    ahahahah o kadar değerli mi ya
    Last edited by NightOwl; 02-15-2021 at 05:44 PM.

Senior Member NeedB's Avatar
    bence içlerinde en iyisi "Güçlü Barbar" , gerisi hikaye.

Quote Originally Posted by NeedB View Post
    bence içlerinde en iyisi "Güçlü Barbar" , gerisi hikaye.
    Dragon , yok edici tr , katil kurt . Warrior için gördüğüm en güzel nickler.

Senior Member
    Şu an bu tip nickler oluşturulamadığı için, mevcutta bulunan özel nicklerin oyundan kaldırılması gerektiğini düşünüyorum. Server birleşimindeki gibi ücretsiz nick değişim hakkı verilmelidir. Ayrıca bu saçma nickler oyunumuza yakışmamaktadır, kalitesini düşürmektedir... Aynı durum bazı klan isimlerindede mevcuttur. Mesela Diez serverinde zamanında Space (boşluk tuşu) ile alınmış isimsiz bir klan mevcuttur, Bu tip klanlarada 1 sefere mahsus clan ncs hakkı verilmelidir.

Senior Member NeverFree's Avatar
    He knk biz eskiyiz bilinmi ayık ol diyorlar hehralde Sen yokken biz vardık kafası

Quote Originally Posted by campel1993 View Post
    Eski serverlerdeki bu karakterler neden hala var ? Ares serverında şuan bugmu bulundu bilgimiz yok sürekli yeni karakterler gelmeye başladı ve ticarete döndü tamamen. Ya komple kaldırın yada herkeze açma özelliği verin bunu. Daha önce kimse dile getirdimi bilmiyorum ama bence herkez düzelmiceğini düşündüğü için böyle bi konu hakkında konuşmadı.

Bunu da mı? Kıskandınız . Neymiş özel karakter içeriyormuş , kaldırılsın? Amac ne bro?
    Last edited by DonJose; 05-28-2021 at 12:24 PM.

Senior Member Cem_'s Avatar
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by campel1993 View Post
    Eski serverlerdeki bu karakterler neden hala var ? Ares serverında şuan bugmu bulundu bilgimiz yok sürekli yeni karakterler gelmeye başladı ve ticarete döndü tamamen. Ya komple kaldırın yada herkeze açma özelliği verin bunu. Daha önce kimse dile getirdimi bilmiyorum ama bence herkez düzelmiceğini düşündüğü için böyle bi konu hakkında konuşmadı.
    Bazı özel şeyler her zaman farklı platformda farklı şeyler talepler görmüştür. Örnek verecek olursak, Steam'de hesap kuruluş tarihine bağlı olarak verilen Steam yıl dönümü rozetleri var, Eski steam hesabı olanlar bu rozetleri sayesinde platform ile olan ilişkilerinin ne kadar eski olduğunu göstermeye çalışmaktadırlar.

Knight Online içinse _'li nick kurulabilmiş eski sunucularda _'li bir karaktere sahip olan oyuncular da ne kadar eski olduklarını bu karakterleri ile gösterebilmektedirler.

Pazarcılık yapan bazı kişiler "çakma/benzer" nick ile mağdur olmamak/mağduriyet yaşatmamak adına _'li karakter sahibi olmaya ve ticaretlerini bu karakterler ile yapmaya çalışmaktadırlar. Eskiden _'li nicki olmayan ama bu nick'lere özenenler ise bu tarz nick'li karakterlere ilgi gösterip, hususi olarak bu tarz bir karakteri alıp lvl ve np kasmaya çalışmaktadırlar.

Benzer sebeplerle _'li karakterlere bazı oyuncular tarafından özel ilgi ve talep doğmuş bulunmaktadır. Bu da bu tarz karakteri olan oyuncuları bunları yüzükleyip satarak gb kazanmaya şevk etmektedir.

Yıllardır aynı hesaplarda oynayan, hesap silinmelerinden etkilenmeyen birçok hesap mevcut. 2012 yılında uzun süre girilmeyen hesaplar silinecek haberi duyurulduğunda kendi adıma konuşacak olursam, hesaplarımın silinmemesi için bu hesaplarıma giriş yaptım. Silinme işlemlerinden eski hesaplarımın hepsini (kullanmıyor bile olsam) kurtardım.

Quote Originally Posted by Qwar16 View Post
    Neden özel bir ncs gereksin ki şirket yeterince para kazanamıyor mu ? Koreko da zaten aktif olan bir şey _ li nick açma tabi uskoda her zaman ki gibi yine engelli şimdi birisi çıkar illegal oyuncular yüzünden falan filan der madem öyle en fazla 3 tane _ koymalı aktif edilebilir.
    KoreKo'da aktif olupta UsKo'da aktif olamayan birçok özellik mevcut. _'li karakterlerden ziyade _'li hesapların engellenmesi adına böyle bir özellik getirildi diye biliyorum. Çok eskiden karakter eşlem üzerinden alfa-nümerik karakter içeren hesaplarda düpe yapılabiliyordu. Bunun önüne geçmek isteyen yapımcı ekibi bunu engellerken, ilerleyen zamanlarda yeni sorunlar yaşanmaması adına, hem hesap açımında hemde karakter açımında alfa-nümerik karakter kullanımı kapadırlar. Bunu kaparlarken mevcutta böyle karakter ve hesabı olanlara bir şey yapmadılar.

Quote Originally Posted by Sariaslan View Post
    İlk karakterim mage idi nicki A:B: D:U:L:L:A:H idi. 2004 senesinde 8.sinifta dershane çıkışı bir internet kafede Burak isimli bir arkadaşım oyunu gösterip karakteri oluşturmuştu. Neden adını böyle yaptın deyince havalı oluyor demişti Onun karakterinin nickide B:U:R:A:K tı Karakterin giriş id si ve şifresi şuan aklıma geldi valla anı yaşadım resmen
    Benzer bir mantığı ben de gittiğim cafe'de ki bir arkadaşımdan görmüş, ben de o tarzda bir nickname seçimi yapmıştım. Aşağıdaki resim Diez sunucusunda hala aktif olarak oynadığım karakterime aittir. ^^

Bu karakterim nickte bulunun Ş harfinden dolayı seneler boyunca hesabımda bozuk bir isimle unknown character unknown class olarak durmaktaydı. 2013 civarı düzeldiğinde heves edip kasma kararı almıştım.

Quote Originally Posted by hanry007 View Post
    Özel nicklere kısıtlama ne zaman getirildi , bilen varmı ? Altreli karakterim var , 15 yıl archive im ne zaman açılır belirlemeye çalışıyorum ,
    İlk olarak 2019 yıl dönümü etkinliklerinde Ares Sunucusunda [Grand Master] ünvanı aktif hale geldi, sonrasında geçen yaz 2020 yıl dönümü etkinliklerinde Diez sunucusunda aktif hale geldi. Buradan hesap ederek belirleyebilirsin.
    Last edited by Cem_; 05-28-2021 at 03:14 PM. Reason: İmla+Ekleme

Senior Member Seidelbaum1890's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Bende yoksa kimsede olmasın şeklinde düşünmek çok saçma. Konudaki istek art niyetlidir ve özel nickli karakter sahiplerini mağdur eder. Sorun zaten nicklerde değil bazı oyuncuların saçma düşünce yapısındadır. Yarın nicklere sayı koymak kaldırılırsa bir süre sonra nickinde sayı yazan karakterler kıymetli olacaktır.

Senior Member
    özel nick diye adlandırdığınız ş ü : _ gibi şeyler 2012 yılında kalktı bidaha da gelmez.