Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11
    Senior Member

Exclamation JR Hakkında öneri..

Merhaba,

Lütfen artık şu JR'ye bir düzenleme getirin.

AFK kalanlara 3 gün JR'ye girememe gibi bir ceza verin. Adamlar çıplak girip AFK kalıyor. 'Black Gem' alayım yeter mantığı. Diğer oyuncuların hakkını gasp ediyor.

JR'ye +15.000NP ve +75/80 sınırı getirilebilir.

Banned
    Class
    KO -> Priest
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by frk5917ozky View Post
    Merhaba,

AFK kalanlara 3 gün JR'ye girememe gibi bir ceza verin. Adamlar çıplak girip AFK kalıyor. 'Black Gem' alayım yeter mantığı. Diğer oyuncuların hakkını gasp ediyor.

Afk kalanları videoya alıp raporladığın zaman kaçıncı seferi olduğuna bağlı olarak 3gün, 7gün... süreli ban cezaları veriliyor zaten hocam. Ama adam için bir şey farketmiyor farklı bir accountla yine aynı şeyi yapıyor.

Evet Jm, chaos gibi etkinliklere belli başarımları gerçekleştirme şartı gelmesi güzel olurdu.

Senior Member
    Nickname
    Alnilam
    Class
    KO -> Mage
    Clan
    Elminester
    Race
    El-Morad
    sadece event için gelenler bu şekilde char dizip cz ye çıkmak istemeyen insanlar için bu haksızlık olur.
    Afk kalanlar ve afk kalıp rapolayacağım dediğimde işim vardı diyenler çıkmaya başladı piyasaya.
    işin varsa gelme bizim hakkımızı yiyorsun diyince de sana mı soracam diyip küfür ediyorlar.
    oyuncu çoğalmaya başladıkça seviye düştü.
    neredeyse her jr de birini raporlamak zorunda kalıyorum. ya afk ya küfür sorunsuz jr yok gibi neredeyse

Moderator NightOwl's Avatar
    Merhaba,

AFK kalan birini, doğru şekilde raporlamanız halinde ilk cezası 3 günlük ban.

İkinci öneriye katılıyorum. Bu tarz kişiler ne yazık ki bitmiyor.

Senior Member
    Daha bu akşam başıma geldi. Üzücü olan kısmı ise; adam +80 level ve eşyaları vardı. AFK kaldı. Adama PM attım, 'neden AFk kalıyorsun? senin yüzünden kaybedeceğiz.' dedim. Adam +80 eşyaları olan bir Warriordu.

'Kusura bakma işlerim vardı, şimdi geldim' dedi partyden ve son odada oynamaya başladı. Belki biz yazmasak AFK kalmaya devam edecekti.

'Afk kalanlar ve afk kalıp rapolayacağım dediğimde işim vardı diyenler çıkmaya başladı piyasaya.' Aynen öyle oldu.

Banned
    Class
    KO -> Priest
    Infractions
    0/1 (15)
    Daha bu akşam başıma geldi. Üzücü olan kısmı ise; adam +80 level ve eşyaları vardı. AFK kaldı. Adama PM attım, 'neden AFk kalıyorsun? senin yüzünden kaybedeceğiz.' dedim. Adam +80 eşyaları olan bir Warriordu.

'Kusura bakma işlerim vardı, şimdi geldim' dedi partyden ve son odada oynamaya başladı. Belki biz yazmasak AFK kalmaya devam edecekti.

'Afk kalanlar ve afk kalıp rapolayacağım dediğimde işim vardı diyenler çıkmaya başladı piyasaya.' Aynen öyle oldu.
    Dostum kimseye uyarıda bulunmak ya da bir şeyler söylemek zorunda değilsin. İnsanların pişkin tavırlarını çekmek zorunda değilsin. Sen videonu al at ceza almasını sağla akıllanırlar zaten muhattap olma milletle ondan sonra daha çok sinirleneceksiniz

Senior Member
    Biz video alalım atalım, ona okey. Ancak oyuna da bir sistem eklensin. Mesela sistem AFK kalanı tespit edip otomatik olarak 3 gün JR girememe gibi ceza versin işte JR'de hareketsiz kalana vb. Herkes video alıp yükleyemeyebiliyor veya uğraşmıyor veya üşeniyor veya unutuyor.

JR'de hızlı hızlı odaları geçmeye çalışırken, geriye dönüp townda AFK oturan adamı çekmek daha da çok vakit kaybı. En azından 5-6-7 kişi de olsak kazanmaya çalışıyoruz.
    Last edited by frk5917ozky; 05-13-2020 at 10:40 PM. Reason: Düzenleme.

Banned
    Class
    KO -> Priest
    Infractions
    0/1 (15)
    Hocam isteklerin için suçlamıyorum seni yanlış anlama ama kimse JM'de townda durmuyor ki İşim çıktı diyen de hiç cevap vermeyen de küfür saydıran da kesinlikle moblara yakınlaşmak için 1 2 dk aralıklarla yerinden kıpırdıyor Örnek vereyim ben priestim ve girdiğim JM etkinliklerinin yarısından fazlasında tek priestım. Adam 30 saniyede bir 40 saniyede bir falan gelip 960 party heal kaldırıyor. Senin söylediğin sistem olsa da yine videoya çekmek zorundayız yani

Belli np sınırı ya da ona benzer başarım şartları istemesi afk kalma durumunu çok büyük ölçüde düşürür. Tabi tek tip olmamalı bu np sınırı. Her zaman aynı seviyede düşük bir np sınırı gelirse ilk aylarda girebildikleri JM ve bdw etkinliklerde afk kastıkları np bile adamların bu sınırı geçmelerini sağlar.

Senior Member
    Quote Originally Posted by Hmps View Post
    Hocam isteklerin için suçlamıyorum seni yanlış anlama ama kimse JM'de townda durmuyor ki İşim çıktı diyen de hiç cevap vermeyen de küfür saydıran da kesinlikle moblara yakınlaşmak için 1 2 dk aralıklarla yerinden kıpırdıyor Örnek vereyim ben priestim ve girdiğim JM etkinliklerinin yarısından fazlasında tek priestım. Adam 30 saniyede bir 40 saniyede bir falan gelip 960 party heal kaldırıyor. Senin söylediğin sistem olsa da yine videoya çekmek zorundayız yani

Belli np sınırı ya da ona benzer başarım şartları istemesi afk kalma durumunu çok büyük ölçüde düşürür. Tabi tek tip olmamalı bu np sınırı. Her zaman aynı seviyede düşük bir np sınırı gelirse ilk aylarda girebildikleri JM ve bdw etkinliklerde afk kastıkları np bile adamların bu sınırı geçmelerini sağlar.
    Buna sağlam ve düzgün bir çözüm getirilmesi şart :/

Jr sistemi chaostaki gibi yapılabilir.Sonuçta amaç devaya ilk ulaşıp rakibinden önce kesmek veya gerekirse kill'de öne geçerek kazanmak.Herkes eşit şartlarda olursa hem pk olarak hem de devaya gelme sırasında çıplak,yamuk bow ve mp rec takan insanlarla herhangi bir sıkıntı yaşamayız.Chaos usulü herkes aynı olucak.2 priest 2 rogue 2 mage 2 warrior şeklinde bize rastgele hangisi düşerse onu oynucaz.Fikir geliştirilebilir.