Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 21
    Member
    Class
    KO -> Rogue

Unhappy Yanlış Fiyat meselesi

Gordionda demin pazar kurarken yanlışlıkla yaklaşık 30m değerindeki Mgame uniqe itemi 29.999.999 yerine 2.999.999 a koymuşum
    Ve nickini belirtmeyim şimdi bir kullanıcı itemi satın almış. daha sonra durumu farkettim
    ve kendisine pm attım ama cevap dahi yazmaya yeltenmedi.

İster sosyal deney olsun ister olmasın(bu tarz sosyal deneylerde var videolarıda var)

Şİmdi bu durumda ne yapabilirim?
    itemi geri alma şansım var mı acaba?

veya böyle bir durumda bir çıkış yolu yok mu.
    item30m yerine 3m den gitti resmen
    3-5 m inde değilim de, cevap dahi vermemesine çok kıl oldum. sanki malı alıp çalıp kaçırmış gibi resmen.
    insan bi cevap verir veriyorum tamam veya yanlış yazmasaydın kusura bakma itemi vermiyorum vs gibisinden.

adama senin ödediğinin 2 katını vereyim dahi dedim ama çıtı çıkmıyor,

not: yapacak birşey yok son çare bu dikkatsizliğimi fırsata çevirip sosyal deney olarak youtubede yayınlamak bu durumu.

EDİT: geri dönüş yaptı sosyal deney deyince , 3m e aldığı item için yinede 10m ver yoksa vermem dedi. bunun üzerine youtubede kendini izlersin dememle birlikte tamam tamam deyip verdi.
    sonrada para önemli değil 3m için amma ağladın gibisinden cümleler kurdu.
    para önemli değil diyor ama 10 m istiyor

ben bunun editini yapar youtubeye atarım aga
    Last edited by FIRTINAA; 05-12-2020 at 05:40 PM.

Senior Member thesa001's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    Karus
    Geçmiş olsun. Yapılabilecek hiç bir şey yok malesef. Daha dikkatli olmak gerekiyor.

Pazar fiyatlarını yazarken dikkat etmek lazım. Çünkü son gelen yenilikle noktalama işareti koyuyor ve bazen eksik veya yanlış oluyor. Yanlış koyuncada bu fırsatı değerlendirecek insan maalesef çok.

Member
    Class
    KO -> Rogue
    sosyal deney işin içine girince geri dönüş yaptı , 3m e aldığı item için yinede 10m ver yoksa vermem dedi. bunun üzerine youtubede kendini izlersin dememle birlikte tamam tamam deyip verdi.

şu diyaloga bittim yalnız cümle aynen şu şekilde:
    -----
    +olm parasında değilim
    +takacaktım
    +çok agladın
    -parasında değilim deyip
    -3m e aldığım item için 10m istedin
    -
    Last edited by FIRTINAA; 05-12-2020 at 05:45 PM.

Moderator NightOwl's Avatar
    Quote Originally Posted by FIRTINAA View Post
    sosyal deney işin içine girince geri dönüş yaptı , 3m e aldığı item için yinede 10m ver yoksa vermem dedi. bunun üzerine youtubede kendini izlersin dememle birlikte tamam tamam deyip verdi.

şu diyaloga bittim yalnız cümle aynen şu şekilde:
    -----
    +olm parasında değilim
    +takacaktım
    +çok agladın
    -parasında değilim deyip
    -3m e aldığım item için 10m istedin
    -
    Yanlış fiyata eşya satanlar için yeni bir yöntem keşfettin.

Member
    Class
    KO -> Rogue
    Quote Originally Posted by nightowl View Post
    Yanlış fiyata eşya satanlar için yeni bir yöntem keşfettin.

oyundaki bir oyuncu pm attı bana böyle böyle videolar var öyle yap gibisinden yoksa benim aklıma gelmemişti
    sonradan dank etti

Senior Member
    Quote Originally Posted by FIRTINAA View Post

not: yapacak birşey yok son çare bu dikkatsizliğimi fırsata çevirip sosyal deney olarak youtubede yayınlamak bu durumu.
    bu kısmı takıldım açıkcası ne diye yayınlacaksın merak ettim adamı neyle itham ediceksin ucuza kodyuğum itemi aldı diye mi

Member
    Class
    KO -> Rogue
    Quote Originally Posted by holefter View Post
    bu kısmı takıldım açıkcası ne diye yayınlacaksın merak ettim adamı neyle itham ediceksin ucuza kodyuğum itemi aldı diye mi
    yalnızca diyalogları gösterecem, vermemesi mesele değil, geri dönüş yapmayıp sosyal deney deyince geri dönüyor üstüne 3m lik iteme 10 m istiyor filan trajikomik durumlar silsilesi derim büyük ihtimal

Senior Member FEROBERTOTV's Avatar
    İtemini geri almana sevindim dostum, ama şöylede bir durum var. Bak itemini satın alan arkadaşı savunmuyorum fakat burada hata senin, itemini alan kişi senin pm ne cevap vermeyebilir, geri vermeyebilir de çünkü pazar alanında serbest piyasa hakim burada senin durumu avantaja çevirip tehdit vari bir şekilde sosyal deney vs diyerek geri alman bence seni geri plana düşürmüş. Şahsen 20 m değil 2 gb'de olsa söylemeye çalışırım ama cevap alamıyorsam vardır bi hayır der geçerim.

Member
    Class
    KO -> Rogue
    Quote Originally Posted by FEROBERTOTV View Post
    İtemini geri almana sevindim dostum, ama şöylede bir durum var. Bak itemini satın alan arkadaşı savunmuyorum fakat burada hata senin, itemini alan kişi senin pm ne cevap vermeyebilir, geri vermeyebilir de çünkü pazar alanında serbest piyasa hakim burada senin durumu avantaja çevirip tehdit vari bir şekilde sosyal deney vs diyerek geri alman bence seni geri plana düşürmüş. Şahsen 20 m değil 2 gb'de olsa söylemeye çalışırım ama cevap alamıyorsam vardır bi hayır der geçerim.
    item gitti gözüyle bakıyordum zaten, hata bende bir sıfır eksik yazmışım farkındayım.
    itemi vermese vermeyebilirdide , veya yok arkadaşım vermiyorum diyebilirdi.
    işin trajikomik yanı bu hatamı fırsata çevirip youtube video konusu yapmam ve sosyal deneye dönüştürmem akabinde (itemi olduğu gibi direk geri dönüş verseydi zaten iteme ödediğinin 2 katını ödeyeceğimi söyledim kendisine ama o onun yerine açgözlü davranıp 10m ver yoksa vermem dedi itemi aldığı fiyar 3m zaten adama 6m verecektim eğer halen beni yolmaya çalışmasaydı.
    trajikomik kısmı olan o.

zaten bayadır bir video çekiyim çekiyim ama ne çekiyim bilmeiyorum aklıma gelmiyordu. böylelikle sosyal deney video listesi aklıma girdi.,
    seri olarak yapacam daha sonra yine aynı şekilde ucuzdan item koyup çeken arkadaşa pm atıp yanlış koydum geri verirmisin vs diyeceğim, verirse belli bir coin ödül vermeyi planlıyorum vermezsede yapacak birşey yok ama video içeriği olsun.

--
    cevap alamayınca kıl olmamın nedeni sen 3 gb lik itemi 3m e alıyorsun adam sana pm atıyor olumsuz dahi olsa geri dönüş yapmıyorsun, olay o, olumlu yada olumsuz insan geri döner değil mi, sosyal deney deyince geri dönmesi işte asıl nokta o,
    bide beni yolmaya çalışması, 6m verecem diyorum yok diyor daha çok istiyor vermiyorum de olsun bitsin misal, ama bu beni soyma peşinde ne kadar yolarsam kardır kafasında.

sosyal deney e çevirerek hata yapmadığımı düşünüyorum, ahh bide beni yolmaya çalışmasaydı zaten ödülde verecektim :/ ama çıkan diyaloglar cidden komik

bu benim hatamla birlikte başladı, ama bundan sonra kasıtlı olarak ucuza itemi koyup deneyeceğim bakalım ko oyuncularının tepkileri nasıl olacak
    dürüst olan ödülü kapar valla ,

aslında bu arkadaşa teşekkür dahi etmeliyim, kaç gündür yahu ne çekiyim ne çekiyim diyordum güzel bir fikir verdi bu bana aslında