Page 12 of 13 FirstFirst ... 210111213 LastLast
Results 111 to 120 of 126
    Banned
    Nickname
    Ebelfezl
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Emek
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by ISeIenaI View Post
    Silme değilde itemlerin dereceleri düşürülse olur.
    Onada razıyız bir düzenleme getirseler Ares-Diez-Gordion iflah olur potansiyelleri ve oyuncu kitleleri çok iyi. Hep yeni serverlara dönük bir yönetimden gına geldi artık.

Banned
    Nickname
    Ebelfezl
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    Emek
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Sorduğunuz şey üstte alıntı yaptığınız bölümde zaten yazıyor. Adli süreç yapımcının bağlantısının kesilmesiyle başladı. Sunuculara sokulan eşyalar bu süreçte olduğu için legal mi illegal mi kesin bir log yok. Mahkeme de veritabanının eksiksiz olarak yapımcıya verilmesine hükmetti. Yani hiçbir değişiklik yapılmadan, veritabanı dediğimiz şey eşyalarınızı da kapsıyor. Üstte birisi yazmış %95 illegal diye bu kafadan sallanmış bir rakam olsa da %5 legali nasıl ayıracaksın? Herkes kendi eşyasını bu yüzde 5 içinde görecektir
    Siz %95 illegale yaptırım için kararlı istikrarlı olsanız %5'i seçme yöntemlerinide geliştirirsiniz. Mümkün en az mağduriyetle oyunumuza devam ederiz. Ama şuan %95'i illegal +21'lerle bataklıkta oyun oynuyoruz. Her getirdiğiniz yenilik yeni serverlara göre ayarlı. Ares- Diez- Gordion sus ses etme kenarda dursun yolunda...

Bende mi anlama sıkıntısı var çözemedim. Benim ve tahminim üzerine birçok kişinin sıkıntısı bu yaşanan olaydan ziyade bu başa gelmiş sorunun ileride tekrardan 'bireysel hata' ile yaşanmamasını tamamen engellendiğini bilmek.

Yani giriş sıkıntı oluyor diye ki bu etkinlik hergün yapılan bir şey değil. Ayda 1-2 kez giriş yapılan bir karakter için, itemlerin korunmaya alınmadığı bir karakter hackleniyor ve burda yapılan açıklama OTP kullanın oluyor.

GM hesabı, etkinlik hesabı farketmez, itemlerin trade atılamaz birşekilde tutulması gerektiğini dahi bu zamana kadar düşünülmemiş, bundan sonra Otp'leri etkinleştirmenizsin yanı sıra itemlerin de kilitli, trade atılamaz bir şekilde tutulması gerektiğini, böyle bir karar alınmışsa da o kararı şeffaflığınızla burada bildirmeniz gerekir diye düşünüyorum. Gün yüzüne çıkmamış böyle olaylar olması muhtemel. Sadece item de değil chardaki coinsler de haksızca piyasaya sürülmüş olabilir.

Kısacası o şeffaflığınızla belirtmenizi istediğimiz konu: Gm veya etkinlik karakteri neyse artık item ve coins tradelerine tamamen kapatılması. Zira yine ileri bir zamanda erişim kolaylığı için OTP'ler kapatılabilir gibi.

Oyun içi her hareketi rahatlıkla görebiliyorken o itemlerin o karaktere geliş evresini bulamadınız mı(ki bu sizin amatörlüğünüzün kanıtı olur) yada buldunuz olayı gerçek yüzüyle anlatmıyorsunuz(ki bu da binlerce playerları kandırmak olur)

Hacklendiyse bunu detaylı şekilde yöneticileriniz neden açıklamıyor. Konu yüzeysel biçimde kapatıldı. Bu konuda ki seffaflıgınız inventory seffafligi gibi olmasını umuyorum.

Beklemedeyiz.

Member 4mustiakyz's Avatar
    Nickname
    4TheStorM
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Destan
    Race
    Karus
    Vayyyy vayyy neler olmuŞ

çok üzücü bir durum

- Bu artık değişimin işareti olmalı !!
    - Bundan sonra ilk gelecek güncelleme ile herkes birbirinin üstünde ne var ne yok görebilmeli (nerdeyse tüm oyunlarda var bu özellik)
    - itemlere info eklenmeli kim tarafından üretildi ve droplandı, kimler tarafından + basıldı gibisinden ( bu özellikte bazı oyunlarda var her itemin özgeçmişi oluyor bu şekilde)
    - Hadi bu hataydı ama yarın art niyetli bir yöneticinin el altından item satmayacağı ne malum ?( Bu olayda gördük ki bir gm edit item ekleyebilir ve başkasına devredebilir yani bu yetki var)
    - Son olarak etkinlik hesabınıza başka birinin girmesi ve itemleri aktarabilmesi sizin adınıza rezillik ( oyuncunun başına bu tür bir olay gelince hepiniz taşlıyorsunuz, hesabının güvenliğinden sen sorumlusun diye)

Senior Member
    Class
    KO -> Mage
    Server
    KO -> Diez
    Race
    Karus
    Şirket nasıl bir karar alır bilinmez fakat hiçbir şey eskisi gibi kalmayacaktır .

Junior Member Shadowst41ker's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    El-Morad
    Zaten ben şunu anlamıyorum. Bu oyunda neden diğer oyuncuların eşyalarını göremiyoruz, neden hangi mob hangi drop'u yüzde kaç oranla atıyor göremiyoruz, neden bir NPC'ye, mob'a ya da oyuncuya tıkladığımızda üstte HP gözükmüyor?

Kendi çıkarlarına olan pazar vergi sistemi gibi bir sistemi gayet de getirebiliyorlar ama böylesine basit özellikleri getirmiyorlar. Kimin ne çıkarı varsa haram zıkkım olsun diyorum daha bir şey demiyorum.

Senior Member
    Userlerin leveli ve npyi gördüğümüz gibi üstündeki itemleride görmek istiyoru bu özelliği neden getirmekte direniyorsunuz?