Results 1 to 6 of 6
    Banned
    Infractions
    0/1 (15)

Angry Ilginc bir durum..

Yaklasik 5 yildir duzenli oyun oynayan bir oyuncuyum. Nerde ne drobu oldugunu ortalama getirisini yaklasik olarak biliyorum.
    Dun gece ve bu sabah basima gelen bir olayi paylasmak istiyorum.
    Gece 3 civarinda yan charimi harpy slotuna afk-genie farmi icin biraktim.
    Sabah 7.30 gibi jr ye girmek icin kalktigimda charin ustunde sadece 4 ms ve birkac cop item oldugunu gordum. Md veya baska bir high class drobu cikmamis chara.
    Neyse daha sonra jr ve akabinde yan charlarla birlikte toplam 12 adet drakiye girdim.
    12 drakiden toplamda 3-5 shell, bir kac badge ve bir suru hp/mp potu aldim..
    Simdi bu olaya baktigimiz zaman toplamda gecen sure yaklasik olarak gece 3 oglen 13 arasi olmak uzere 10 saat. 10 saat farm yapan dc preli bir chara dusen drop sayisi 0. Evet kocaman bir SIFIR.
    Dediklerime inanmayan yoneticiler loglarima bakabilirler..
    en son yapilan guncelleme ile sadece eslant AOC slotunda drop azaltimina gidildigi soyleniyor fakat ben dahil pek cok oyuncu sunun farkinda ki oyundaki tum slotlarda bariz bir dusus var. Benim bu konudaki yorumum mgame su siralar olan oyuncu yogunlugundna dolayi bazi duzenlemeler yaparken kantarin topuzunu kacirdi ve ortaya boyle absurd bir durum cikti.
    Siz her ne kadar droplarda belirtilenin disinda bir degisiklik olmadigini/olamayacagini soyleseniz de oyuncu tarafinda durum pek de oyle degil.

Ben sahsi olarak bu premium surem bittikten sonra farm ve dc pre olayina ara vericem. Bu haketmediginiz oyuncu kalabaligi ortadan kaybolduktan sonra bas basi kaldigimizda sizin farkinda olmadiginiz o guncellemeyi mgame mecburen geri alicak. Tabi sizin bundan da haberiniz olmayacak... O zaman durum degerlendirmesi yaparak geri donebilirim.

Kalin saglikcakla...

Banned
    DC preli ve üstüne 10x dc flaş mı basmıştınız acaba ?

Senior Member enezx's Avatar
    Bahsettiğiniz tarihler hafta sonları GM çalışma saatlerinin bile dışında. Kutudan drop alma işi tamamen şans. Bir gece 10 aldım diğer gün 0 aldım olabilmesi de şans. Upgrade gibi düşünmek 10 taneden 4 tanesi +6 oldu diyelim diğer 10 taneden kaç tanesi +6 olabilir?
    what we know is a drop, what we don't know is an ocean.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by ZAAAA5555 View Post
    DC preli ve üstüne 10x dc flaş mı basmıştınız acaba ?
    evet malesef oyle yaptim

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by enezx View Post
    Bahsettiğiniz tarihler hafta sonları GM çalışma saatlerinin bile dışında. Kutudan drop alma işi tamamen şans. Bir gece 10 aldım diğer gün 0 aldım olabilmesi de şans. Upgrade gibi düşünmek 10 taneden 4 tanesi +6 oldu diyelim diğer 10 taneden kaç tanesi +6 olabilir?
    sans olayini benden daha iyi bilemezsin..
    bu bahsettigim cok farkli bir olay

Senior Member nesteren71's Avatar
    Nickname
    QuaLitySharD
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    ArdreamFounderS
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    El-Morad
    Bu kutu işi tamamen şans. Farm yaparken bazen 10 dakikada 3 bus alıyorum, bazen 3 saat 0(sıfır) adet bus alıyorum.

Siz yaratığı kestiğiniz anda; AIServer, SQL'de ITEM_DROP tablosuna çağrı yapar. nItemExrangeRate değeri %0.1 olan BUS (1/10000) şeklinde seçilir. Zar atılır. EVT ve CPP dosyaları işleme başlar.

ROLL_DYCE

Event 10000 1

gibi bir işleme alır.

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII>IIIIIIIIIIIIIIIIIIII IIII

Bu gitti geldi de eğer > işaretine tutarsa Bus düşer, diğerlerinde başka şeyler düşer vb. En basit şekilde anlatmaya çalıştığım mantığını. Tabii bunun GROUP_DROP sistemi falan da var ama çok karışık. Ancak tamamen şans olduğunu söyleyebilirim.

Oyun yöneticisini bunu % kaç yaparsa o şans oranı ile çıkar.
    Last edited by nesteren71; 05-03-2020 at 01:10 PM.
    Bizimkisi bir 'Knight Online' hikayesi..