Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 20

Angry Pazardaki Vergi Kaldırılsın !!!!

Nick yanıltmasın pazarcı değilim, oyunda sık sık upgrade yapıyorum gece yatarken uniq itemler için buy açıyorum, bırakın uniq itemi buy merchanta bus atan bile olmuyor, pazarcı arkadaşlar buy merchanttaki fiyata tradeden aldığı için buy merchantın yüzüne bakan yok !!!

Tamam bu oyunda bi rant var ama bırakında oyun olarak kalsın, vergi sistemi oyundan para kazananları daha da zenginleştirmek için yapılmış bi sistem, dün vergi ödülleri dağıtıldığında baktım bitane player yok alayı pazarcı...

Nttgame illa oyunculara para dağıtmak istiyorsa kendi kasasından dağıtsın çok mu zor...

Bırakında bari pazar kurduğumuzda pc basında beklemek zorunda kalmayalım ya da giriş ekranının sağ alt köşesindeki "uzun süre oyun oynamak sağlığınız için zararlıdır" yazısını kaldırın gitsin

Senior Member enezx's Avatar
    Gelen bir güncellemenin geri dönüşü olacağını sanmıyorum. Ancak vergi miktarı düşürülse güzel olabilirdi.
    what we know is a drop, what we don't know is an ocean.

Quote Originally Posted by enezx View Post
    Gelen bir güncellemenin geri dönüşü olacağını sanmıyorum. Ancak vergi miktarı düşürülse güzel olabilirdi.
    premiumdan gelen trinayı bile 3 gün satamadım (en ucuz rakamı yazmama rağmen) neden? tradeden daha ucuza satan arkadaşlar var, makro mouse ları var aşağıdan 7 24 flood atıp duruyorlar

Quote Originally Posted by KardeslerMarket View Post
    premiumdan gelen trinayı bile 3 gün satamadım (en ucuz rakamı yazmama rağmen) neden? tradeden daha ucuza satan arkadaşlar var, makro mouse ları var aşağıdan 7 24 flood atıp duruyorlar
    Vergi sisteminin pazardaki canlılığı arttırdığı bir gerçek. Ben sadece vergi miktarının yüksek olduğunu düşünüyorum. Trina normal şartlarda en seri giden eşyalardan bir tanesi, anvil yanına kurmanızı öneririm.

Senior Member
    Bencede kaldırılması gerek Misal mavi kutu gem tarzı itemlerde buy ile sell arası 200 k civarı oynuor örnek vermek gerekirse Buy fiyatına gem kutu satmaya calışıyosun tradeden daha ucuza almaya çalışıyorlar Çünkü vergi sistemine daha çok para gideceğini bildikleri için ne iteklersek kar hesabı.

Quote Originally Posted by M3T3HaN View Post
    Bencede kaldırılması gerek Misal mavi kutu gem tarzı itemlerde buy ile sell arası 200 k civarı oynuor örnek vermek gerekirse Buy fiyatına gem kutu satmaya calışıyosun tradeden daha ucuza almaya çalışıyorlar Çünkü vergi sistemine daha çok para gideceğini bildikleri için ne iteklersek kar hesabı.
    Burada buy atıp vergi sistemine dahil olmanız sizin şansınızı arttıracağından daha uyguna alanlara satmayarak aslında kâr etmiş olabilirsiniz Bence şans neredeyse denemek gerekli.

Örnek söyle olabilir farklı oyunlarda vardı.
    oyunun ismini vermiyeyim. müzayede paneli vardı. itemi oraya katıyorduk.
    12 saat katarsan sende 10k
    24 saat katarsan sende 20k
    kesinti örnektir hatırlamıyorum ama cok az kesiyordu.
    para alıyordu. satılırsa tabi satılmazsa almıyordu.
    sen oyundan cıksan bile itemler o listede kalıyordu. alanlarda listeden item alıyordu.

iki farklı sistem olsa birince para kesilse olurdu.
    ama bunda sen pazarda duruyorsun yine vergi kesiliyor aşırı saçma.

Senior Member Sven_'s Avatar
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Oreads
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by enezx View Post
    Burada buy atıp vergi sistemine dahil olmanız sizin şansınızı arttıracağından daha uyguna alanlara satmayarak aslında kâr etmiş olabilirsiniz Bence şans neredeyse denemek gerekli.
    Sistemin nasıl işlediğini bilen yok. Sadece şansa sahip oluyorsun. Kişisel görüşünüz beğenebilirsiniz ama oyunun büyük bir çoğunluğu pekte memnun değil. Çünkü sabit pazarcılara çıkıyor çoğunlukla. Kesinlikle kaldırılmalı.

Bence de vergiler kaldırılsın. Para dağıtılacaksa da NTTGame dağıtsın promosyon olarak. Hem pazarcılar da daha ucuza koyar. Üstelik çekilişi kazanmak için adamlar 100lerce hesap açıyorlar ve sunucular daha da doluyor.

Sell ve buy pazar kuranlardan para kesilmeli yuzde bir miktar buya item atincada pazarcidan kesilsin

Tags for this Thread