Results 1 to 10 of 10
    Junior Member

Question Video'nu aldim, seni şikayet edicem, kendini forumda göreceksin vb. ithamlar

selamlar herkese, bugun başıma gelen bir iftira davasından sonra foruma yazmak istedim.

1- videonu aldım, şimdi yüklüyorum
    2- ksc aldim, bitti işin
    3- foruma koydum, yarın görürsün
    4- macrocu seni, hangi macro bu
    5- koxper seni, bi bitmediniz
    +++
    bir ton ana avrat baba küfür üstüne

gibi ithamlarla karşılaşıyorum. ve gittiğim slotlarda da bunu yapan insanlar görüyorum.

-------

bu durumlarda ne yapmamız gerekiyor? bu arkadaşların aldığı görseller video'lar neoluyor? bize nasıl ulaşıyor ntt yetkileri

itemi olan olmayan, premium olan olmayan, gerçekten hile yapan yapmayan var.

buradaki prosedürü biri bana anlatabilir mi? Forumda nasıl hile bildirileceği ile ilgili harika içerikler var.

FAKAT hile bildirimi yapıldıktan sonra ilgili oyuncuyla veya hesap ile nasıl ilgilendiği ile ilgili bir bilgi bulamadım.
    Last edited by Death_Stroke; 05-02-2020 at 11:08 PM.

Moderator NightOwl's Avatar
    Öncelikle şunu belirteyim, 3. parti program, makro vb. bir şey kullanmıyorsanız, korkmanızı gerektirecek bir durum yok.Geri kalan iş tamamen yetkili ekibin işi olduğu için bu konuda net bir bilgi verilmez diye düşünüyorum.Bunun dışında bu tarz kişileri raporlamaya özen gösterin/gösterelim ki oyunumuz daha temiz bir hale gelsin.

Unutmadan CR için kayda aldığımız isimleri, resimleri ve videoları Cheat Reports dışında paylaşmamız yasak.
    Daha detaylı bilgi için Cheat Reports Kullanımı, inceleyin derim.

Senior Member nesteren71's Avatar
    Nickname
    QuaLitySharD
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    ArdreamFounderS
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    El-Morad
    Sizin yapacağınız bir şey yok. CR'ye atarlar bilgileri ve GM ekibi inceler.

İllegal aktivite varsa ceza alırsınız, bir şey yok ise hiçbir şey olmaz devam. O oyunda istediğini yazsın.

Size yetkiler tarafıdan, ticket atmadığınız sürece;

'Şu sebeple rapor edildiniz, şu sebeple ceza aladınız..' bilgisi verilmez.
    Bizimkisi bir 'Knight Online' hikayesi..

Senior Member Evanescence_TR09's Avatar
    Nickname
    :_EVANESCENCE_TR_:
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    HanimShardimiGetir
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by LarkLittle View Post
    selamlar herkese, bugun başıma gelen bir iftira davasından sonra foruma yazmak istedim.

1- videonu aldım, şimdi yüklüyorum
    2- ksc aldim, bitti işin
    3- foruma koydum, yarın görürsün
    4- macrocu seni, hangi macro bu
    5- koxper seni, bi bitmediniz
    +++
    bir ton ana avrat baba küfür üstüne

gibi ithamlarla karşılaşıyorum. ve gittiğim slotlarda da bunu yapan insanlar görüyorum.

-------

bu durumlarda ne yapmamız gerekiyor? bu arkadaşların aldığı görseller video'lar neoluyor? bize nasıl ulaşıyor ntt yetkileri

itemi olan olmayan, premium olan olmayan, gerçekten hile yapan yapmayan var.

buradaki prosedürü biri bana anlatabilir mi? Forumda nasıl hile bildirileceği ile ilgili harika içerikler var.

FAKAT hile bildirimi yapıldıktan sonra ilgili oyuncuyla veya hesap ile nasıl ilgilendiği ile ilgili bir bilgi bulamadım.
    Merhaba.

Sende CR'ye konu açabilirsin. İllegal bir program kullanmıyorsan korkacak bir durum yok. Tehdit içerikli mesajlar alıyorsun anladığım kadarıyla. Bunları bildirebilirsin. Hakaret, tehdit bunlar birer suç teşkil eder. Aslında hile kullanmayan birini hile kullanıyormuş gibi şikayet etmek veya tehdit etmek çok garip. İftiradan dolayı karşı şikayetin geleceğini bilmesi lazım. Kendi kendini ateşe atıyor...

Senior Member
    Quote Originally Posted by Evanescence_TR09 View Post
    Merhaba.

Aslında hile kullanmayan birini hile kullanıyormuş gibi şikayet etmek veya tehdit etmek çok garip. İftiradan dolayı karşı şikayetin geleceğini bilmesi lazım. Kendi kendini ateşe atıyor...
    dün banlatdığım kişi yeni hesap açarak pm den bende seni banlatacağım videonu aldım vs gibi tehditler ettikten sonra sen anca bu oyunda benim sakalımı kesersin biz bir ölürüz bin doğarız dedi

Senior Member Evanescence_TR09's Avatar
    Nickname
    :_EVANESCENCE_TR_:
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    HanimShardimiGetir
    Server
    KO -> Ares
    Race
    El-Morad
    Quote Originally Posted by holefter View Post
    dün banlatdığım kişi yeni hesap açarak pm den bende seni banlatacağım videonu aldım vs gibi tehditler ettikten sonra sen anca bu oyunda benim sakalımı kesersin biz bir ölürüz bin doğarız dedi
    Onlar senle uğraşıyorsa, sende onlarla uğraş. CR'ye rapor gönder. Daha temiz bir oyun için bıkmadan çalışmalıyız. En azından bu tip insanların önüne geçmiş oluruz. İllegal program kullanımdan, tehdit ve hakaret etmekten korkmaları gerek. Şikayet eden birinin olduğunu bilsinler.

Senior Member
    Quote Originally Posted by Evanescence_TR09 View Post
    Onlar senle uğraşıyorsa, sende onlarla uğraş. CR'ye rapor gönder. Daha temiz bir oyun için bıkmadan çalışmalıyız. En azından bu tip insanların önüne geçmiş oluruz. İllegal program kullanımdan, tehdit ve hakaret etmekten korkmaları gerek. Şikayet eden birinin olduğunu bilsinler.
    gün içerisinde slot slot geziyorum artık gördüğüm zaman video ile cr şikayet edeceğim

Senior Member
    Geçen çocuk ağladı bakmaya gittim, pazarda item arıyorum.
    Adam mesaj atmış, pazar blokladığın için banlanacaksın. Video aldım diyor

Oyunu oynamaya devam et.Herhangi bir şey yapmaya gerek yok.Cevap da verme onlara takılsınlar kendi hallerinde.

Junior Member
    Peki yayıncıların kendilerini bir halt sanmaları ? İsim vermiyim ama zamanında bunu yüksek izleyicili birisi yaptı ve suan başka oyunda 50 izleniyor. Şimdide Vega'da oynayan bir yayıncı yapıyor.Hemen banlatalım diye havalara girmiş.Umarım bunlara dikkat edersiniz.Hiçbir yayıncı bir oyuncudan üstün değil bunun farkına varmalarını sağlamanız gerek .

Tags for this Thread