Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 10 of 26
    Junior Member

Question '' slot'a ks '' tabiri hakkinda düşünceleriniz ?

2006 Yılından beri bir fiil bu oyunu oynuyorum. Eskiden bir KS kavramı vardı. Çok eski değil. Bundan 1-2 sene öncesine kadar vardı. Bir insan o slotu kesiyor ise onun elinden '' KS '' atarak almak yerine farklı çözüm yolları bakılırdı.

Ben hayatımda hiçbir zaman bir slota sonradan gelip selamsız sabahsız KS atmadım. Hiç hemde. Çok şaşırıyorum gerçekten. Özellikle KORONA döneminden sonra artan '' destursuz , selamsız KS ciler '' gerçekten şahsen canımı sıkıyor.

Bir slota göz diktim mesela örneğin uruk tron .. Savaş saatinde basıldıysak savaşın bittiği dakikayı takip ederim veya slottaki kişiye pm atıp ne zaman çıkacağını sorarım ve çıkarken beni bilgilendirmesini rica ederim.

Evet şimdi bazı kişiler diyecekler ki slotların sahibi hiç kimse değil. Gücü yeten gücü yetenden alır .. Evet oyunun yazılı kuralı bu, ks atmak da yasak değil bunu da biliyoruz.

Şimdi size soruyorum ..

Oyunun kendi kendine yıllar içerisinde üretmiş oldugu bir ahlaki değer midir ks atmamak yoksa KS diye bir kavram yoktur mu diyorsunuz ?

Görüşlerinizi merak ediyorum.

Benim görüşürüm Slotta biri varken selamsız sabahsız ks atmaya başlayarak slotu ele geçirmek KARAKTERSİZLİKTİR. Bunu yapanlara yıllar boyunca sövdüm, ceza aldım ama yılmadım. Sövmeye, ceza almaya devam edicem. Sizce ?

Senior Member enezx's Avatar
    Bana göre yazılı olmayan kurallar tarihte kaldı. Kimse slotun sahibi değildir ve benim olduğum slotu benden güçlü birisi elimden gelip alabiliyorsa hakkıdır. Bana selam vermek müsade istemek gibi şeyler yapmak zorunda değil.

Eski sunucularda daha az oyuncu olduğu için ve genel anlamda oyuncular birbirlerini tanıdıkları için bu durum biraz daha az olabiliyor. Ama yeni sunucular sürekli olarak yeni oyunculardan oluşuyor ve herkesin amacı daha hızlı gelişmek.
    what we know is a drop, what we don't know is an ocean.

Moderator DizzyMask's Avatar
    Nickname
    DizzyMask
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Vega
    Race
    El-Morad
    Yeni nesil çok bozuldu be hep ondan

Bu oyunu oynayanları "insan" olarak kabul edersek 5-10 sene önceye kadar ahlak nasıldı şimdi ahlak nasıl o yüzden insanlar nasıl daha kötü olabiliyorsa oyunda da daha da ahlaksız ve seviyesiz durumlar söz konusu oluyor. Bu oyunu bu şekilde kabul edersen daha çok zevk alabilirsin.

Senior Member
    Nickname
    DOKUC
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Rosetta
    Oyunun ahlakı ile degil, oyuncuların ahlakı ile alakalı tıpkı bir iş yerinde patronun işçisine emir vererek yaptırabileceği şeyi rica ederek yapması gibi bişey bu karakter meselesi ne yazıkki maddi kaygılar erdem kavramından önce gelir halde ve bu durum sadece oyunda değil ülkede de aynı.

Moderator NightOwl's Avatar
    Eskiden böyle durumlarda ks atan kişi ayıplanırdı, biz de öyle gördük öyle devam ettik.Ancak artık bu durum tarihe karışmış gibi bir şey, ben de bir spota gireceğim zaman en azından selam verip, devam edecek mi, edecek ise ne kadar edecek diye sorup, ona göre devam ediyorum.Ama dediğim gibi eskide kaldı bu durum, eski oyuncular da...

Senior Member
    bu işin eski nesli yeni nesli yok 2006 yada 2007 edana serverı yeni açılmıştı 2 clan 8 parti paramuna ks kurulurdu

etik olarak doğru olmaya bilir ama özellikle farm slotlarında güçlü olan alır kusura bakmayın çünkü bütün slotlar dolu 20 dk yarım saat bekleme gibi birsey yokki saatlerce farmlanıyor slot bulamayan ne yapcak mecbur ks atıcak slotu almak için

Uruk tronda kasan adam slottan cikmaz neyin musadesini isteyecez siriusda adam 15 aydir ayni slotta mk?

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Ks atmak, slot ele geçirmek KARAKTERSİZLİK de milletin anasına avradına küfür etmek iyi karakter örneği mi ? Ceza aldım devam edeceğim diyorsun demek ki önüne gelenin anasına avradına küfür ediyorsun. Oyunda para kasılabilecek hiçbir slotta süreli durulmuyor 7/24 slotta kalıyorlar yani slottan çıkış süreniz yok. Kimse kimseden izin istemek ya da keyfini beklemek zorunda değil isteyen ks atar isteyen kenarda oturur bekler. Bunun karakterle ne alakası var ?

Ben de uruklara gittiğim zaman gidip de ne zaman çıkacaksın diye sormam. Açarım geniemi petimi yatar uyurum pm kapatıp. Çöp slotuna gireceksem yine aynı şekilde pm i blocklarım başlarım moba atağa. Babanızın malı mı slotlar niye keyfinizi bekleyeceğim ? Neymiş efendim ks ayıpmış oldu anam.

Bu arada konuya 3 moderatörlük adayı yorum yapmış birisi konuya açıklama yapmış diğer ikisi ks atmayı karaktersizlik gören sığ düşünceye katılıyor. Moderatör adayısınız bir de utanın utanın.

Junior Member
    O eski yıllarda bizde ks attık ks de yedik. Bizim yıllarda olay kutuydu (loot derdik) kutuyu alabilen slotu alırdı deru da az kutu aldın aldım olayı olmazdı. Bence hala geçerli bu birisi slotta benden kutu alıyorsa bırakıp gidiyorum. Temel olarak oyuncu çok slot az ve harita küçük ve insanlar para veriyor görev yapmak istiyor örneğin izin almaya kalkarsa uruk görevi hiç yapılamaz hiç boş kalmaz çünkü. Ks kaçınılmaz bir olay bence kıstas küfür ve hakaret.