Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 11 to 20 of 80
    Gordiondaki brujah ın soyulması resmen gözümüzün önünde gerçekleşti. İtemleri kitli Otp kurulu hesap boşaltıldı.Yasal sürecin yıpratıcı ve uzun bir süreç olması sebebiyle büyük bir mağduriyet söz konusu. Bu noktada NTT GAME taşın altına daha fazla elini koymalı ve müşterilerinin bu mağduriyeti için elinden geleni yapmalı. Yani itemlerin kodları, itemi çalan hesaplar, IP adresleri bütün bilgilere sahip olan NTT game soyulan carları eski haline getire bilir. Bu noktada can alıcı nokta soyulma ihbarının doğruluğu bunu da elindeki veliyle NTT game yapabilir
    NTT game için bu kazanç getirmeyen bir uğraş gibi görünse de NTT game e olan güveni zayıflatan bu durum yine kendilerine maddi zarar olarak yansıyacak bir durumdur. Bahsi geçen hesap Otm li itemleri kitli sürekli tek bir pc den girilen bir hesap. Bana göre böyle bir hesap soyuluyorsa bu oyuna para yatırmak çok riskli diye düşünüyorum
    Sonuç olarak, pus indirimi etkinlik vs vs bunlardan önce satışını arttırmak isteyen NTT game güven sağlamalı, daha önemlisi mağduriyeti gidermelidir

Junior Member
    Öncelikle bu kadar köklü ve uzun süre gündemde kalan bir oyunun bu tür açıkları artık kapatması lazım diye düşünüyorum.Bu şekilde mağdur olan insanların mağduriyetleri kesinlikle giderilmeli.İnsanlar artık güvenip te çar dizemiyorlar.Soyulcak gereksiz bi konudan banlancak hacklancak vs vs diye.Bu ve bunun gibi örneklerin daha ilerde tekrar tekrar yaşanmaması için bu durumun giderilmesi , verilen emeklerin karşılıgı tekrardan yerine konulmalı ve aynı zmanda bu açıkların sorunların artık bir şekilde giderilmesi lazım.Herkese iyi oyunlar...

Junior Member
    Merhabalar
    Bundan 1 sene önce benzer bir şekilde Benimde Çarım gözümün önünde soyuldu. NTT Game e ticket attım bi sonuc cıkmadı. dilerim NTT Game bu heclenme , soyulma vb eylemlere bir çare bulur. İnsanların emekleri boşa gitmez.
    Gerçekten Can sıkıcı bir olay o tür eylemleri gercekleştirn kişilere fırsat vermeyin oyuncuların emeklerine sahip cıkın NTT ye olan güveni daha fazla sarsmayın aksine siZlere olan güveni dahada ıspatlamalısınız..

Member
    Nickname
    GarboN
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    Karus
    umarım sesimizi duyan yetkililer olur...

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Quote Originally Posted by sercan5441 View Post
    Rollback gm ler tarafından atılabilir. Hesap sahiplerinin arkasında nttgame in olduğunu bilmesi iyi olur falan gibi.
    2015 teydi sanırım. Team viewer üzerinden karakterden 500-600 item çalınmıştı. Neticesinde NTTGame'e ticket attım. Dediler ki herşey normal görünüyor role back yapamayız. Yani anlayacağın NTTGame işine geldiğini yapar. Senin mağduriyetini dert etmez.

Nttgame tarafından mağdur olan arkadaşımıza destek verilmesi gerektiği düşünüyorum yasal sürecin ülkemizde ne denli karmaşık olduğunu tüm oyuncular bilmekte olup sistemin verdiği bütün güvenlik önlemlerinin alınmasına rağmen bir şekilde oyundaki eşyaların çalınmasını mantıklı olarak bir açıklamasının olmadığını düşünmekteyim.
    Soyulan arkadaşın yerinde farkli oyuncu arkadaşlarım ve bende olabilirdim bu konunun oyundaki en önemli konu olduğunu tekrardan bilmenizi isterim ve arkadaşa eşyalarının oyun tarafından verilmesi gerekmektedir.

Junior Member
    Nickname
    ILowranceMyth
    Class
    KO -> Priest
    Clan
    FreaksDownerS
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    Karus

S.a öncelikle geçmiş olsun Apo reis

Merhabalar, bende metinin dediklerine katılıyorum..

Bildiğim kadarıyla GM ler id ve karakterlere RoLLBacK atabiliyorlar. Burada kullanıcı hatası yada başka herhangi bir nedenden bile olsa char sahibi resmi yollarla başvurusunu yaptıysa bence NTT game playerlarına RoLLBacK konusunda yardımcı olmalıdır. Bu aslında bu oyunun playerlarının haklarını koruduğu ve onların güvenliği için ellerinden geleni yaptığının bir göstergesi olur.
    İnşallah GM arkadaşlar konu ile ilgilenir ve RoLLBacK için yardımcı olurlar. Az da olsa oyuncunların haklarına sahip çıkmanız bence en doğru
    karar olacaktır.. umarım kimsenin hakkını yemeden adilce davranıp gereğini yaparsınız.. NttGame yöneticilerine çağrımdır..

Merhaba,
    Bu durum son derece temkinli olan bir insanın başına gelebiliyorsa, hepimizin de başına gelebilir demektir.

Çok güvenli dediğimiz OTP, item kilitleme vb. önlemler yeri geliyor burada olduğu gibi çaresiz kalıyor.
    Bu mağduriyete, EGM gidilmiş, avukat ile yasal yol başlatılmış ve sonuna kadar gidilecektir. Bunlar uzun uğraş gerektiren herkesin peşinde koşmayacağı şeylerdir.
    Bu soyulma ve hakka gasp işi benim başıma gelse belki bu kadar üzerine gidemeyecektim. Oyunu bırakmakla birlikte çevremdeki insanlara da oyunun beş para etmez ve güvenilmez bir düzene sahip olduğunu dile getirip, kötü reklamını yapacaktım.

Bu durumda gerçekleşen emek hırsızlığının gözardı edilmemesi gerektiğini, gerek NTT olarak gerek Mgame olarak, mağduriyetin giderilmesi gerektiğini düşünmekteyim. Yönetim olarak sizlerde kendinize göre haklısınız binbir türlü sorun, yalan vb. durumlarla karşılaşıyorsunuz. Ancak bu demek değildir ki, sizinle her iletişime geçen, her mağdur olan, hırsız veya kendini akıllı sanan dolandırıcı insanlardır. Bence karşınızdakini dinlemeden ve anlamadan, işlem yapmak veya hiç bir şey yapmamak doğru bir hamle değil.

Hepimizin tahmin edebileceği üzere, her itemin kendine ait bir seri numarası vb. belirleyici bir özelliği olduğunu düşünüyorum. Burada çalınan itemlerin kimlerin elinden geçtiği, hangi charda ne kadar süre kaldığı, chara hangi PC'den girildiği vb herşey istendiği taktirde ulaşılabilir bilgiler olduğunu düşünmekteyim.
    Önemli olan NTT yönetimi bu çabayı sarf edecek mi ?

Sizlerden ricam, bu konunun sadece bir kişinin mağduriyeti olarak düşünmemeniz. Hepimiz potansiyel mağdur olarak burada bulunuyoruz.
    Bu ve bunun gibi durumların her an başımıza gelmesi muhtemel.
    Çok güvendiğimiz OTP ve diğer önlemler yeterli değil.
    Konunun başında da belirtildiği gibi, OTP sıfırlama, Mail sıfırlama, Kilit sıfırlama vb ciddi işlemler; sistemde kayıtlı olan telefon numarasına gönderilecek olan bir SMS kodu ile yapılması gerektiğini düşünmekteyim.
    Şirketin ihtiyacı olmadığını düşünsem de, böyle işlemlerin de gerekirse cash karşılığında yapılmasının mantıklı olduğunu düşünüyorum.

Bunun gibi emek hırsızlıklarının sonuçsuz kalmaması için konunun takibinde kalacağım.
    Sonuç olarak hepimiz bu risk altındayız.
    Yönetimden gerekli hassasiyeti bekliyoruz.

Senior Member
    Bu ne ya, adnan oktarı geçmişsiniz Yorumların hepsi yapay gibi. Ama soyulan arkadaşa geçmiş olsun. Bundan sonra her gelen sms ye inanmayın. Ayrıca bilgisayarınıza nod 32 gibi lisanslı antivirüsler yükleyin. Trojan kapmasınız. 15 yıldır 1 kere bile soyulmadım.