Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 21 to 30 of 80
    Junior Member
    OTP ICS item kilitleme gibi önlemler alarak aradan çekilmek mağdur edilen onlarca oyuncuyu hiçe saymaktır. Ben yaptım hacklenirseniz sorumluluk sizin mantığıyla daha nice insanın canı yanar. Nttgame bir an önce bu tür konuların önlemini almalıdır. Otp paylaşımı yapmasan bile onlarca soyulma yöntemi var ve her zaman yeni yöntemlerle karşılaşmayada devam edeceğiz. Açıkçası nerden patlayacağımızıda bilmiyoruz artık

Member
    Nickname
    GarboN
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by pinarim12 View Post
    Bu ne ya, adnan oktarı geçmişsiniz Yorumların hepsi yapay gibi. Ama soyulan arkadaşa geçmiş olsun. Bundan sonra her gelen sms ye inanmayın. Ayrıca bilgisayarınıza nod 32 gibi lisanslı antivirüsler yükleyin. Trojan kapmasınız. 15 yıldır 1 kere bile soyulmadım.
    soyulan arkadaşımız da zaten 16 yıldır soyulmamış bir arkadaşımızdı... bilgisayarında lisanlı güncel Norton A.V. bulunuyordu. OTP açıktı, item kilitlemeler aktifti, account paylaşımı yoktu, çalınma esnasında herhangi bir sms, e-posta ulaşmadı tarafına... bu nedenle siber suçlardaki ilk görüş "kişisel pc'den kaynaklı olmayabilir" şeklinde oldu ancak bunu burada detaylandırmamak daha doğru olur.
    insan başına gelmeden anlamıyor bu konunun ciddiyetini maalesef... inşallah hiç bir zaman accountun çalınmaz ya da soyulmaz... desteğin için teşekkürler...

EnroN hocam öncelikle arkadaşına geçmiş olsun ancak sunduğun çözüm önerileri gerçekleşmesi asla mümkün olmayacak bir tekliftir. Kendi fikrimce nttgame' nin hesap üzerinde rollback işlemi yapması imkansız bir hal almaktadır . Nedenine gelecek olursak itemlerin çalındığı belirtilip yasal süreci başlamış olan karakterin yasal düzenlemelere taabi olarak işlem süresi nerden baksan minimum 15 gündür. Bu süreçte itemleri gasp edip aktaran yahut hiç aktarmadan oyun içi satış işlemi yapıp kar amacı güden kişi için bu işlem kaçınılmazdır. Bunun sonucunda da senin karakterine şüpheli bir IP girişi yapılıp itemlerin aktarılmış veya eritilmiş olsa bile nttgame' nin buna rollback işlemi yapması saçma olur. Çünkü ortada bir mal var ve bu mal bir şekilde gasp edilip satılıyor ve sen bu malların iadesini talep ediyorsun bu iadenin sonucunda mağdur olacak 3. kişilerde var bunlarıda göz önüne alman gerekir sonucta bu itemlerin üzerinde barkod numarası yahut çalıntı item damgası bulunmuyor dimi satışını yaparken

O yüzden rolback işlemi mağduriyete ve seni tenzih ederek söylüyorum fırsatçılığa bile kapı aralar kardeşim lütfen bunlarıda göz önünde bulundurarak tekrar düşün iyi oyunlar

Junior Member
    Nttgame davranış kuralları bölümünde Çalıntı ya da illegal eşyaların hesap üzerinde bulundurulması durumunda verilen ceza Şüpheli para/eşya silinmesi ve uygun görülürse hesabın kapatılması.şeklindedir. Sizin bahsettiğinizin aksine her itemin bir id nosu var ve o itemin kimde olduğu ne şekilde geçtiği nttgame in tespit edebileceği imkanlarıda var elinde. Burda sorun aslında hesabı soyulan kişi değil nttgame in burda bu tür sorunlara yaklaşımıdır. Soruyorum size hesabınızın soyulmayacağına dair garantiniz var mı? Umarım bu tür şeyler başınıza gelmez. Bu tür sorunların ortadan kaldırılması için otp ve item kilitleme sisteminin olası bir durumda illegal yollarla giriş yapan kişiler tarafından değiştirilmesine engel olunması için sms sistemiylede güçlendirilerek hesap soyulmalarının önüne geçecek engelleri güçlendirmektir.

Member
    Nickname
    GarboN
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by lorddestructor View Post
    EnroN hocam öncelikle arkadaşına geçmiş olsun ….

O yüzden rolback işlemi mağduriyete ve seni tenzih ederek söylüyorum fırsatçılığa bile kapı aralar kardeşim lütfen bunlarıda göz önünde bulundurarak tekrar düşün iyi oyunlar
    JhaanDaelar dostum ban politikası gerçeğine dikkat çekmiş... çalıntı itemler takip edilerek silinir. burası kesin. eğer uygun görülürse hesap/hesaplar kapatılır kısmı ise hırsızlıkla alakasız kişilerin hesap kapatılarak mağdur edilmemesi için tercih edilmiş bir uygulamadır. çalınan itemler ilk olarak, şu anda tüm sunucularda bulunan "Acilci" diye tabir edilen ticari amaçlı olan account sahiplerine satılmaktadır. eğer bir bilinç oluşursa (çalıntı olması durumunda itemin silineceği, bu işin adli makamlara kadar gidebileceği vs vs) "Acilci" diye tabir edilen oyuncular, bir anda ortaya çıkan değerli itemler karşısında daha tedbirli olurlar. sonuçta bu işin kendi canlarını da yakabileceğinin farkında olurlar... çünkü senin mağdur olacak dediğin kişiler bu hırsızlığı yapanlar ile çalıntı malı satın alanlar olacak...

Member
    Nickname
    GarboN
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    Karus
    buna ek olarak beni tenzih ederek belirttiğin detay içinse zaten olayın adli sürecinin başlaması şartını koştuk... eğer kişi bir oyundaki itemlerini kendi isteğiyle satar ve sonra "çalındı" derse dahi bu süreçte ortaya çıkacaktır. o durumda yargı sürecini yanıltmaktan dolayı daha ağır cezalara çarptırılacaktır.

kısacası uyarın için teşekkür ediyorum ancak, önerimin gerçekten uygulanabilir olduğu kanaatindeyim... hatta farklı, daha yapıcı önerileri de burada görmek isterim... "olmaz" demek yerine "belki şöyle olursa" gibi geri dönüşler beyin fırtınası anlamında daha faydalı olacaktır.

Eğer dediğin gibi çalıntı itemler takip edilerek silinirse burda bir mağduriyet söz konusu olduğundan rolback işleminin asla gerçekleşmemesi kanaatindeyim . Nedenine gelecek olursak seninde bildiğin gibi fiyatı her ne olursa olsun acil alsan dahi itemi alırken oyuncu itemin çalıntı veya gerçek sahibi tarafından satıldığını asla bilemeyecek çünkü yukarıdada yazdığım gibi yasal süreç başlamış olsa dahi minimum 15 gün bu süreç üzelerek söylüyorum mağduriyet kaçınılmaz olur 3. şahıs için

Adli sürecin başlaması koşuluna gelirsekte kişi farklı Ip ler üzerinden rollback işlemiyle fırsatçılık sağlayabilir ve bu bağlamda da nttgame mağdur olur değil mi Bu oyunu yurtdışından oynayan vatandaşlarımızda var ... nttgame' nin tüm bunları göz önünde bulundurup bu sonuca vardığı kanaatindeyim çünkü bu tartışmayı ilk defa biz yapmıyoruz .. ama dilerim bundan sonra oyuncu yararına birşeyler olur .. Bu arada bilgilendirmeleriniz içinde teşekkür ederim yeni şeyler öğrendim

Member
    Nickname
    GarboN
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by lorddestructor View Post
    Eğer dediğin gibi çalıntı itemler takip edilerek silinirse burda bir mağduriyet söz konusu olduğundan rolback işleminin asla ger....
    ... nttgame' nin tüm bunları göz önünde bulundurup bu sonuca vardığı kanaatindeyim çünkü bu tartışmayı ilk defa biz yapmıyoruz .. ama dilerim bundan sonra oyuncu yararına birşeyler olur .. Bu arada bilgilendirmeleriniz içinde teşekkür ederim yeni şeyler öğrendim

gerçek yaşamda da çalınan eşya bulunursa, ilk sahibine teslim edilir... eğer sigorta vs ilk sahibine zararın bedelini ödemiş ise o zaman da ilk sahibine değil sigorta firmasına teslim edilir. para verip alan kişi ise bu malı kendisine satan kişiye dava açar zararı dolayısıyla...
    senin yazdıklarından anladığım ya sen acil item alıp satan bir oyuncusun ya da bilerek/bilmeyerek çalıntı item satın almış bir oyuncusun... eğer öyleysen, şundan emin olabilirsin, account sahibi başvuru yaptığında senin elindeki itemler öyle ya da böyle silinecektir... sen, itemi satın aldığın kişiye acilen dönüş yap... polemik olmasını ve bu konunun önemini polemik yüzünden kaybetmesini istemiyorum...

Member
    Nickname
    GarboN
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    Karus
    Adli süreç konusu ise;
    tam olarak bu koşulu ortaya atmamın sebebi, senin fırsatçılık olarak bahsettiğin suiistimallerin engellenmesi içindi... bu süreçte savcılığın tüm bilgileri elde etmek için yetkileri bulunmaktadır. oyuncu kendisi hacklenmiş gibi gösterip itemlerini sattıysa bu da ortaya çıkacaktır. bu durumda da nitelikli dolandırıcılıktan tut da mahkemeyi yanıltmak suçuna kadar farklı davalara maruz kalacaktır. bunları göze alan varsa buyursun denesin... sonuçları 1 yıldan 3 yıla , 6 ay dan 3 yıla bir de satış varsa 1 yıldan 6 yıla gibi farklı davalarda yargılanmak olacaktır.

Junior Member
    Öncelikle açılan konu için tekrar teşekkür ederim.Umarım nttgame yetkilileri bu çağrıya olumlu bir dönüş yapar ve bundan sonrası içinde bir takım ek önlemler alınır. Yinelemekte fayda var Ankara Siber Suçlarla Mücadele şubesine hacklenen hesabımla ilgili suç duyurusunda bulundum. 15-20 bin tl civarındaki hesabım hacklendi. Burda yorumlarda bazı arkadaşların nod32 gibi güvenlik sistemleriyle korunduğunu sms vs gibi oyunlara gelinmemesi gibi önlemler alarak bundan dolayıda hacklenmeyeceğini düşünmesini normal buluyorum. 16 yıldır bu oyunu bilirim ve zaman zaman ara vermeme rağmen şimdiye dek başıma gelmeyen bir durumla karşılaştım. Binlerce para harcayarak mevcut karakterine eşyalar satın alıp bununda güvenliğini sağlamak içinde emin olun bir çoğunuzdan daha dikkat ve temkiinli olduğum halde hacklendim. Bu durumdan dolayı Ngame- nttgame i suçlamadım. Enron arkadaşımızın söylediği gibi otp ve eşya kilit sistemi sms ile desteklenseydi bu durumları yaşamaz ve burda konuşuyorda olmazdık. Bir çoğumuz oyun içerisinde olması gerekenden fazla paralar harcayarak bu oyunu devam ediyoruz. Soyulmayacağının garantisi yok arkadaşım.