Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 80
    Member
    Nickname
    GarboN
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    Karus

Hacklenen Accountlar, mağdurlar ve NTTGame

Knight Online… Çoğu oyuncunun 2004 yılında tanıştığı, hiç terketmediği ya da ara verip tekrar döndüğü, oynamaktan keyif aldığımız bir oyun. Yıllarca emek, zaman ve para harcanmış, kimine göre günlük stres birikimini bertaraf etmenin yolu, kimine göre övünç kaynağı, kimine göre anılarda gezmenin yolu olan, kimine göre de ego tatminini yaşatan karakterlerimize girmenin hazzı tartışılamaz bile. Ancak bu karakterler/hesaplar genellikle maddi çıkar sağlamak amaçlı; izinsiz, yasadışı olarak ele geçirilebiliyor. Bunun birden çok yöntemi (Trojan, backdoor, keylogger, Team Speak ile öğrenilen IP adresinin uzaktan erişimle kontrol edilmesi, team viewer, daha ileri tekniklerle ise database injection, DNS Spoofing , sniffing ve aklıma gelmeyen onlarca yöntem.

Member
    Nickname
    GarboN
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    Karus
    Son zamanlarda gerçek yaşamı olumsuz yönde sınırlayan Covid-19 pandemisi dolayısıyla siber suçlarda artış olduğu yönünde yayınlanan raporların da ışığında, bu saldırılara bir de Gordion sunucusunda kurban vermişken (brujah) bir öneri, hatta istek paylaşmak istiyoruz; Saldırı ister hesap sahibinin dikkatsizliği ister NTT Game tarafının kusuru olsun, mahkeme süreci başlayan hesaplara kaybettikleri itemlerin iadesi için database üzerinde bir rollback işlemi ile sağlanabilir olması. Çalıntı itemlerin takas yoluyla aktarıldığı tüm accountlar süresiz olarak banlanıyor olduğu için sunucuya fazladan bir item girişi de söz konusu olmayacaktır.

Member
    Nickname
    GarboN
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    Karus
    Bu işten çıkar sağlayan hırsızlar ve çalıntı item satın almayı düşünenler için de caydırıcı bir etkiye sahip olacaktır. Hatta bu noktada suiistimal edilmemesi adına E.G.M. Siber Suçlarda adli süreci başlamış accountun, asıl sahibine teslimi sonrasında sadece bu accountların P.U.S. ekranında görülebilen bir scroll ile (3000 cash-5000 cash-10000 cash gibi bir değerle satılan) bu işlemi yapılabilir kılmak siz NTT Game ya da Mgame tarafında bir sıkıntıya sebep olmayacak hatta değerli itemleri olan ve çalınan oyuncularınıza sahip çıkmış olacaksınız diye düşünüyoruz. Yıllarca gösterilen sabrın, emeğin, Premiumlara ve p.u.s. itemlerine harcanan paranın boşa gitmeyeceğini de ispat etmiş olacaksınız. Şu anda bende ve tanıdığım değerli itemleri olan account sahibi çevremde, accountun hangi sebeple olursa olsun çalınması düşüncesi huzursuzluk sebebi oluyor. Bu belirsizlik, oyuna olan ilgimize de gölge düşürmektedir. Sizlerin bu konuda gerek vicdanlarınızla gerek mgame tarafıyla iletişime geçerek bir neticeye varabileceğinizi umut ediyoruz. bu sayede karakterleri soyulmuş dostlarımız (başta brujah olmak üzere) oyuna tekrar dönebilirler ve bizler de ilerde böyle bir durumla karşılaşacak olursak, NTTGame in bizim arkamızda olduğunu bileceğiz.
    Last edited by EnroN; 04-19-2020 at 03:17 PM.

Member
    Nickname
    GarboN
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Gordion
    Race
    Karus
    Ek olarak account üzerinde tanımlı olan item kilitleme şifresi değişikliği/iptali, e-mail değişilkliği, ICS-OTP değişikliği/iptali, telefon numarası değişikliği gibi isteklerin sadece kayıtlı cep telefonu numarasına gönderilen tek kullanımlık bir şifre ile yapılabilir olması, gelecekte bu sorunları büyük ölçüde ortadan kaldıracaktır. Bunun tarafınızda bir maliyete sebep olması durumunda ise oyuncunun sms bedeli karşılığı NP(cash) ödemesi söz konusu olabilir. Trade/telefon tanımlamada olduğu gibi…
    İyi çalışmalar diler güzel haberlerle dönüş yapacağınız günleri iple çekmekteyiz.

Junior Member
    Kardeşim ellerine sağlık aslında konu hacklenen hesaplardan ziyade bundan sonrası içinde gerekli önlemlerin alınması açısından fazlasıyla aydınlatıcı olmuş. Benim 2.5 seneyi aşkın bir zamandır emek sarfettiğim binlerce para verdiğim hesabım 1 nisan gecesi otp ics item kilitleme şifresi olduğu halde hacklendi. Hesabımı korumak için ne kadar uğraştığımı didindiğimi sizlerde çok iyi bilirsiniz. Seninde dediğin gibi benim hatam olmuştur belki tam olarak bilemiyorum. Ama bildiğim tek şey var o gece dc oldum bir daha hesabıma giremedim. Mailimden hesap şifresine kadar herşey değişmiş şekilde. Bu olaylar olunca mail adresime herhangi bir şifre değişikliğine ve mail değişikliğine dair bilginin gelmemiş olması işin aslında en ilginç noktası.

Junior Member
    Sağolsun Nttgame atılan ticket’a cevap verdi ve hesabım bana geri verildi. Karakterim brujah üstündeki binlerce para değerindeki eşyalarımın hepside hırsızlar tarafından bir güzel soyulmuş. 1 krş bile bırakılmadan. Siber suçlarla mücadele şubesine gidip suç duyurusunda bulundum. Aslında beni üzen ve binlerce oynayanı ilgilendiren nokta nttgame tarafından yaşamış olduğunuz bu mağduriyetin bir karşılığının olmaması. Oyuna başladığım günden bugüne harcadığım parayı telafuz etmek istemiyorum.Yanliz şunu söyleyebilirim hesabım hacklenene kadar bu oyundan gerçekten zevk aldım tam herşeyi oturttuk bundan sonrası daha keyifli geçer dediğin ve hiç beklemediğin bir anda hırsızlar tarafından soyuluyorsun. Hala nttgame’in bu konuda bana yardımcı olabileceğini umuyor ve güzel haberlerini bekliyorum. Zaten nttgame’in müşterlerini korumak ve onlara güven vermek açısından yapması gereken bence gerçek mağduriyet yaşanmış olayları açığa çıkartmak ve telafisini sağamaktır. Rollback konusunda düşüncelerine katılıyorum. Bundan sonrası için şayet nttgame’ de çözüm üretmekten yanaysa, bu tarz olayların yaşanmasına engel olabilecek bu adımları atması gelecekte oyuncuların oyuna ve nttgame’e olan güvenini üst seviyelere taşıyacaktır.

Junior Member
    Merhabalar,

Bildiğim kadarıyla GM ler id ve karakterlere RoLLBacK atabiliyorlar. Burada kullanıcı hatası yada başka herhangi bir nedenden bile olsa char sahibi resmi yollarla başvurusunu yaptıysa bence NTT game playerlarına RoLLBacK konusunda yardımcı olmalıdır. Bu aslında bu oyunun playerlarının haklarını koruduğu ve onların güvenliği için ellerinden geleni yaptığının bir göstergesi olur.

İnşallah GM arkadaşlar konu ile ilgilenir ve RoLLBacK için yardımcı olurlar..

Junior Member
    Bu konuda size tamamen katılıyorum.Siber saldırıların bu denli fazla olduğu zamanda bir şifreye bir maile ulaşılması çok da zor değil bazıları için.Fakat bunun değiştirilebilmesi sadece maille olmamalı.Sms onayı almadan otp şifre item kilit şifresi gibi hayati şeyler değiştirilmemeli diye düşünüyorum.Ki DDOS saldırılarında yaşananları herkes ne yazıkki yaşadı.Belli sistem açıkları da olabilmesi mümkün.Oyuncuların yeterince korunması ve gerekli incelemelere tabi olmak koşuluyla rollback olması şarttır diye düşünüyorum.Yaşadığınız üzücü durumda bizde olabilirdik geçmiş olsun.İyi forumlar

Junior Member
    Kesinlikle katılıyorum. Bu konu hakkında bir şeyler yapılmalı[

Junior Member
    Rollback gm ler tarafından atılabilir. Hesap sahiplerinin arkasında nttgame in olduğunu bilmesi iyi olur falan gibi.