Results 1 to 8 of 8
    Junior Member

Question MAC OS işletim sistemi hk yardım

Merhaba,

Öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam affola.
    macbook bilgisayarlarda malum Knight online oynayamıyoruz =)
    ufak bir araştırma yaptım mac os işletim sistemine virtualbox isimli programla sanal windows7 kurulabiliyor. Bir ara tren yapanlar sanal işletim sistemi ile multi oyuna giriş yapıyordu. Ben sanal windows7 ile macbook bilgisayarımdan oyunu oynayabilir miyim? Herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım?
    Last edited by zManiaC; 04-12-2020 at 10:30 PM.

Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Selam,

Sanal işletim sistemi kurup riske girmek yerine farklı partition üzerinden windows işletim sistemi kurabilirsiniz. Böylece açılışta Windows ile boot edip rahatlıkla KO oynayabilirsiniz.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Junior Member
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Selam,

Sanal işletim sistemi kurup riske girmek yerine farklı partition üzerinden windows işletim sistemi kurabilirsiniz. Böylece açılışta Windows ile boot edip rahatlıkla KO oynayabilirsiniz.
    öncelikle hızlı yanıtınız için teşekkürler. sanal işletim sistemi üzerinden çalıştırsam oyunu ne gibi olumsuzluk yaşayabilirim? Sonuçta tek IP adresinden 1 char oyunda olmuş olacak.
    bu konuda ısrarcı olmamın sebebi 2011 macbook pro sahibiyim. sizin bahsettiğiniz boot camp 2012 ve üzeri mac ürünlerine kurulabiliyor

Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Parallels Desktop 2011 macbook pro'da çalışıyor mu bilmiyorum ancak lisanlı sürümü işinizi görür diye tahmin ediyorum. Boot camp desteklememesi kötüymüş, sanal işletim sistemi için yanılmıyorsam xigncode hata veriyordu ama bunun kesin cevabını verebilmem için geri dönüş almam gerekiyor. Lütfen takipte kalınız.

Güncelleme : Doğru hatırlıyormuşum, sanal işletim sistemlerinde xigncode hata veriyor ve oyuna girişi engelliyormuş.
    Last edited by ScORp_LiON; 04-12-2020 at 11:23 PM.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Junior Member
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Parallels Desktop 2011 macbook pro'da çalışıyor mu bilmiyorum ancak lisanlı sürümü işinizi görür diye tahmin ediyorum. Boot camp desteklememesi kötüymüş, sanal işletim sistemi için yanılmıyorsam xigncode hata veriyordu ama bunun kesin cevabını verebilmem için geri dönüş almam gerekiyor. Lütfen takipte kalınız.

Güncelleme : Doğru hatırlıyormuşum, sanal işletim sistemlerinde xigncode hata veriyor ve oyuna girişi engelliyormuş.
    2011 öncesi macler için boot camp sadece cd üzerine yazılmış windowstan yükleme yapıyormuş. 2011 sonrası macler içinde flash bellekten yükleme yapıyormuş. Windows 7 DVD yazarak bu işi çözdüm şu an Windows kurulumu oluyor.
    Hem macten oynamak isteyen arkadaşlar içinde fikir olmuş olur.
    Bu arada bahsettiğiniz parallels desktop programı 500 tl. sanmıyorum bir mac kullanıcısının sadece Knight oynamak için bu programa 500tl vereceğini...

Junior Member
    Boot camp üzerinden kurulum yap. Sitemler arası geçişte rahat yapabiliyorsun. Ben Macbook kullanıcısıyım. Hiçbir sıkıntı yaşamıyorum. Sadece Windowsu aktifleştirmen gerekebilir. Onunda farklı yöntemleri var tabiki

Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by LysergicXX View Post
    2011 öncesi macler için boot camp sadece cd üzerine yazılmış windowstan yükleme yapıyormuş. 2011 sonrası macler içinde flash bellekten yükleme yapıyormuş. Windows 7 DVD yazarak bu işi çözdüm şu an Windows kurulumu oluyor.
    Hem macten oynamak isteyen arkadaşlar içinde fikir olmuş olur.
    Bu arada bahsettiğiniz parallels desktop programı 500 tl. sanmıyorum bir mac kullanıcısının sadece Knight oynamak için bu programa 500tl vereceğini...
    Güzel bir bilgi olmuş, teşekkürler. İyi oyunlar.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    bootcamp ile windows yükleyebilirsin 30-50 TL aralığında değişen tek kullanımlık win 10 lisansı alarak windows'u etkinleştirip rahat bir şekilde oynayabilirsin ayrıca komple format atıp windowsu kaldırsan bile artık lisans ana kartında olacağı için istediğin zaman tekrar bootcamp ile win yükleyebilirsin pc de 1 kere etkinleştirmen yeterli olacaktır.

WIN ISO:
    https://www.microsoft.com/tr-tr/soft...load/windows10