Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 15 of 15
    Mod Team Lead ScORp_LiON's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Server
    KO -> Ares
    Race
    Karus
    Açıklayıcı yazdığımız halde anlamayanlar için tekrardan yazayım.

Oyunda her zaman makro denetimi yapılıyor ve cr'ye gelen tüm makro bildirimleri %100 kanıt olmasa bile oyun içi kontrol ediliyor. Eryudes'in düzenli sabit konusunda da yine makro kullananlara ceza veriliyor. Makroyu 3. parti bir araçla kullananlar zaten tpt olarak değerlendirildiğinden süresiz olarak banlanmaktadırlar. Bu kişilere zaten hapis şansı verilmiyordu. Ben makro kullandım, ben neden hapse atılmadım diyen kitle genelde bunlar oluyor.

Parasıyla donanım almış elbette kullanır diyen birisi olmuş. Klavye ve fareye hatta buna kulaklığı da ekleyebiliriz, istersen hepsine 5000 lira vermiş ol bunların makro özelliğini oyun içinde kullanamazsın. Tespit edildiğinde ben bunlara dünyanın parasını verdim demen seni kurtarmayacaktır.

Makro raporluyorum ceza almıyorlar diyenlerin hemen hemen büyük bir kısmı düz mantık ile raporlama yapıyor. Kutu alamıyorum makrocu, ezik ama benden sağlam vuruyor makrocu. Genelde farmdan kendini kaybetmiş bu kesim makro olsun ya da olmasın birbirlerini raporlamaya devam ediyorlar. Karşı taraf makrocu kendi temiz, karşı tarafa göre kendisi temiz diğer makrocu. Ne yazık ki bu konuda bir çok oyuncu oyun hırsına aşırı yeniliyor.

Eğer bir kullanıcı makro kullanıyorsa ceza alır. Kullanmıyorsa isterseniz 100 kez rapor yapın ceza almayacaktır. Ayrıca kimse kurallara bakarak benim 2 ya da 3 şansım var demesin. İnisiyatif dahilinde ilk kez de bile banlanma şansınız bulunuyor.
    Herhangi bir sebeple Cheat Reports konuları veya kanıt içerikleri resmi forum, farklı forum sayfaları ve diğer platformlarda ya da 3. kişilerle paylaşılması yasaktır. Bu kurala uymayan forum ve discord hesapları süresiz olarak kapatılır, oyun hesapları GM inisiyatifine göre cezalandırılabilir.

Senior Member
    Altarda 1 gün içinde 7 makroyu raporlayınca her halde politikayı değiştirmek gerekiyor diye ''dank'' etmiş kafalarına. Neyse iyi şeyler de oluyor... Ancak makroyla günlerdir afk olarak lugaruda kasan hileciyi raporlamıştım, şimdi kendisi yamuk bowu ve görev shelleriyle gelmiş savage'lerde farmlıyor... Gece gündüz genie açmadan kasıyor... Hapisten mi çıktı bilemem ancak bunlara taviz verilmemesi gerekir.

Senior Member
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Açıklayıcı yazdığımız halde anlamayanlar için tekrardan yazayım.

Oyunda her zaman makro denetimi yapılıyor ve cr'ye gelen tüm makro bildirimleri %100 kanıt olmasa bile oyun içi kontrol ediliyor. Eryudes'in düzenli sabit konusunda da yine makro kullananlara ceza veriliyor. Makroyu 3. parti bir araçla kullananlar zaten tpt olarak değerlendirildiğinden süresiz olarak banlanmaktadırlar. Bu kişilere zaten hapis şansı verilmiyordu. Ben makro kullandım, ben neden hapse atılmadım diyen kitle genelde bunlar oluyor.

Parasıyla donanım almış elbette kullanır diyen birisi olmuş. Klavye ve fareye hatta buna kulaklığı da ekleyebiliriz, istersen hepsine 5000 lira vermiş ol bunların makro özelliğini oyun içinde kullanamazsın. Tespit edildiğinde ben bunlara dünyanın parasını verdim demen seni kurtarmayacaktır.

Makro raporluyorum ceza almıyorlar diyenlerin hemen hemen büyük bir kısmı düz mantık ile raporlama yapıyor. Kutu alamıyorum makrocu, ezik ama benden sağlam vuruyor makrocu. Genelde farmdan kendini kaybetmiş bu kesim makro olsun ya da olmasın birbirlerini raporlamaya devam ediyorlar. Karşı taraf makrocu kendi temiz, karşı tarafa göre kendisi temiz diğer makrocu. Ne yazık ki bu konuda bir çok oyuncu oyun hırsına aşırı yeniliyor.

Eğer bir kullanıcı makro kullanıyorsa ceza alır. Kullanmıyorsa isterseniz 100 kez rapor yapın ceza almayacaktır. Ayrıca kimse kurallara bakarak benim 2 ya da 3 şansım var demesin. İnisiyatif dahilinde ilk kez de bile banlanma şansınız bulunuyor.
    Eğer böyleyse ve tüm videolarım gerçekten inceleniyorsa şuan çok mutlu olucam ve gmler hakkındaki düşüncelerim değişecek. Çünkü hep boşa çekiyorum gibi hissediyordum. Şimdi sabah akşam slotları dolaşıp tüm makrocuları videoya çekebilirim, internetim hızlı video almak - upload etmek - crye konu açmak 10 dakikamı almaz.

Senior Member
    Nickname
    Charybdis
    Class
    KO -> Priest
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by has_mqL49UyA View Post
    Adamın mouse donanımlı ve özellikli bence bunun ceza alması saçma sonuçta adam para vermiş ve kullanmak istiyor. Dipnot: Oyunu bırakalı baya vakit oldu.
    Baya vakit = 2 gün

Quote Originally Posted by has_mqL49UyA View Post
    Arkadaşlar yıllardır oynadığım knight online serüvenini burada noktalıyorum. Gerekçe ise Oyun içinde inanılmaz bug ve hile var. Jr ye giriyorum parti 8 kişi ama hiçbir üye görünmüyor, moblar ölüyor içinden eksik mob çıkıyor jr buga giriyor vs. Chaosta ben 1 skill atamadan adam benim Hp yi yarıya getiriyor. Hatta ve hatta adam canı azaldığında intihar ediyor. Draki de hile ile derece yapanlar mi dersin komik telefiler mi dersin benden bu kadar artık hergun aynı stresi yaşamaktan sıkıldım selametle.

Güzel Tespit LopezlerinCenifir +1
    Sabah Sabah iyi güldüm (: