Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast
Results 51 to 60 of 62
    Junior Member
    Quote Originally Posted by avgoksel10 View Post
    Arkadaşlar aranızda hukukçu biri olarak size şöyle açıkliyim , herkese imzalatılan ortak sözleşmelerde ve tüketici aleyhine olan ayrıca size bunların net şekilde özel olarak anlatılıp izah edildiği ispatlanmayan maddeler genel işlem koşulu (TBK 20 -25 ) olarak değerlendirilmekte olup , genelde tüketici yönünden geçersiz olarak değerlendirilmektedir.Arkadaşın dediği gibi tüketici hakem heyetlerinden yararlanabilirsiniz ama burada yaptığınız alışveriş ve ödemeler sanal olduğundan bir profesyonelden yardım alarak hazırlayacağınız dilekçe her zaman sizi daha ileriye götürecektir.Şöyle gb aldım cash aldım para verdim vs gibi anlatımlarla ispatı ve karar verecek hakem heyetini iknası biraz zor olabilir , o yüzden uygun dil ve izah ile zararlarınız karşılanabilir.Burada zaten sözleşmeye aykırılık dışında verilen hizmetin ayıplı ifası var. Ayıp hükümleri çerçevesinde de seçimlik haklarınız değerlendirilecektir. Unutmayın tüketici çoğu zaman haklıdır.
    bilmediğim için soruyorum. sözleşme de şuan yaşanan saldırı ile alakalı bir madde var elimizde olmayan sebeplerden ötürü saldırı vs gibi hiçbir kayıp karşılanmaz gibi. böyle bir maddenin olması eksi yazar mı tüketiciye ?

Quote Originally Posted by Crazyteacher View Post
    Kardeşim davada haklı bulunduğunda tüm avukatlık ücreti dava ücretleri son kuruşuna kadar karşı taraftan karşılanır. Kaldı ki savcılığa suç duyurusunda bulunduğunda takip başlatılır ve dava edene direk otomatik avukat atanır. Sen beğenmezsen kendi avukatını tutarsın. Kimse bir dava için başlangıçta 4 bin tl vermek zorunda değil.
    aynen kardeşim zaten biz avukatlarda gündelik usulü felan çalışıyoruz herşeyi karşı taraftan karşılarız biz artık kaç ayda biterse süreç tabi o sırada da kendi masraflarımızı kedi maması kedi kumu olarak talep ediyoruz aklınızda bulunsun

Senior Member SchizopH's Avatar
    Nickname
    SchizopH
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    DeLiKurT
    Server
    KO -> Diez
    Race
    El-Morad
    Infractions
    0/1 (7)
    Quote Originally Posted by gokboru066 View Post
    Arkadaşlar biz bu oyuna para verdik pre aldık onu aldık bunu aldık yanlız oyun bize gereken hizmeti vermiyor paramızı geri alma gibi bir durum var mı ? Süreç nasıl işliyor bilgisi olan paylaşabilir mi ?
    Morelini bozma kardeş. Herkez senle aynı durumda. Yanlız deyilsin.
    Bazen bir şizof sadece bir şizoftur.

Yazdıktan sora farkettım konu bayağı rabet görmüş

bilen arkadaşlara sormak isterim topluca tüketiciler olarak birleşip bir hukuksal hak arama iade gibi vb şeyleri yapabilirmiyiz. Yoksa herkes kendi bacağından asılır ?
    Last edited by YunusEDKO; 03-30-2020 at 05:01 PM.

Banned
    Infractions
    0/1 (15)
    Adam mantikli bi konu acmiş hizmetini alamadiğin her hizmet için bence

dava edilir ve dosya masrafi falan hikaye toplanir tüketici hakem heyetine başvurursun ama nerde

burda nttgame'i ondan daha cok düşünen adam var burda sizin charinizi silseler hakedionuz

Member canoncuyuk's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Clan
    Gitti500K
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    önce hakem heyetine itirazda bulun red olursa tüketici mahkemesine dava yoluna gidebilirsin. tüketici mahkemelerinde harç alınmıyor. bunun için hakem heyetinden cevap bekleyene kadar tüketici mahkemesinden birinin kalemine girip bilgi alabilirsin. mağduriyetinin ne şekilde giderilmesini istiyorsan onu yada ücret iadesini talep edebilirsin . ayrıca somut bağlantı problemlerini belli kesimin girip kendinin mağduriyetini de buradaki ekran görüntüleriyle sunabilir, bir video ile de tesbit ettirip usb ile sunabilirsin iyi forumlar.

Junior Member
    hukiki olarak sanal dolandırıcılığa girer oyunun habersiz bir şekilde kalması ve magdur edilmek diyosunuz ya sözleşme yi kabul ediyorsunuz sözleşmede magdur ederim diye bir madde yok ve isteyen sanal magdurluktan dava açabilir.

Senior Member Ohannis444's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    SouthPark
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    Karus
    modarotorlar burdamı hukuksal hakkımı arıyam dıye konu actım onu bıle sılıyorsunuz neden acaba hakkımızı aramak suc mu oldu

Junior Member
    Quote Originally Posted by Enes_1299 View Post
    bilmediğim için soruyorum. sözleşme de şuan yaşanan saldırı ile alakalı bir madde var elimizde olmayan sebeplerden ötürü saldırı vs gibi hiçbir kayıp karşılanmaz gibi. böyle bir maddenin olması eksi yazar mı tüketiciye ?
    İşte bu tarz tüketici aleyhine ve tam aydınlatılmadan imzalatılan standart sözleşmelerdeki bu tarz maddeler kanunen geçersiz konumda olup genel işlem şartı olarak değerlendirilmelidir.Bu yüzden mesela bankalar , o kadar okudum anladım onaylıyorum diye imza dışında yazı yazdırıyor sizlere , özel olarak aydınlatmadıkları sadece tik attıkları bir sistem var .Bundan dolayıdır ki zararınız karşılanmak zorunda ancak burda talebiniz sadece oyun şirketinden olmamalı ilk olarak ikinci olarak da hukuki dille dilekçe yazılıp hakem heyetine verilmeli sanal anlatımlarla yazılan dilekçe kaybetme sonucunu doğuracaktır.Iyı gunler .

Junior Member
    2 gün önce konu açmıştım bu konuyu 2 gündür araştırıyorum konu sahibi ve hakkını aramak isteyen arkadaşlar varsa whatsapp grubu oluşturalım.

Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast