Quote Originally Posted by avgoksel10 View Post
Arkadaşlar aranızda hukukçu biri olarak size şöyle açıkliyim , herkese imzalatılan ortak sözleşmelerde ve tüketici aleyhine olan ayrıca size bunların net şekilde özel olarak anlatılıp izah edildiği ispatlanmayan maddeler genel işlem koşulu (TBK 20 -25 ) olarak değerlendirilmekte olup , genelde tüketici yönünden geçersiz olarak değerlendirilmektedir.Arkadaşın dediği gibi tüketici hakem heyetlerinden yararlanabilirsiniz ama burada yaptığınız alışveriş ve ödemeler sanal olduğundan bir profesyonelden yardım alarak hazırlayacağınız dilekçe her zaman sizi daha ileriye götürecektir.Şöyle gb aldım cash aldım para verdim vs gibi anlatımlarla ispatı ve karar verecek hakem heyetini iknası biraz zor olabilir , o yüzden uygun dil ve izah ile zararlarınız karşılanabilir.Burada zaten sözleşmeye aykırılık dışında verilen hizmetin ayıplı ifası var. Ayıp hükümleri çerçevesinde de seçimlik haklarınız değerlendirilecektir. Unutmayın tüketici çoğu zaman haklıdır.
bilmediğim için soruyorum. sözleşme de şuan yaşanan saldırı ile alakalı bir madde var elimizde olmayan sebeplerden ötürü saldırı vs gibi hiçbir kayıp karşılanmaz gibi. böyle bir maddenin olması eksi yazar mı tüketiciye ?