Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 41 to 50 of 62
    Junior Member
    Quote Originally Posted by IRsc View Post
    Ücret karşılığı aldığınız hizmet sorun yaşıyorsanız tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz. Telafiyi falan beklemenize gerek yok hizmeti kullanamadım artık istemiyorum deyip iade isteyebilirsiniz. Önce cash aldığınız yerle iletişime geçin sonra oyunla cevap gelmezse ya da olumsuz olursa şikayetinizi yapın. Karar muhtemelen hizmet almada sorun yaşayan tüketici lehine sonuçlanır para iadesi yönünde olur. Tabi şirket bunu yok sayıp iade yapmayabilir. Genelde bu yapılmaz sonuçta ortada karar var kişi mahkeme gittiği zaman kat kat fazla mahkeme masrafları ödemekle kalmaz markasına bu durum sosyal medyada zarar verir. Mahkeme kararı umursamazlarsa icra takibi başlatırsınız.

Şirketin telafi vermesi bir şeyi değiştirmez artık bağlantı sorunu aşırı derece var ben artık bu sorunlarla oynayamam para mı iade edin demeniz tüketici hakkınız. Oyun sözleşmesinde yer alan hizmet bedeli iade edilmez maddesi geçersizdir. Pazarlık dahi edilmeden kabul edilmek zorunda kalınan ve dürüstlük kuralına aykırı şekilde tüketicinin aleyhine olan şartlar haksız şartlardır ve hükmü yoktur.
    Bu konuları herkesin bilmesi gerekiyor

Senior Member Ohannis444's Avatar
    Class
    KO -> Rogue
    Clan
    SouthPark
    Server
    KO -> Olympia
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Selam,

Teknik sorunlar giderildikten sonra herkesi memnun edecek telafi çalışmaları yapılacaktır. Kimse mağdur edilmeyeceği için hukuksal çözüm aramaya gerek yoktur.
    bir cok konuda cevap vermeyen sayın mod arkadaslar ısıne ıcıne boyle bır post gelınce anında bu cevabı verıyorsunuz ama cogunluk buna ıtımat etmıyor emın olun ...

Junior Member
    .........................

Senior Member
    Peki tüketici haklarına toplu halde başvurum yapılabiliyor mu yoksa herkes bireysel olarak mı başvurmalı

Senior Member MlCHONNE's Avatar
    Class
    KO -> Warrior
    Server
    KO -> Rosetta
    Race
    Karus
    Quote Originally Posted by ScORp_LiON View Post
    Selam,

Teknik sorunlar giderildikten sonra herkesi memnun edecek telafi çalışmaları yapılacaktır. Kimse mağdur edilmeyeceği için hukuksal çözüm aramaya gerek yoktur.
    Giden zamanın telafisini çalıştığın şirket 7 yıldır yapamadı.

Junior Member
    Arkadaşlar aranızda hukukçu biri olarak size şöyle açıkliyim , herkese imzalatılan ortak sözleşmelerde ve tüketici aleyhine olan ayrıca size bunların net şekilde özel olarak anlatılıp izah edildiği ispatlanmayan maddeler genel işlem koşulu (TBK 20 -25 ) olarak değerlendirilmekte olup , genelde tüketici yönünden geçersiz olarak değerlendirilmektedir.Arkadaşın dediği gibi tüketici hakem heyetlerinden yararlanabilirsiniz ama burada yaptığınız alışveriş ve ödemeler sanal olduğundan bir profesyonelden yardım alarak hazırlayacağınız dilekçe her zaman sizi daha ileriye götürecektir.Şöyle gb aldım cash aldım para verdim vs gibi anlatımlarla ispatı ve karar verecek hakem heyetini iknası biraz zor olabilir , o yüzden uygun dil ve izah ile zararlarınız karşılanabilir.Burada zaten sözleşmeye aykırılık dışında verilen hizmetin ayıplı ifası var. Ayıp hükümleri çerçevesinde de seçimlik haklarınız değerlendirilecektir. Unutmayın tüketici çoğu zaman haklıdır.

Hukuksal hiç bir hakkın yok oyun gayet stabil bir şekilde çalışmakta. Hukuksal hakkın ancak internet sağlayıcı firma karşısında belki olabilir çünkü saldırı onlara yapılmakta.

Senior Member
    Quote Originally Posted by justdoit1903333 View Post
    Hukuksal hiç bir hakkın yok oyun gayet stabil bir şekilde çalışmakta. Hukuksal hakkın ancak internet sağlayıcı firma karşısında belki olabilir çünkü saldırı onlara yapılmakta.
    yalayalım bakalım stabil şekilde yazmış bi de utanmadan

Junior Member
    Quote Originally Posted by justdoit1903333 View Post
    saçma sapan konuşma her halükarda haklı oyun stabil fala ndeğil yalakalık yapma burda dc yemekten ciğerimiz soldu sen oyuna giriyorsun diye oyun stabil çalışmış olmuyor yalaka arkadaşım beni parasını ödediğim bir hizmetten mahrum bırakan ntt game sen oyundasın diye stabil deyip konuşuyorsun adam gayette haklı bu gidişle tüketici hakem heyetinde biter iş çünkü ntt game kabul ediyor oyunda kusur olduğunu sende boş yapma dalgana bak

Junior Member
    Quote Originally Posted by avgoksel10 View Post
    Arkadaşlar aranızda hukukçu biri olarak size şöyle açıkliyim , herkese imzalatılan ortak sözleşmelerde ve tüketici aleyhine olan ayrıca size bunların net şekilde özel olarak anlatılıp izah edildiği ispatlanmayan maddeler genel işlem koşulu (TBK 20 -25 ) olarak değerlendirilmekte olup , genelde tüketici yönünden geçersiz olarak değerlendirilmektedir.Arkadaşın dediği gibi tüketici hakem heyetlerinden yararlanabilirsiniz ama burada yaptığınız alışveriş ve ödemeler sanal olduğundan bir profesyonelden yardım alarak hazırlayacağınız dilekçe her zaman sizi daha ileriye götürecektir.Şöyle gb aldım cash aldım para verdim vs gibi anlatımlarla ispatı ve karar verecek hakem heyetini iknası biraz zor olabilir , o yüzden uygun dil ve izah ile zararlarınız karşılanabilir.Burada zaten sözleşmeye aykırılık dışında verilen hizmetin ayıplı ifası var. Ayıp hükümleri çerçevesinde de seçimlik haklarınız değerlendirilecektir. Unutmayın tüketici çoğu zaman haklıdır.
    Bu dediğiniz hukuksal metnin örneğini paylaşır mısınız benim ve buradaki kişiler faydalanması açısından